Autor Tema: Stigao  (Pročitano 1638 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MaxPower

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Stigao
« poslato: 14, 08, 2018, 09:50:17 pre podne »
Pozdrav iz BG.

Nemam camac ali imam ogromnu zelju da ga kupim.
Porodicno letujemo u Herceg Novom po 2 meseca pa smo dosli na ideju da kupimo camac (npr pasara 500).

Kako nisam upucen u proceduru, zanima me sta je sve potrebno uraditi i koje su najbolje opcije:

1. Gde se polaze za dozvolu, koja je cena, da li nasa srpska vazi i za cg i sl?
2. Da li se vise isplati registrovati camac u BG ili CG i koliko je registracija
3. Koliko je marina u BG a koliko u CG (na godisnjem nivou)
4. Koliko je prikolica?
5. Koji motor bi isao uz pasaru (da li je 8 ks dovoljno)?

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Stigao
« Odgovor #1 poslato: 14, 08, 2018, 21:46:38 posle podne »
DOBRO DOŠAO, uživaćeš ovde na forumu a nadam se još više na reci. Što se tiče ostalih pitanja mogu ti delemično pomoći.
Polaganje za upravljača motornog čamca se obavlja u rečnoj kapetaniji, Odeš tamo i zakažeš, ako ne znaš ona se nalazi na Savi ispod kalemegdana, ona zgrada pored rampe kada se ulazi u luku Beograd gde pristaju turistički brodovi.
Čamac bi trebalo da registruješ tamo gde ćeš ga više koristiti, u principu se registruje u kapetaniji po mestu prebivališta. U principu možeš da ga koristiš bilo gde ako imaš prikolicu i mogućnost da ga odvučeš na željenu destinaciju. Što se tiče čamca treba da znaš šta očekuješ od njega, koliko vremena ćeš da provodiš u plovidbi, da li si zamislio sebe u višednevnom boravku na reci, itd.
Pasara 500 je dobar čamac, dobro podnosi talase, stabilan je, lepa kabina. Imam Pasaru Istranku. Pre neki dan sam sa njom boravio na vodi 6 dana, sa suprugom sam spavao u kabini. Bilo nam je odlično. Sad,  ja želim veći čamac, pa Istranku prodajem, Na Pasari je dovoljan motor maksimalno 10 ks, ja imam Yamahu 8 ks i zadovoljan sam.

Cene marina u Beogradu su šarenolike. Moja Istrankla je usidrena na bovi u Nautičkom klubu RADECKI, on se nalazi na kraju keja uzvodno u Zemunu, cena je 15000 na godišnjem nivou, plus učlanjenje 7000  koje se plaća samo jednom. To je otprilike najeftinija varijanta, sve ostalo je skuplje i zavisi od veličine čamca.
Nadam se da sam ti barem malo pomogao, slobodno pitaj sve šta te zanima u vezi nautike, neko će ti uvek nešto odgovoriti. Pozdrav.
« Poslednja izmena: 15, 08, 2018, 08:53:59 pre podne MiletaStamat »

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Stigao
« Odgovor #2 poslato: 15, 08, 2018, 05:46:05 pre podne »
Добро дошао.  114