Autor Tema: Belegiš - avgust 2018.  (Pročitano 11089 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #15 poslato: 12, 08, 2018, 12:47:12 posle podne »
Bravo za divnu pricu i druzenje, super ste...
Ali, uvek ima jedno ali....
Od kad ste ostavili ovog Miletu samog, on samo pizdarije pravi. Danas je od Slankamena krenuo ka Titelu i vozio izgleda samo u rikverc, pa u malo nije upropastio motor.
Posle sam morao da se vracam u marinu, u hitnu spasilacku akciju, ali je na kraju ispalo da je Natasa u medjuvremenu popravila motor i da sam bez veze jurio po Tisi ... E Natasa svaka ti cast, zlatne ruke imas !!!
Aj na zdravlje  114
stri

Jutros se javio da je prošao Surduk, ali ga nisam pitao da li ide u rikverc...?  sajkaca
Ma ne sekiram se ja za njega, on uvek nađe rešenje  6589

@MoravskiLubenicar
Slike su prelepe, ali su samo delić one lepote, jer smo više bili prepušteni uživanju i druženju, nego fotografisanju. A svaki put kažem da ću više snimiti video zapisa, i više slika atmosfere, ali mi ne pođe za rukom...

Evo još nekih slika:





Kafica iz Zvekijeve brodske "kujne":


Mladi labudovi u vojnima baštama:



Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #16 poslato: 12, 08, 2018, 15:00:09 posle podne »
Nikada dosta fotki  sa mesta koja su sama po sebi divna. A vidim iz priče da su žene, u ovom slučaju Nataša, nezamenljive  čak i na vodi  stri clap llll
Drago mi je da Vam se dopadaju slike sa naseg malog putovanja. Pogotovu sto ste i Vi jedna dama koja plovi. Da li je neko putovanje uspelo mislim da se meri i po tome koliko je i zenski deo posade zadovoljan, u ovom slucaju Maja i Natasa. Naravno, uvek se mora voditi racuna da i najmladjim clanovima ne bude dosadno.
Jedino je to garancija nama kojima je boravak na vodi sam po sebi dovoljan da i sledeci put mozemo opet planirati neku plovidbu. 

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #17 poslato: 12, 08, 2018, 15:20:07 posle podne »
Милета, црни Милета, како те нахвали Душко!

Шта то би?
Нема мене да те браним.
Али нека, други пут.

Жао ми је што се нисмо видели.
Све је било спремно да кренем ка вама, кад је почела кошава. Како је јутро одмицало, ветар је дувао све јаче и нисам се усудио да испловим. Ипак је мој чамац мало другачији од ваших.
А баш ми је жао.
Као што рекох - дружићемо се неки други пут.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #18 poslato: 12, 08, 2018, 19:24:10 posle podne »
Ti s Laki zestoko omano... Prinudio si me da ceo vikend sam sebi placam pivo, sto je neoprostivo...
Da ne pisem za druge minuse...
Sve u svemu, zamolicu Danu da ti smanji mleko i izvuce usi !

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #19 poslato: 12, 08, 2018, 19:42:19 posle podne »
Све ми дирај, млеко ми не дирај!
Јер, ако ми падне мрак на очи...

Добро, де, још никад ми није пао али ако једног дана падне...
Не одговарам за себе!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #20 poslato: 12, 08, 2018, 21:59:33 posle podne »
Bakara je našu plovidbu prelepo opisao, ja danas stigao kući pa ajde da uzmem udela u ovoj priči, mada ste me već iskritikovali tako da mi dodje da sednem u čamac i nastavim plovidbu i ko zna kada ću vi dodjem  6589. Prvo jedna fotografija da se vidi oklen smo

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #21 poslato: 12, 08, 2018, 22:07:19 posle podne »
Drugo, baš smo zadovoljni što smo, ne poznajući dobro uzvodni deo Dunava od Zemuna, uspeli da nadjemo tako dobro mesto za pristajanje uz obalu. Idealno za nas koji imamo čamce sa kobilicom. Malo ispod crvene bove pa dijagonalno ka tom mestu se stiže bez problema. Tu adu Formoza ili kako se već zove, smo zaobišli jer je tamo bilo već nekoliko čamaca, pa nismo hteli da im remetimo raspored, a i Radovan nam je rekao da tu nije  baš nešto čisto. Tu gde smo se uvezli je bilo čisto, voda topla, obala bez smeća, u blizini plitka voda, peskovito dno, idealno za našu malu družinu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #22 poslato: 12, 08, 2018, 22:11:31 posle podne »
Za mene je najlepše doba bilo jutro. Ono kad ustaneš zajedno sa suncem, Gledaš, a ogromna crvena lopta se polako penje iznad Dunava, ogledajući se u njemu, a okolo tišina, samo cvrkut ptica i pokoji skok ribe , ali  kao da ne remete tišinu, koja je idealna za ljudski organizam.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #23 poslato: 12, 08, 2018, 22:14:46 posle podne »
U neko doba dogovor je pao. Zveki i Bakara se sa porodicama vaćaju do Vojnih Bašti, a ja sam već obećao prelepoj Tisi da ću ove godine doći, makar da je na tren vidim. Znate kako obećanje je obećanje, i ako je iskreno mora se ispuniti. Rečeno učinjeno, pozdravljamo se i ja sa suprugom nastavljam uzvodno prema Starom Slankamenu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #24 poslato: 12, 08, 2018, 22:19:14 posle podne »
A u Starom Slankamenu zna se, pravi su domaćini. Nije bilo nikakvih problema da se usidrim u njihovoj marini. Uspu smo sreli Duleta, sa svojim brodom TISA koji se vraćao iz Titela, Megafonom nam je saopštio da ga pratimo i da tako što bezbednije udjemo u marinu, odmah nam je pokazao mesto za privez, da imamo pored vodu i struju, a ako se košava pojača da možemo ostati koliko želimo. Rečeno učinjeno Pasara lepo uvezana uz novi deo pontona. Moglo se krenuti u obilazak znamenitosti Slankamena.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #25 poslato: 12, 08, 2018, 22:27:36 posle podne »
U Starom Slankamenu smo ostali tri noći, što zbog košave, što iz razloga da mi se nije baš išlo odatle, jer je stvarno lepo. kako reče Ivan  koji ima čamac privezan u Marini, da je ovde došao u RAJ. Nekih sat iza nas  je stigao i Radovan sa svojim brodom Princeza, te smo se uveče malo družili, i naravno pričali o plovidbi, brodovima. Ujutro je on nastavio pema Novom Sadu, ali iz pouzdanih izvora znam da se zdržao u Karlovcima, jer nije mogao da odoli još kojem danu na Dunavu  6589. U subotu su Dule i Bisa organizovali zajednički ručak na pontonu Marine. Na meniju riba, nisam baš ljubielj ribe, ali nisam odoleo da ne smažem jednu, bila odlična, neću reći koja je, da ne ispadne da favorizujem ni jednu vrstu  6589. Danas(nedelja) održavala se Slankamenačka bućka na soma. Nažalost nismo mogli da ostanemo na toj manifestaciji, ali nisam odeoleo da sa Markom, zakupcem restorana ČARDA ne napravim malu šalu. Ispisivao sam zahvalnice učesnicima bućke, pa sam za sebe napravio zahvalnicu za osvojeno prvo mesto. Zezali smo se i govorili takmičarima da se džaba takmiče, te da imam dresiranog Soma i da će on sam doći na merenje, osvojiti nagradu i otići svojim putem u dubine Dunava, bilo je šale i šege napretek- kgk

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #26 poslato: 12, 08, 2018, 22:53:35 posle podne »
Kao što sam obećao juče(subota)  u popodnevnim časovima smo otišli da posetimo Tisu. Plan je bio da odemo do Titela, došli smo do četvrtog kilometra, ali zbog već pomenutog peha sa motorom, odustali smo od posete Titelu. Peh se desio što sam nepažnjom pri izlasku iz marine upao u plićak zarulao elisom kroz mulj, i najverovatnije da je usis sa vodom povuko neko smeće te tako začepio kontrolni mlaz. U prvom momentu pomislio sam da mi je motor gotov pa sam pozvao Duleta ako može dodje po mene i odvuče nas do MARINE, U medjuvemenu sa pozvao i majstora koji mi održava motor, objasnio mi o čemu se radi- Savetovao mi je da pregledam usis i vidim da li je čist. Sišao sam u vodu, odvrnuo šraf sa rešetke usisa, skinuo istu,  uzeo prskalicu za voće koja mi služi na čamcu kao rezervoar za vodu i sa njom pod pritiskom isprao usis. E naravno Nataša je pumpala vodu, inače ne bih mogao sve sam, tako da je ona zaslužna što sam posle ispiranja, upalio motor i kontrolni mlaz je počeo da teče. Pozvao sam Duleta da mu kažem da ne treba da dolazi, ali On je u maniru vrsnog spasioca, već bio u čamcu, nije čuo telefon i za nekoliko minuta je bio pored nas, društvo su mu pravili Armin i Marko. Nekoliko minuta su na pratili, da vidi da li je sve u redu. Jedva sam ga nagovorio da se vrati i ide za svojim već dogovorenim obavezama. Dule i ovde ti se javno zahvaljujem, na brzom i nesebičnom reagovanju.

Zbog svega toga iz Tise samo jedna fotografija tek da bude uspomena da sam obećanje od prošle godine  ispunio  i posetio je.




Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #27 poslato: 12, 08, 2018, 23:12:54 posle podne »
Danas (nedelja) i povratak nazad prema Zemunu. Dunav miran kao ogledalo, moglo  se zaista uživati u plovidbi, a mi polako sa gasom tek da se upravlja čamcem. Milina! Ostavili smo iza sebe Slankamen, adu Formoza, na kojoj je bilo dosta čamaca, sa čežnjom pogledali ono naše mesto, gde smo se prvi dan usidrili, jeli fenimenalan pasulj sa slaninom i kobasicom, koji je maestralno spremila Marijana, Bakarina supruga-dobro i mi smo malo mešali i pazili da vatra pravilno gori,  6589, usput smo sa zanimanjem gledali gnezda ptica na obali iznad Dunava i pitali se kako nadju svoja gnezda pored toliko rupa u zemlji. U Banovcima sam snimio ono što je moja životna želja, da imam kuću na obali i garažu za čamac. Zamislite te sreće sedneš u čamac i direktno iz garaže u vodu, a čovek to upravo ima. Videli smo da je u Batajnici napravljen ponton uz kojeg je privezano nekoliko čamaca, Pitanje je sad: Da li se to pravi neka nova marina, ili je samo letnja varijanta nekog kafića za mlade? Bilo bi bolje da je marina. Prošli pored prepunih vojnih bašti, konačno stigli kod moje vrbe, privezali se, i naravno ko će još ići kući, tu spremili ručak, i ostali do sumraka.
Sad smo kući i nešto nas žulja ovaj trosed, nekako se navikli na čamac- Živeli....  114.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #28 poslato: 12, 08, 2018, 23:21:06 posle podne »
Uživanjeeeee!!!

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Belegiš - avgust 2018.
« Odgovor #29 poslato: 13, 08, 2018, 10:10:07 pre podne »
Jednostavno rečeno, zavidim vam. Bravo!