Autor Tema: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad  (Pročitano 11515 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad
« Odgovor #45 poslato: 28, 09, 2018, 08:35:47 pre podne »
Ma sve je super i prica i fotografije, a naj bolje u svemu sto se vidi s kakvim zadovoljstvom ste plovili...
Boljevci su neispricana prica... Misljenja sam da ce tamo biti sve gore, jer gde nema pravog gazde nema ni razvoja...
Pustolov mi se nalazi nekih 5 km od kuce i cesto svratim tamo, jer je to mesto sa fantasticnom atmosverom a i uslugom. Gazda tamo nece nista da licka i pretereno sredjuje i to je ono sti i privlaci narod.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad
« Odgovor #46 poslato: 03, 10, 2018, 00:01:27 pre podne »
8. Dan ujutru sam otišao do diskonta Medius i obnovio zalihe mesa, pijaće vode a napunio i gajbu piva... Samo da ste me videli kako izvodim akrobacije tako natovaren po pontonima! Plakali biste od smeha! Krećemo i brzo stizemo do famozne Formoze odakle pozivam Bakaru i on me navodi gde su usidreni on, Mileta i Zveki. Zavukli su se između velike i male ade (ako nisam pogršio nazive ostrva a i ako jesam u prilogu je mapa da bude jasno o kijim se ostrvima radi) u baš ozbiljne plićake... Iskreno nikada se ne bih tu sam zavlačio da nisu oni već prošli i da nisam video finu ekipu za guranje broda stri Vezujem se za jednog od njih i odmah skačem u vodu. Vrućine su neizdržive bukvalno kuva mi mozak i ništa ne pomaže. Moj primer sledi i ostatak moje posade i jedno sa tvremena provodimo u ugodnom razgovoru u vodi do grudi i u upoznajemo se sa njihovim suprugama i podmlatkom i baš uživamo. Kada smo se dobro rashladili i popili piće (oni kafea ja pivo) zamislite ne piju pivo!? sha sha sha stomak mi je signalizirao da je vreme za ručak. Objasnili su mi gde su rakrčil deo obale u lepoj hladovini i gde mogu raspaliti roštilj. Pozdravismo se i raziđosmo. Mesto na koje su me uputili je stvarno predivno. Dubina je oko 4 metra na svega 3 m od obale a obala od čistog peska. Malo mestašce idealno za pristajanje 2-3 broda i lepo zaklonjeno od plovnog puta a relativno i od vetra. Još su i raskrčili nekoliko kvadrata u gustoj šumici/šikari tako da se hrana može spremati u hladovini. Nakon ručka je pala popodnevna dremka. Krećemo tako da taman negde pre sumraka stignemo u stari Slankamen. Uz put sam se najavio telefonom u marini gospodinu Duletu kapetanu broda Tisa i predsedniku marine koji mi je objasnio gde da se vežem. (063-175-28-17) Košava koja je počela da duva još sinoć se pojačava sve više i više... Počinje polako da me brine kako ću sutra nastaviti put kada je već sada neugodno ploviti. Vrućina je nepodnošljiva i put nam svima jako teško pada, ove pauze definitivno nisu za nas, nekako nam se onda otegne put i imam osećajkao da ceo dan plovimo... Ulazimo u marinu bez problema jer znamo kuda treba proći iz mnogobrojnih ranijih poseta ovoj marini i odmah sledi još jedno kupanje. Sto puta je već opisivano kuda se ulazi u ovu marinu tako da ću tu priču preskočiti i samo je podebljati mapom u prilogu. Tamo u marini se opet srećemo sa Miletom i to veče se nakratko družimo dokle traje navala komaraca. U ugodnom razgovoru nam se priključio i Dule. To veče ležem sa nadom da će košava do ujutru oslabiti... P.S. Pale su ješ jednom palačinke :D
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad
« Odgovor #47 poslato: 03, 10, 2018, 00:23:11 pre podne »
9. dan sam se probudio, za moje pojmove, ekstrmno rano oko 7 ujutru i ustanovio da se košava samo pojačala. Donosim odluku da krenemo što pre jer će se vetar samo pojačavati. Odvezujemo se i krećemo odmah a kafu ćemo piti uz put. Dete još uvek spava a ni sunce još nije upržilo, da nema ozbiljnih talasa  plovidba bi bila lepa. Talasi nas ljuljaju a vetar šiba na momente i oko 40 km/h. Kafa i rakija još više prijaju u plovidbi  6589 6589 6589 Polako se primičemo našim vodama, kada ugledam most na Beškoj nekako mi je već lakše iako je to u suštini tek pola puta od S Slankamena do Ostrva u Karlovcima. Prolazimo i most i kao i uvek je impozantan i interesantan. Uskoro smo i blizu hotela Dunav u Karlovcima što znači da stižemo. Oko 1 smo se uvezali na svoje mesto i završili nautičkideo ovog godišnjeg odmora.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad
« Odgovor #48 poslato: 03, 10, 2018, 00:46:41 pre podne »
10. i 11. Dan smo dočekali na ostrvu, bez planirane plovidbe i baš nam je prijalo. Nađu su pokupili baba i deda tako da smo mogli u potpunosti da se odmorimo i iskuliramo od plovidbe i svega... To veče smo suvozemnim putem otišli do Šarana u Petrovaradinu gde je bilo organizovano takmičenje u spremanju riblje čorbe pod nazivom "Petrovaradinski zlatni kotlić" Čak smo i učestvovali u takmičenju kao jedna ekipa sa prijateljima sa ostrva. Tu nas je posetio i Zoki (Zankiki) sa porodicom i čvrsto odlučio da sledeći vikend izađe iz marine u Dunavcu pa makar i kopao. Žurka je potrajala do iza ponoći, kada smo se ukrcali kod čuvenog Ajkule u čamac koji nas je vratio na ostrvo do broda. I sutradan smo iskoristili dan družeći se sa prijateljima koji su nas posetili svojim brodom. Reč je o Zvonku, čoveku koji redovno prati ovaj forum a nikako da se registruje i uključi u priču, ali neće on još dugo izdržati  k5. U Novi Sad smo stigli kasno uveče a evo i nekoliko slika Zvonkovog broda iz povratka kući. Tačnije ja sam se zbog gaza od oko 70cm i izuzetno niskog vodostaja vezao na marnu "Dunavskih kapetana" koja se nalazi na otvorenom Dunavu. Tu sam i ostavio brod do sledećeg vikenda kada sam se preselio na ostrvo i glumio robinzona sa Zokijem do porasta vodostaja...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad
« Odgovor #49 poslato: 03, 10, 2018, 06:15:21 pre podne »
Браво.  clap  clap  clap  114  Него,у овом последњем посту кажеш да ти је газ 70 цм, нешто ми много за твоју лађу.  sha

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad
« Odgovor #50 poslato: 03, 10, 2018, 08:11:16 pre podne »
Lepo si ti ovo ispripovedao, i začinio fotografijama. Skoro da sam se osećao kao da plovim sa tobom. Nadam se da da ćemo se sledeće sezone ponovo negde sresti na reci, jer mirovati se neće  kgk

Srso mislim da gaz nije 70 cm,a možda i jeste,  već vodostaj ulaska u njegovu marinu, imaju problema kao i mi u rukavcu Ada Čukarica, kad je nizak vodostaj ne mogu da izadju i udju u taj njihov rukavac :)

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad
« Odgovor #51 poslato: 03, 10, 2018, 09:17:08 pre podne »
Super prica!  ok

Vepar ima gaz od 70cm jer ima brodski motor, pa mu osovinski vod, elisa i list kormila prave toliki gaz.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad
« Odgovor #52 poslato: 03, 10, 2018, 09:22:15 pre podne »
Bas tako... zbog kormila i osovinskog voda gazim toliko. A i plicak na ulazu u Dunavac pocinje da mi pravi probleme negde na vodostaju 70 Novi Sad. Slucajnost da su cifre iste...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Vepar u Savi ili ti Novi Sad-Boljevci-NoviSad
« Odgovor #53 poslato: 03, 10, 2018, 09:26:48 pre podne »
vredelo je čekati reportažu jer je koristan opis, a pogotovu znače slike onima koji će ubuduće prolaziti tim predelima.
Priroda i Dunav se pomalo menjaju svake godine.
Taj deo gde ste bili kod Belegiša uglavnom posećuju lokalci sa šikljama (kod one vrbe je dubina 5-6m i tu se obično peca štuka i smudj i poneki som), a povratak odatle na plovni put se često završava nasukavanjem na sredini, ka Velikoj adi.
Ovo je pravi način da se članovi i posetioci foruma upoznaju sa delovima Dunava gde se može bezbedno prespavati van plovnog puta.
« Poslednja izmena: 03, 10, 2018, 10:35:10 pre podne Misha D »
Današnji dan je početak ostatka moga života....