Autor Tema: Nizak vodostaj - Novi Sad  (Pročitano 112397 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #105 poslato: 12, 10, 2018, 08:03:29 pre podne »

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #106 poslato: 12, 10, 2018, 09:56:05 pre podne »
Steta sto na ovom forumu nema administratora da pobrisu ove Zoxove baljezgarije.... no da se mi vratimo temi... Terca sve ovo sto si napisao je pomalo demagogija i izgovor zasto nesto ne uraditi... klubove vode matorci koji niti plove niti ih to zanima, koriste brodove kao vikendice. Smisao celokupnog njihovog rukovodjenja klubom jeste da oni za sto manje novca drze svoje brodove. Pa tako kod mene u klubu 50 tak camaca u takozvanoj "komercijali" finansira ceo klub, jednostavno neodrzivo. Za brod 9x3 sam doskora placao 60€ godisnje jer sam redovan clan a za camac 6x2 450€. Teska demagogija, kada su me izabrali u upravu i kada sam rekao da cene treba izjednaciti za sve zamalo me nisu nabili na kolac i zapalili kao vesticu! Konkurencije u Novom Sadu nema jer postoji veliki manjak vezova, a vez na otvorenom Dunavu za mene nije vez.... zamisli situaciju da postoje jos tri dunavca i da u jednom neodkopaju ulaz a u ostalim redovno kopaju. Pa  svi klubovi iz tog lenjog dunavca bi se zatvorili. Sutra bih presao u taj neki drugi dunavac i neki drugi klub...

P.S. Zasto kazes da je situacija ista u Futogu, koliko se secam tamo je bas dubok ulaz.

Uf, mnogo postova u međuvremenu... da probam da odgovorim na važnije a pristojne ;)

Ne slažem se da je demoagogija ali to nije ni bitno, najbolja strana mog mišljenja je to što nije obavezujuće i besplatno je na ovom mestu. (delimično je obavezujuće kod mene kod kuće i 100% obavezujuće kod mene na lađi ali sad nismo kod mene na lađi).

Važno je da svaki odgovor sagledaš kroz kontekst pitanja i odgovora.. pa ako zastaneš i pogledaš unazad videćeš da klubovi onda i nisu od nekih tamo mračnih ljudi i napravljeni da neko ubira pare od tebe a da ništa ne sadi, što je bio neki stav u međuvremenu... a videćeš i da klubovi i privezišta ne treba i nemaju obavezu da kopaju negde po reci a i trenutno je protivzakonito (da ne balavimo tome satima kako je bilo pre 3 ili 30 godina). To je posao koji treba drugačije postaviti, sa igračima koji imaju težinu (i slažem se da današnji klubovi to nisu).

A realno to i nije tako veliki problem jer je ove godine zaista, zaista neuobičajen vodostaj i nije ti se to dogodilo otakd si kupio lađu priznaj, a u lepo vreme je pa se primeti (jer se zimi češće događa), i sprud je takav da nije ostao kanal do štranda da se izađe lako ko zna... a i pored toga npr. izlazio sam juče, prekjuče i u utorak, lako, i ti si mogao da izađeš, i to sam ti već i napisao. Da nisam lično islplovljavao, bila bi demagogija.

A za Futog, tačnije čerevićku skelu, odgovor je u kontekstu organizacije, ciljeva, odnosa sa Vode Vojvodine i svega što krasi tvoje udruženje, u Futogu je sve to isto, iste pare, isti računi, isti način zakupa i plaćanja vodnog zemljišta, ista optimizacija cena priveza. Srećni su što im kamen u dunavcu preliva na 2m a na 3 s proleća voda toliko curi da dunavac ispovraća sav drek koji se nataloži s jeseni i zimi, a nesrećni su što im je tada privez skoro kao na otvorenoj vodi. I sigurno samostalno i o svom trošku neće kopati niti menjati visinu napera.

I još je dobar primer čerevićke skele i za zimovnik o kome je bilo reči, takav zimovnik bi u našem dunavcu bi za posledicu imao najverovatnije obavezu izvlačenja infrastrukture klubova kao pripreme za zimsku sezonu, a to je recimo razlog zašto je Zankiki zaobišao Futog.

I ajde još jedan P.S. sutra prepodne imam akciju da pomognem dvojici mrskih i groznih matoraca koji ne plove ali trebalo da se vrate posle 4 ipo meseca plovidbe, kampovanja, pecanja, imaju gaz kao ti i moraju ući na silu jer kasne dva dana (ne moram ja to ali smo komšije i kolege sa vode, da ne kažem da smo iz istog udruženja). Eto poziva da se priključiš, kao navijač, ja ću i cugu obezbediti.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #107 poslato: 12, 10, 2018, 10:21:10 pre podne »


...
Slažem se! ...

...
I jeste i nije.

...
Malo se kroz ovo hvališ i smeškaš i...   :))

...


Nakon provere osnovne pristojnosti, na ovaj post se može odgovoriti.

Ovde se sve zna, ja jesam tamo igrom slučaja plovio, i to samostalno, kao pravi, i to to znaš, i ja znam da ti to znaš. Isto tako, ti nisi plovio, i ja to znam, a i ti znaš da ja znam.

I vidi sad: nije sramota ploviti Rajnom, a nije ni neko ekstremno životno dostignuće, nije sramota ni ne ploviti, pa ne treba prethodni sadržaj da shvatiš kao qrčenje  i podsmevanje.. da sam hteo to da radim ja bih ti radije pisao da sam plovio po kanalu pored Sombora, i po Bajskom kanalu, dok je još moglo tamo.

Skočiću sebi u stomak i daću ti još jedan primer (iako sam već rekao da bi pametnom čoveku trebalo da je dosta za početnu informaciju za istraživanje i malo drugačiji ugao posmatranja):
fotografija koju si okačio kao bajkoviti primer srednjovekovnog zamka, Burg Pfalzggrafenstein, ponoviću je, i isto to mesto, snimljeno kamerom malog nautičara (nisam ja snimio, dakle ne qrčim se, ali znam mesto, znam čoveka... u detalje).



Pogledaj molim te zamak na 1:20.


I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #108 poslato: 12, 10, 2018, 10:30:45 pre podne »
Steta sto na ovom forumu nema administratora da pobrisu ove Zoxove baljezgarije.... no da se mi vratimo temi... Terca sve ovo sto si napisao je pomalo demagogija i izgovor zasto nesto ne uraditi... klubove vode matorci koji niti plove niti ih to zanima, koriste brodove kao vikendice. Smisao celokupnog njihovog rukovodjenja klubom jeste da oni za sto manje novca drze svoje brodove. Pa tako kod mene u klubu 50 tak camaca u takozvanoj "komercijali" finansira ceo klub, jednostavno neodrzivo. Za brod 9x3 sam doskora placao 60€ godisnje jer sam redovan clan a za camac 6x2 450€. Teska demagogija, kada su me izabrali u upravu i kada sam rekao da cene treba izjednaciti za sve zamalo me nisu nabili na kolac i zapalili kao vesticu! Konkurencije u Novom Sadu nema jer postoji veliki manjak vezova, a vez na otvorenom Dunavu za mene nije vez.... zamisli situaciju da postoje jos tri dunavca i da u jednom neodkopaju ulaz a u ostalim redovno kopaju. Pa  svi klubovi iz tog lenjog dunavca bi se zatvorili. Sutra bih presao u taj neki drugi dunavac i neki drugi klub...

P.S. Zasto kazes da je situacija ista u Futogu, koliko se secam tamo je bas dubok ulaz.

Uf, mnogo postova u međuvremenu... da probam da odgovorim na važnije a pristojne ;)

Ne slažem se da je demoagogija ali to nije ni bitno, najbolja strana mog mišljenja je to što nije obavezujuće i besplatno je na ovom mestu. (delimično je obavezujuće kod mene kod kuće i 100% obavezujuće kod mene na lađi ali sad nismo kod mene na lađi).

Važno je da svaki odgovor sagledaš kroz kontekst pitanja i odgovora.. pa ako zastaneš i pogledaš unazad videćeš da klubovi onda i nisu od nekih tamo mračnih ljudi i napravljeni da neko ubira pare od tebe a da ništa ne sadi, što je bio neki stav u međuvremenu... a videćeš i da klubovi i privezišta ne treba i nemaju obavezu da kopaju negde po reci a i trenutno je protivzakonito (da ne balavimo tome satima kako je bilo pre 3 ili 30 godina). To je posao koji treba drugačije postaviti, sa igračima koji imaju težinu (i slažem se da današnji klubovi to nisu).

A realno to i nije tako veliki problem jer je ove godine zaista, zaista neuobičajen vodostaj i nije ti se to dogodilo otakd si kupio lađu priznaj, a u lepo vreme je pa se primeti (jer se zimi češće događa), i sprud je takav da nije ostao kanal do štranda da se izađe lako ko zna... a i pored toga npr. izlazio sam juče, prekjuče i u utorak, lako, i ti si mogao da izađeš, i to sam ti već i napisao. Da nisam lično islplovljavao, bila bi demagogija.

A za Futog, tačnije čerevićku skelu, odgovor je u kontekstu organizacije, ciljeva, odnosa sa Vode Vojvodine i svega što krasi tvoje udruženje, u Futogu je sve to isto, iste pare, isti računi, isti način zakupa i plaćanja vodnog zemljišta, ista optimizacija cena priveza. Srećni su što im kamen u dunavcu preliva na 2m a na 3 s proleća voda toliko curi da dunavac ispovraća sav drek koji se nataloži s jeseni i zimi, a nesrećni su što im je tada privez skoro kao na otvorenoj vodi. I sigurno samostalno i o svom trošku neće kopati niti menjati visinu napera.

I još je dobar primer čerevićke skele i za zimovnik o kome je bilo reči, takav zimovnik bi u našem dunavcu bi za posledicu imao najverovatnije obavezu izvlačenja infrastrukture klubova kao pripreme za zimsku sezonu, a to je recimo razlog zašto je Zankiki zaobišao Futog.

I ajde još jedan P.S. sutra prepodne imam akciju da pomognem dvojici mrskih i groznih matoraca koji ne plove ali trebalo da se vrate posle 4 ipo meseca plovidbe, kampovanja, pecanja, imaju gaz kao ti i moraju ući na silu jer kasne dva dana (ne moram ja to ali smo komšije i kolege sa vode, da ne kažem da smo iz istog udruženja). Eto poziva da se priključiš, kao navijač, ja ću i cugu obezbediti.

Jel se to Madjar vraca? Proveo sam par dana sa tom ekipom i bas su mi se dopali, narocito Madjar 😂
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #109 poslato: 12, 10, 2018, 10:38:19 pre podne »
Ju, ju, ju... koji autoput... Znaci nikada, bas nikada i ni u kojoj varijanti ne bih smeo ploviti ovuda. Jako strasno... Ja se ozbiljno oduzmem kada na Dunavu se nadjemo bela ladja, gurac i ja. A ovde bih umro od straha. Pa ovde obicni camci (ovi nasi dunavski) ne mogu ni da plove?
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #110 poslato: 12, 10, 2018, 10:56:47 pre podne »
Necu da se mesam ali moram:)
Tuzna je istina da ste u pravu i vi i Zox, bacite pogled na saopstenje ladjara, eno na plovidbi Gorance okacio link

Evo ga i taj link:http://udruzenjeladjara.com/ubijanje-naseg-dunava-zapisi-sa-reke/

Ja ne bih rekao da ovde ima ikakvih razmimoilčaženja u stavovima o smeću, ali u ovoj temi, do Zoxa, a ni posle njega niko verovatno nije ni spomenuo smeće.

U ovoj temi bogami naširoko pišemo o sprudu koji se javlja na nizvodnom kraju novosadskog dunavca, kao posledica uređenja plovnog puta. Nije taj sprud posledica bacanja smeća. To je najčistiji i najlepši i najkvalitetniji pesak koji postoji, i na istom pesku, samo 30 metara dalje se dnevno se 15 hiljada novosađana brčka, na štrandu. I problem je što kroz taj pesak nema kanala za prolaz većih čamaca kada vodostaj dobrano padne jer je uzvodnim pregrađivabnjem Dunavca u prošlosti zaustavljen dotok sveže vode...
 
E sad, kao što Kapetan Goran Stanimirov, zapovednik vrste A, u svom blogu ne piše o uređenju plovnog puta (tako je i napisao), nego o ekološkoj katastrofi izazvanoj opštim potopom u smeću, tako i ja u ovoj temi uopšte ne pričam o smeću.

I još: ne pričam ni o ekološkim posledicama uređenja plovnog puta, hiljadu puta prepričanu temu kako je Kopački rit unalažen, kako je Koviljski rit destkovan, kako će Beljarica da popuši najstrašnije... i ne kažem da je to civilizacijski isti drek kao i minihidrolelektrane, i čak se ni ne suprotstvaljam uređenju jer kao što rekoh, civilizacijski mi smo to već prihvatili i dobrim delom uradili.

Ja obožavam i kad imam priliku da upoznam nekog lađara i slušam njihova iskustva... ali mi često imamo različiti percepciju Dunava, pa na primer:

Vepar najviše voli da vreme provodi na ostrvu kod Karlovaca, kod Ajkule (a podvlačim da Karlovčani to mesto zovu samo "ostrvo"), to je raj na Zemlji koji postoji bar od kad ja znam za sebe, sa dva paralelna duboka toka Dunava, savršen zaklon od gornjeg vetra i saobraćaja i bogomdani pesak i šuma.

Sa stanovišta lađara, špeditera, ministarstva saobraćaja, dunavske komisije i evropske unije i koga sve ne, to mesto se zove Arankina ada i jedan je od kritičnih sektora za plovidbu, jer tu je plovni put uži od neznamtijakoliko, pa nije kategorija 7a nego 6b ili g6, pa je već započeto projektovanje i izvođenje hidrotehničkih radova, kako bi ga izbagerisali ili skrenuli vodu da ga Dunav sapere, imate o tome obaveštenje na plovputu.

Ja tu ne mogu pobediti, ali moram da kažem da meni lično puca prsluk da li će Merkur flota tuda moći da odjedared protera 2, 4 ili 24 barže.

I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #111 poslato: 12, 10, 2018, 11:00:24 pre podne »

Jel se to Madjar vraca? Proveo sam par dana sa tom ekipom i bas su mi se dopali, narocito Madjar 😂

Upravo si prošao prijemni za Službu, jer Služba sve vidi, Služba sve zna.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #112 poslato: 12, 10, 2018, 11:03:33 pre podne »

Jel se to Madjar vraca? Proveo sam par dana sa tom ekipom i bas su mi se dopali, narocito Madjar 😂

Upravo si prošao prijemni za Službu, jer Služba sve vidi, Služba sve zna.

Vrlo rado, ali trenutno lezim kod kuce sa upalom pluca... t 39 ni longacef u inekcijama ne pomaze... Cim ovo prebolim zovem te da mi pokazes kuda se izlazi iz Dunavca...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #113 poslato: 12, 10, 2018, 11:20:29 pre podne »
Ju, ju, ju... koji autoput... Znaci nikada, bas nikada i ni u kojoj varijanti ne bih smeo ploviti ovuda. Jako strasno... Ja se ozbiljno oduzmem kada na Dunavu se nadjemo bela ladja, gurac i ja. A ovde bih umro od straha. Pa ovde obicni camci (ovi nasi dunavski) ne mogu ni da plove?

Ma mogao bi, snimak je izabran da ostavi utisak, saobraćaj je  gust, narošito od Roterdama do Dizeldorfa, ali nije to za umreti, .. ali u svakom slučaju Rajna nije voda za "pleasure boating", tu se umoriš od stražarenja samo.

I da si tamo, ti bi kao i svi Nijemci kleti pravio krugove plovidbe: "što brže nizvodno do spoja sa nekim kanalom, rekom Mozel ili Maas, pa onda uzvodno godišnji odmor, pa onda 5 minuta straha što brže nizvodno kući"
I nema roštilj, šator, pesak, fudbal, vatra, gitara. Spavao bi u marinama u bivšim pozajmištima zemlje, i išao peške da obilaziš ove prizore sa razglednica, što i nije loše, meni se i to dopada.

Biće prilike ako me Dora recimo ne posluša pa zaglavinja da dotera baš Rajnom, baš najbrže što može.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #114 poslato: 12, 10, 2018, 11:38:05 pre podne »
Uh, ovo što si napisao je toliko tačno da boli. Ali mnogi ljudi ovde to ne shvataju....
A to što se tebi dopada, meni se recimo mnogo manje dopada. Ja volim pesak, fudbal, pivo, vatra, gitara... Ovde mi je savršeno tako kako je.

A ako ovako nastavimo, biće nas kod Dore na brodu bar 10, u slučaju otkaza motora moći ćemo i da veslamo uzvodno  sajkaca


Vrlo rado, ali trenutno lezim kod kuce sa upalom pluca... t 39 ni longacef u inekcijama ne pomaze... Cim ovo prebolim zovem te da mi pokazes kuda se izlazi iz Dunavca...

Eto šta ti je posledica stresa... Stres jer ne možeš da isploviš, a neisplovljavanje opet vodi slabijoj konzumaciji alkohola, što je opet stres, i eto... Očas posla skurcaš....

A što se tiče izlaska, sada više nikuda  no125 Ali čim pređe 50, ja računam da mogu izaći bez da skačem u vodu i mučim se, sa malo laganog kačenja po pesku (što opet produbljuje kanal)  sajkaca

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #115 poslato: 12, 10, 2018, 12:53:38 posle podne »
Sve je bas tako, kako si napisao... Ako ne plovis kad hoces i koliko hoces mozes umreti....  6589
A ujedno drzim i neki oblik one tvoje dijete, fino id oko 1 kg dnevno, ako bolest potraje jedno mesec dana bicu taman! 😂😂😂
Salu na stranu, zainatio sam se da jos plovim ove godine pa makar i na -10. Taman da lepo istestiram webasto.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #116 poslato: 12, 10, 2018, 13:29:45 posle podne »
Ma plovićemo, samo da vreme posluži i dunavac ne smrzne... Danju uz vatru, noću webasto... Milina.

Van mreže markus

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #117 poslato: 12, 10, 2018, 15:11:18 posle podne »
@Terca
Ko se još pored Mađara vraća sutra, možda Vlada "Ravnica"?
U koliko sati je predviđena akcija pomoći kolegama? Dolazim, ne da navijam.  ok
« Poslednja izmena: 12, 10, 2018, 15:47:42 posle podne markus »
Ploviti se mora...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #118 poslato: 12, 10, 2018, 15:55:17 posle podne »
Nisi ti njega video kad mu pukne živac (a nisam ni ja, moram da priznam), ali znam iz priče da sa tim ne bih šalio...

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #119 poslato: 12, 10, 2018, 16:11:33 posle podne »
@Terca
Ko se još pored Mađara vraća sutra, možda Vlada "Ravnica"?
U koliko sati je predviđena akcija pomoći kolegama? Dolazim, ne da navijam.  ok

opa... ovde ima još kandidata za saradnika Službe.

Odgovor je "da", oko desetak sati, penzosi ionako ne nose časovnike, šta će im :) oni ionako dolaze sa pecanja od 5 meseci
nije posebna frka da mora da bude masovna akcija, ali će biti neka čašica razgovora.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.