Autor Tema: Nizak vodostaj - Novi Sad  (Pročitano 112341 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #90 poslato: 11, 10, 2018, 17:06:46 posle podne »
Pa hajde da i tebi odgovorim, iako mi se čini da ne zaslužuješ, dosta si već tema opoganio.

Drugijem rečima, mi smo kao civilizacija odlučili da od reka napravimo autoput, a da sve ono što je nama kao rekreativnim nautičarima interesantno, u budućnosti uništimo, što se već dogodilo u kontinentalnoj zapadnoj evropi, gde na primer Rajna nije voda za "pleasure boating" voda je suludo brza, obale su ozidane ili zasute kamenjem a naperi su na po 200 metara svuda.. a ljudi se vozaju po kanalima okolo koji su industrijska zaostavština i najbliža imitacija netaknute prirode (npr. po francuskoj).
Verujem da pleasure boating i outdoor aktivnosti po dunavu neće biti lep hobi već za našu decu, a preživeće koncept polusatnog gliseranja po 5km uzvodno i nizvodno od grada, a obale će biti usrane vikendicama i svi ćemo moći imati bar po jednu na divljaka i niko se neće buniti zbog toga.

Читајући твој текст запазио сам овај део коментара. Никада нисам био на реци Рајни, нити њоме пловио. Прегледавао сам 2 часа реку Рајну на Гугл мапи од Боденског језера до немачко-холандске границе, као и око стотину фотографија, а било је и доста видео материјала.

U potpunosti se slažem sa tobom, nikada nisi bio na reci Rajni niti si njome plovio. Pregledavao si 2 časa reku Rajnu na Gugl mapsu od Bodenskog jezera do nemačkoholandske granice.


Нисам приметио да је комплетна обала озидана или засута камењем (сем код градова, али то је сасвим нормално), нити да је природа уништена. Видео сам чистију воду од нашег дела Дунава, без смећа које плута и дивљих депонија, уређене обале, природу, плаже, купаче, средњовековне дворце... Некако се о свему води рачуна. Нисам приметио дивље викендице, ружне, расуте по обали као да их је неко бацао из ваздухоплова.
Све негативно написану у мојој претходној реченици видео сам и доживео само код нас!

Да ли причамо о истој реци, и да ли је могуће да сам нешто битно пропустио?


I ovde si potpuno u pravu, nisi primetio da je da je kompletan tok reke uređen, naravno kamenom,i da, to sve doživljavaš kao savršenu prirodu jer lepota je u oku posmatrača, i da, pričamo o istoj reci i da, nešto bitno si propustio.

U pravu si i da si kod nas na Dunavu video i doživeo i smeće i divlju gradnju i šta već, ali to nije zapravo ni sadržaj fokus u temi.



Било би добро да се неко јави ко је пловио овом реком, па да чујемо још по неки извор заснован на личном искуству.


I ovde si sasvim u pravu, bilo bi dobro da se javi neko ko je plovio ovom rekom (a malo mi je glupo da ti kažem da jesam plovio tom rekom...) i ne vidim onda puni smisao tvog samouverenog nastupa kada ti već nisi taj.

Pa da ne ispadnem lenj zakačiću za ovaj post dva tipična printskrina sa sadržajem plovidbene mape sa Rajne,  a zakačiću ako uspem i jedan printskin sa moćnoga Gugl mapsa gde se vide neke čudne linije i senke po reci... i dovoljno je to pametnom čoveku.

A sve ostalo što si napisao izlazi iz okvira pristojnosti, za takav razgovor sagovornika potraži kod kuće.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #91 poslato: 11, 10, 2018, 17:09:41 posle podne »
Таман хтедох Зоксу да напишем да је све то само пропаганда тог преварантског Запада, кад се појави Занкики с нашом пропагандом.
И шта сад?
Победили смо 1 :  1.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #92 poslato: 11, 10, 2018, 17:53:23 posle podne »
Steta sto na ovom forumu nema administratora da pobrisu ove Zoxove baljezgarije.... no da se mi vratimo temi... Terca sve ovo sto si napisao je pomalo demagogija i izgovor zasto nesto ne uraditi... klubove vode matorci koji niti plove niti ih to zanima, koriste brodove kao vikendice. Smisao celokupnog njihovog rukovodjenja klubom jeste da oni za sto manje novca drze svoje brodove. Pa tako kod mene u klubu 50 tak camaca u takozvanoj "komercijali" finansira ceo klub, jednostavno neodrzivo. Za brod 9x3 sam doskora placao 60€ godisnje jer sam redovan clan a za camac 6x2 450€. Teska demagogija, kada su me izabrali u upravu i kada sam rekao da cene treba izjednaciti za sve zamalo me nisu nabili na kolac i zapalili kao vesticu! Konkurencije u Novom Sadu nema jer postoji veliki manjak vezova, a vez na otvorenom Dunavu za mene nije vez.... zamisli situaciju da postoje jos tri dunavca i da u jednom neodkopaju ulaz a u ostalim redovno kopaju. Pa  svi klubovi iz tog lenjog dunavca bi se zatvorili. Sutra bih presao u taj neki drugi dunavac i neki drugi klub...

P.S. Zasto kazes da je situacija ista u Futogu, koliko se secam tamo je bas dubok ulaz.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #93 poslato: 11, 10, 2018, 18:12:11 posle podne »
U Futogu se sve vadi napolje u novembru i nema plovidbe od aprila... Da nije tako, verovatno bih već bio tamo  sajkaca

A i prilično je izloženo košavi, beš se dobro lupaju čamci kad zaduva.... Vezova za brodove naše veličine ima možda 3-4...

Pričam sve vreme o vezovima kod čarde na ulazu u dunavac kod Čerevićke ade.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #94 poslato: 11, 10, 2018, 19:53:08 posle podne »
Provalio sam te.. TI si Dimčev iliti Brick. Nema još jedan takav definitivno :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #95 poslato: 11, 10, 2018, 19:55:53 posle podne »
Таман хтедох Зоксу да напишем да је све то само пропаганда тог преварантског Запада, кад се појави Занкики с нашом пропагандом.
И шта сад?
Победили смо 1 :  1.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ja mislim da su oni izgubili sa 1:1 ...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #96 poslato: 11, 10, 2018, 21:17:52 posle podne »
 Necu da se mesam ali moram:)
Tuzna je istina da ste u pravu i vi i Zox, bacite pogled na saopstenje ladjara, eno na plovidbi Gorance okacio link

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #97 poslato: 11, 10, 2018, 22:13:00 posle podne »
Terca,
Bicu slobodan da ti posaljem po Zankikiju jednu flaju brlje slivovice iz 1965 kad se merne kod nas u marini, a i tebe pozivam da navratis kad bude prilike.  114
Dora i za tebe vazi poziv.  114
LSI, gostima ja placam prvu turu sve ostalo ti....
Obecao sam da necu komentarisati Zox-ove postove, i posto sam jos uvek polu trezan, obecanje odrzavam....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #98 poslato: 11, 10, 2018, 22:31:23 posle podne »
Дуле, јел ти то онако братски? Али као старији брат?

Имао сам ја једног таквог у кући. Пет година старији. И некако, у подели кућних послова, мени је увек западало прање прљавих чарапа...

Него, да ти и мени даш ту ракију, па кад ја повучем, брига ме ко ће платити рачун. А ако се и деси да га ја платим, па нека.
Ко зна зашто ће то бити добро?

А и ви, кад будете полазили код нас, поједите нешто пре поласка. Дуг је то пут.

Ма, само дођите. Нико још од нас није отишао гладан.

И да додам још и ово: пристајем да платим клопу за све али под једним условом - да у посету дођу сви учесници ове расправе и да пре ручка једни другима образложе своје ставове. Па, после, ко преживи, може ручак.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #99 poslato: 11, 10, 2018, 23:18:06 posle podne »
LSI pa  nemoj tako.. To znači da krenemo oko Srede pa je ručak taman za nedelju a možda i tada okasnimo ha
DuleN hvala na pozivu  harm
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #100 poslato: 11, 10, 2018, 23:26:26 posle podne »


Ово је објавио  "National Tourism Organisation of Serbia".

Добро су га умиксали.  thumbup         Срећом живим овде па знам реално стање.

Него...

Где је на овом снимку твоје привезиште да покажу како с лакоћом излазиш на живу воду по ниском водостају?

Или зими кад у паници молите Вишу силу да вам не здроби лед чамце, па долазе мађарски ледоломци спашавати српске водотокове?

Или кад се реке излију и потопе Обреновац, а и многа, многа друга насеља?

Или цевчуге из којих се директно улива канализација и индустриска загађења у реке?


Друже овај снимак је "сецкалица", тотални имагинаријум, материјал за викловање Малих Перица.


Чекај, чекај....    :))
Дао си свечано часну пионирску да нећеш читати и обазирати се на моје коментаре. Ниси га одржао...   kazna


Svecano obecavam da od sada zaobilazim sve tvoje teme i postove jer nikada nista pametno nisam procitao a 1000 puta si mi digao zivac...

Ali sada si na nasoj temi i opet spamujes sa Srbomrzljem! Idi kud ti srce hoce kada je tamo tako dobro!

Ja znam da nigde ne bih imao ovoliko vremena i ovakav kvalitet zivota!

P. S. Molim te da ovu raspravu nastavis  na onoj tvojoj temi ekologija...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #101 poslato: 11, 10, 2018, 23:49:57 posle podne »
LSI pa  nemoj tako.. To znači da krenemo oko Srede pa je ručak taman za nedelju a možda i tada okasnimo ha
DuleN hvala na pozivu  harm

Кад год ви пошли, кад год дошли, ми смо ту.
Пазите само да се не насучете - и код нас је низак водостај!

(Боже ме опрости, да не помисле ови фини људи да ми то Бога молимо да не дођу?!)

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #102 poslato: 12, 10, 2018, 00:09:17 pre podne »
Mislio sam na to da se prvo raspravimo pa ondak ručak, trajalo bi tri dana do ručka :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #103 poslato: 12, 10, 2018, 03:03:09 pre podne »
Ju ju ju kakav si ti dokoni davez....
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #104 poslato: 12, 10, 2018, 03:05:31 pre podne »
U pravu si, bravo!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!