Autor Tema: Nizak vodostaj - Novi Sad  (Pročitano 112390 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #60 poslato: 29, 08, 2018, 10:15:59 pre podne »
Terca, jesi ti ušao u nedelju i kako je bilo?

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #61 poslato: 29, 08, 2018, 11:42:11 pre podne »
Nisam, ostao sam kod D. kapetana... kao i još neki  jh

Drugi čamac (Soletov) smo ubacili na ruke, bilo je 20cm vode na najplićem delu (vodostaj je u 5 popodne bio +8) ali rastresit pesak pa smo prošli, nije bilo neke posebne muke.

Sad lepo dolazi i za vikend će biti kao autoput, već sad može da se prođe, kad obavim dane grožđa u Banoštoru vraćam se na moj vez, ali će brzo i da padne opet, pa moram biti oprezan da ne ostanem zarobljen  sajkaca
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #62 poslato: 02, 09, 2018, 17:18:24 posle podne »
Konacno brod na svome mestu u svojoj marini! Danas sam pri vodostaju 91 i gazom od oko 70cm prosao bez problema, mislim da bih prosao bez kacenja i da je vodostaj nizi jedno 20cm.... A ovom prilikom zelim posebno da se zahvalim Dunavskim kapetanima koji su me primili 10-tak dana. Posebno se zahvaljujem Goranu (brod Kiki) i Pukiju predsedniku kluba!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #63 poslato: 03, 09, 2018, 08:17:52 pre podne »
I ja sam se posle 2 nedelje vratio kući.... Koja tuga.....  no125 no125 no125 no125

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #64 poslato: 03, 09, 2018, 20:49:20 posle podne »
zašto tuga, pa tek je početak ribolovačke i delimično nautičke sezone.
Nema lepšeg perioda na Tisi i Dunavu od septembra i oktobra.
Nema, tada, ni mentola sa gliserima, ni Belih ladja, noći su prijatne za spavanje ali malo su dugačke, tj dani su kraći ali zato riba mnogo bolje radi.
Doduše možda su to različiti uglovi gledanja: oni koji uglavnom pecaju oni uglavnom i idu sami na svojim plovilima u društvu još nekoliko plovila.
Oni koji idu sa porodicama verovatno manje imaju prilika, pa i prostora i razumevanja od strane svoje posade, za pecanje.
Ne odnosi se na članove foruma ali viđao sam ljude kako borave na vodi po 2-3 nedelje, pa i duže, koji ništa drugo ne rade nego ceo dan dremaju, ispijaju litre piva i samo se pitaju šta će biti danas ili sutra za ručak.
Pa, to su sve imali u marini ili čak kod svoje kuće.
« Poslednja izmena: 03, 09, 2018, 21:58:28 posle podne Misha D »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #65 poslato: 04, 09, 2018, 08:04:41 pre podne »
Zato što sam se posle 2 nedelje života na brodu vratio kući, a mogao sam još...

Naravno da sezona nije ni na pola... I ja ću uskoro 10-ak dana na Tisu, sam, radi pecanja.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #66 poslato: 04, 10, 2018, 17:59:38 posle podne »
Ljudi dokle ce ovakav vodostaj? Jel ima neko ideju kada ce preko 70 Novi Sad? Samozapalicu se koliko kriziram za DUNAVOM! Kao luda sedim na brodu u marini i sa ceznjom gledam plovni put...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #67 poslato: 04, 10, 2018, 21:01:32 posle podne »
Ljudi dokle ce ovakav vodostaj? Jel ima neko ideju kada ce preko 70 Novi Sad? Samozapalicu se koliko kriziram za DUNAVOM! Kao luda sedim na brodu u marini i sa ceznjom gledam plovni put...

Jutros je cika iz RHMZ-a rekao na TV da se do kraja meseca ne ocekuje neka bitna promena stanja na nasim rekama!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #68 poslato: 05, 10, 2018, 06:37:24 pre podne »
U Nemačkoj u slivu Dunava se ne očekuju kiše u narednih 10-ak dana, uz Austriji će ih biti u nedelju - ponedeljak...
E sad, sve zavisi koliko će to da bude, ali sa ovim manjim porastom koji se očekuje narednih dana, ako padne iole ozbiljnije, verujem da bi sledeći vikend moglo da bude bar 50-60, pa da idemo malo da probamo taj webasto  sajkaca sajkaca sajkaca

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #69 poslato: 06, 10, 2018, 07:00:28 pre podne »
Najveću problem kod ovog problema sa izlaskom iz dunavca koji se pojavio ovog leta je u tome što je jako malo ljudi njime pogodjeno, verujem da se zato ništa ni ne rešava.

Redovni čamci mogu da izlaze, jer i trenutno na izlazu verujem da ima 30-ak centimetara vode, što je njima dovoljno da izadju.

Što se brodića tiče, koji dobar deo leta nisu mogli napolje, od nekoliko stotina brodića u dunavcu (ovo je jako odokativno, nemam pojma koliko ih tačno ima) nizak vodostaj pogadja možda 20-50 ljudi, jer kao što znamo 90% brodova godišnje isplovi nijednom ili jednom... Tužno ali istinito.

Što se kopanja tiče, koje definitivno treba da se odradi, hajde da probamo nešto da uradimo umesto da tugujemo za plovidbom. Za početak, zna li iko (ja ne znam) čija je odgovornost (i da li je ičija?) da prokopava taj ulaz održava neki minimum dubine za ulazak u marine? Ove godine ni vojska dobar deo godine ne može u/iz dunavca... Vode Vojvodine, grad, država, neko četvrti???

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #70 poslato: 06, 10, 2018, 08:45:02 pre podne »
Ne znam ni ja... Juce u nekom usputnom razgovoru sa Mirinim suprugom mi je rekao da Vode Vojvodine navodno nemaju nikakve veze sa time a da je nadlezan Plov put... Sto mi bas i nema nekog smisla pa ne placamo zakup Plov putu... Ja ne mogu da verujem da 10 ak klubova sa preko 1000 plovila ne mogu da skupe 4000€ i da otkopaju prolaz. Pa ljudi moji ogromne pare nam uzimaju, narocito ovi klubovi sa NS strane!  Ako se problem ne resi do sledece sezone ja sam za to da se samoorganizujemo i pokusamo sami pumpma da otkopamo...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #71 poslato: 06, 10, 2018, 09:14:14 pre podne »
sličan problem smo imali i mi u našem rukavcu na Savi, leva obala, kod novog mosta (zovu ga i Bežanijski, a naselje Bežanija je 10km daleko).
Iako je u tom rukavcu i brodogradilište koje slabo radi jedino je bilo rešenje da sami vlasnici 3 marine (Kolorit, Yachting i Ajk, sa oko stotinjak vezova-plovila) nešto preduzmu jer njima plaćamo solidne zakupnine.
Tako je i uradjeno, vlasnik marine Yachting je angažovao prosle godine ekipu koja to radi i problem je rešen za neko vreme, dok se ponovo ne poveća nanos mulja na ulazu.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #72 poslato: 06, 10, 2018, 12:15:09 posle podne »
Kod nas je situacija jos drasticnija, u Dunavcu se nalazi i brodogradiliste i mornarica i jos 10-tak klubova sa preko 1000 plovila... ali... brodogradiliste je prodato i sada ce nam u oazi prirode Galens napraviti jedno 1000 stanova, mornarica je takodje prodata i u malo daljem planu su opet zgrade a svoju flotu je davno isterala i usidrila na keju 1 km nize, a klubovi pretezno su udruzenja gradjana i zabole ih bas za par clanova. A i NS prakticno nema alternativu osim da se ide na otvoreni Dunav.... izgleda da cemo morati da sami resavamo ovaj problem... kada smo vec kod toga jel zna neko nesto vise o "mamutskim sisaljkama?"
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vookela

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • Pol: Muškarac
    • RossoCorsa
  • Brod tip: Musky17; Tohatsu 30
  • Marina: SRD Ribolovac, NS
  • Veličina: 5,25m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #73 poslato: 07, 10, 2018, 23:06:17 posle podne »
Najveću problem kod ovog problema sa izlaskom iz dunavca koji se pojavio ovog leta je u tome što je jako malo ljudi njime pogodjeno, verujem da se zato ništa ni ne rešava.

Redovni čamci mogu da izlaze, jer i trenutno na izlazu verujem da ima 30-ak centimetara vode, što je njima dovoljno da izadju.

Što se brodića tiče, koji dobar deo leta nisu mogli napolje, od nekoliko stotina brodića u dunavcu (ovo je jako odokativno, nemam pojma koliko ih tačno ima) nizak vodostaj pogadja možda 20-50 ljudi, jer kao što znamo 90% brodova godišnje isplovi nijednom ili jednom... Tužno ali istinito.


Na zalost, potvrdjujem. Za vikend sam i u subotu i nedelju bio celo prepodne na vodi, na momente sam bio jedini camac koji se vozi... Dan prelep, dusu dao za uzivanje, a camci i brodovi stoje na privezima. Ovo leto sam bas pratio koliko se ljudi voze tj. koliko njih izlazi na vodu jer mi je privez tako pozicioniran da vidim svakog ko ulazi ili izlazi iz Dunavca/Ribarca. Bilo je jedno 20-30 camaca/brodica koje su bile redovne, dok na nekim brodovima kod mene u klubu nisam celo leto video da je neko dosao uopste na brod.
Gledam danas kako se brodovi zaglavljuju na ulazu, covek se skida u obične gaće, silazi u vodu (koja je 16 stepeni i nije bas za kvasenje) i gura brod da se odsuče.

Zakljucak - nista se nece resiti (kao i u drugim sferama zivota) dok ne bude kriticne mase koja trazi svoja prava, tj. urgira za resenje svog problema/situacije i sl.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Nizak vodostaj - Novi Sad
« Odgovor #74 poslato: 07, 10, 2018, 23:18:40 posle podne »
Nema tu vise od 50m za prokopati, pa neka je i 10m sirine, da se skine jedno pola metra. To je 250 kubika nanosa, kontam da to ne moze puno kostati... a cak mi pada na pamet ako se problem nastavi i sledece godine da probamo sami da to odmuljimo  pumpama, brodovima, bilo kako... JEL IMA NEKO ISKUSTVA SA OVAKVIM PLSLOM. Najpre mislim na Tercu. I nakon obavljenog posla pobosti 10-tak stic i lepo obeleziti prolaz. Svakodnevnim prolaskom camaca i brodova jednom istom rutom mislim da bi se kanal odrzavao.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!