Nautika opšta... > Iskustva sa vode

Nizak vodostaj - Novi Sad

<< < (2/86) > >>

LSI:
Дуле, ипак је много јефтиније да ми седнемо на нашу терасу, поручимо хладно пиво и псујемо низак водостај.

Проћи ће и ово лудо време. Мада...
Сложише се ове кише, све живо потопише, а водостај све нижи и нижи...

zankiki:

--- Citat: Terca  02, 08, 2018, 09:18:00 pre podne ---Nema baš kanal, plato je ogroman, neprekidan i ide skoro do trećeg stuba mosta... a najkraći put preko plićaka je  desnom stranom iza katamarana, uz ribarac, tuda je i juće jedan vojni pomalo na silu izlazio (kako to već vojska radi).

Dodatna informacije je da je (koliko sam čuo) vojska i ove godine naručila kopanje, ne znamo za sada više detalja. A kad još padne, a pašće, ako ne bude SPP otvorio kanal kao ranije, možemo probati sami da ga otvorimo.

--- Kraj citata ---

Srce, ruke i lopata?
Ja sam za, ako se bude radilo imaš broj.
Samo što mi se čini da je ranije bilo uže, sada je sprud baš širok.

I ja već duže izlazim tuda kuda si napisao, ali postoji jedan pojas od sigurno 10-15 metara gde je baš plitko...

Terca:
ama neee... ne može se kopati pod vodom (iako rusi i to sigurno mogu  sajkaca ), protivzakonito je iskopavati rečni nanos ako ne plaćaš rudnu rentu  56568, a i mene majka baš i nije rodila za lopatu, ebaga.

Ispričaću ti jednu priču od pre x godina (vojska i SPP u epizodi "tiha voda breg roni"): pokušavali vojnici da izađu na niskom vodostaju i zabijali se u pesak, računali da će ga probiti... radili celo prepodne tako i odustali. Sutradan došao SPP, namestio se krmom do plićaka, izneli ljudi dva lengera i postavili ukoso široko po krmi... onda startovali motor, ukopčali u napred, namestili mali gas, skuvali kafu... i tako uz čašicu razgovora sedeli 7-8 sati, mislim da su se jednom i pomerili malo unazad. Posle samo pokupili pinkle i otišli. Najveći rizik su bili kupači sa štranda...

zankiki:

--- Citat: vepar  02, 08, 2018, 08:56:28 pre podne ---Uf ja danas krecem na plovidbu od desetak dana... ako ne budem mogao da izadjem ima na ruke da ga iznesem casna rec! 😂😂😂

--- Kraj citata ---

Probaj da izvadiš rakiju iz broda, smanjićeš gaz za 20cm  ha ha

zankiki:

--- Citat: Terca  02, 08, 2018, 10:49:42 pre podne ---ama neee... ne može se kopati pod vodom (iako rusi i to sigurno mogu  sajkaca ), protivzakonito je iskopavati rečni nanos ako ne plaćaš rudnu rentu  56568, a i mene majka baš i nije rodila za lopatu, ebaga.

Ispričaću ti jednu priču od pre x godina (vojska i SPP u epizodi "tiha voda breg roni"): pokušavali vojnici da izađu na niskom vodostaju i zabijali se u pesak, računali da će ga probiti... radili celo prepodne tako i odustali. Sutradan došao SPP, namestio se krmom do plićaka, izneli ljudi dva lengera i postavili ukoso široko po krmi... onda startovali motor, ukopčali u napred, namestili mali gas, skuvali kafu... i tako uz čašicu razgovora sedeli 7-8 sati, mislim da su se jednom i pomerili malo unazad. Posle samo pokupili pinkle i otišli. Najveći rizik su bili kupači sa štranda...

--- Kraj citata ---

Sve je to ok, nego mi onda nije jasno ono - možemo probati sami da ga otvorimo?
A i ranije je to bio uzan pojas na samom ulazu, a sada je sprud koji je ispred...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju