Nautika opšta... > Iskustva sa vode

Nizak vodostaj - Novi Sad

(1/86) > >>

zankiki:
Ono koliko sam ove godine pri višim vodostajima prošao sa sonarom mi govori da ni iz jednog pravca ne mogu ući / izaći iz ribarca (sa gazom 70cm) kada vodostaj padne ispod 80-90 (što će biti već u petak).

Zna li neko da li sam možda nešto promašio, ima li kao pre nekoliko godina neki kanal kroz koji se može izaći? Tada se išlo uz obalu nizvodno skoro do mosta, ali od tada je i kopano, i opet se zatrpalo...

vepar:
Uf ja danas krecem na plovidbu od desetak dana... ako ne budem mogao da izadjem ima na ruke da ga iznesem casna rec! 😂😂😂

Terca:
Nema baš kanal, plato je ogroman, neprekidan i ide skoro do trećeg stuba mosta... a najkraći put preko plićaka je  desnom stranom iza katamarana, uz ribarac, tuda je i juće jedan vojni pomalo na silu izlazio (kako to već vojska radi).

Dodatna informacije je da je (koliko sam čuo) vojska i ove godine naručila kopanje, ne znamo za sada više detalja. A kad još padne, a pašće, ako ne bude SPP otvorio kanal kao ranije, možemo probati sami da ga otvorimo.

LSI:
Какво је време дошло, могло би се десити наредних дана да и излаз из сланкаменачке марине буде проблематичан.
Већ сад је потребна велика пажња при уласку и изласку с низводне стране.
Још увек је безбедно на узводној страни али треба се држати оних, раније датих упутстава.

DuleN:
Morace da padne organizacija i kupovina:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju