Autor Tema: .  (Pročitano 3872 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže .

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
.
« poslato: 24, 06, 2018, 13:22:16 posle podne »
.
« Poslednja izmena: 24, 12, 2018, 15:51:01 posle podne Zox »

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #1 poslato: 24, 06, 2018, 23:03:54 posle podne »
Ovakav izmenjivac ima malu povrsinu predaje i nece biti dovoljan za bilo koji motor.Pregrejace se. Mora se napraviti izmenjivac sa mnogo vecim brojem cevi, odnosno vecom povrsinom predaje izmeddju motorne i spoljne vode. Javi se St Vladi napravio ih je dosta i odlicno rade.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #3 poslato: 25, 06, 2018, 10:46:55 pre podne »
Sličan je kod mene na Marissi, sad sam se setio, da  li i gde imaju da se kupe takva creva kao što su na krejevima, ova moja smo već budžili ali nekad ću morati da ih kupim?

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #4 poslato: 25, 06, 2018, 23:21:50 posle podne »
Ovakav izmenjivac ima malu povrsinu predaje i nece biti dovoljan za bilo koji motor.Pregrejace se. Mora se napraviti izmenjivac sa mnogo vecim brojem cevi, odnosno vecom povrsinom predaje izmeddju motorne i spoljne vode. Javi se St Vladi napravio ih je dosta i odlicno rade.

Има више различитих величина, а означени су по снази од око 15KW па до 150KW. Малих су димензија и зато су занимљиви. Такви су и на Меркрузерима и осталим бродским моторима, много мањих габарита од ручно прављених, а раде посао. Ручно прављен је огроман и не знам где бих га сместио, а да ништа не сечем тј. преправљам на чамцу.

Ja sam imao Merkruzerov na Baylineru 2556 sa fly bridgom  i isto je sa paralelnim cevima kao sto Vlada pravi... Originalni su preskupi i zato se ljudi odluce da prave..shvatices sam posle traganja i mnogo zezanjcije...mnogo nas je proslo kroz razne marinizacije, nisi prvi :) srecno
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #5 poslato: 26, 06, 2018, 15:05:15 posle podne »
 Bayliner 2556 fly bridge je model broda sa 5,7 L Merkruzerom. Fabricki merkruzerov izmenjivac je manji jer je od mesinga koji je bolji sprovodnik toplote od hand made od inoxa al oba su linijski sa velikom povrsinom predaje a naravno i protokom. Spiralni guse protok vode.. Ti ces sam odluciti sta ces staviti, mozes voziti i otvoren sistem, nista mu ne fali...samo ti kazem da ako hoces povoljno da resis izmenjivac hand made od inoxa uz sve nedostatke je dobro resenje i znam naj manje 10 brodova koji godinama plove sa njim
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #6 poslato: 26, 06, 2018, 17:38:53 posle podne »
Прво се наутичар охлади за 489.61€, а након тога прописно хлади машину до 154HP: https://www.asap-supplies.com/eu/bowman-marine-heat-exchanger-fh200

Akcija!  56568
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #7 poslato: 26, 06, 2018, 21:56:19 posle podne »
   Tri zelene :)
   a na onih 489,61 dodaj prevoz,carinu i porez...

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #8 poslato: 26, 06, 2018, 23:08:25 posle podne »
Pogledajte koliko je truda i paznje u detaljima ulozeno u razvoj tog skupog izmenjivaca na sledecem linku:

https://www.ejbowman.co.uk/products/HeaderSpares.htm

Obratite paznju na izbor razlicitih materijala pojedinih delova u zavisnosti od namene (kopnena, marine - slatkovodna, marine - morska, marine - zagadjena voda, bazeni, ...). Obratite paznju da se kljucni deo ("stack") vadi radi ciscenja i kontrole dok ne dotraje, a zatim se samo taj "stack" menja za novi. Neko je to projektovao namenski i debelo platio razvoj da bi dao garanciju na odredjeni period u takvim uslovima rada.

Mi imamo srece sto na reci nije slana voda pa prolazimo super sa prohromom i to besprekorno (i u domacoj radinosti i cak i sa AISI-304). Na moru je matematika drugacija, popularniji je i suvi auspuh kad god je moguce jer nema "riser mixer"-a koji cak i od prohroma dosta krace traju (i to ne AISI-304, vec 316L). Sve zavisi od namene, potreba, ali i mogucnosti naravno i razumljivo. Dodao bih i raspolozivog slobodnog vremena.

A sto kaze Oblak, obzirom da je gliser i da ces verovatno drzati na prikolici tj. van vode preko zime (a mozda i veci deo godine), nije problem i da ostane direktno hladjenje ako to vec imas reseno i kosta te nula (odaberi sam valutu).

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #9 poslato: 26, 06, 2018, 23:32:53 posle podne »
Ето, прште зелене на све стране.  :)

Измењивач и поштарина до Србије коштају тачно 438,58€, јер се одузима ПДВ. На кућну адресу у Србију са царином и ПДВ-ом цена износи 578,92€

438,58€ (уређај и транспорт) +  10% царина = 482,43€
482,43 +20% ПДВ = 578,92€

Окрени-обрни без зелених нема приче. Сачекаћу неки фабрички, полован из иностраних огласа. До тада шибалица реком на отвореном систему.

    Onda bolje kupi nov fabricki,da ti ne bude polovan izmenjivac kao grana sto je bila na camcu  ;)

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #10 poslato: 27, 06, 2018, 11:00:29 pre podne »
Imaš li predstavu koliko te je sve do sada koštalo? Gliser, put, radovi, majsotri... Na živce nisam mislio, prema njima se svi ponašamo kao da ih imamo u ogromnim viškovima  sajkaca

Znam da će se tebi na kraju isplatiti kako god da okreneš, pošto ćeš imati 100% ispravan čamac na kom znaš šta je radjeno... Ali je po meni ovo jedan od primera kako kupovina od preko može da pođe naopako i da se 100 stvari iskomplikuje usput...

Znaš ono... Kupiću neispravno, pa ćemo budžiti, srediti... A onda se ispostavi da recimo imaš granu kao ova tvoja koja se ne da budžiti... Svima nam se to ponekad desilo, ali ovde se skupilo više takvih stvari odjednom...

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Измењивач топлоте
« Odgovor #11 poslato: 27, 06, 2018, 20:35:04 posle podne »
   Daj mi dimenzije koje ti odgovaraju,da vidim da li se uklapamo u duzinu cevi.