Autor Tema: Kupovina A Plast 770 cabin  (Pročitano 12707 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milanns

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #15 poslato: 07, 06, 2018, 10:24:05 pre podne »
Nije opcija samo nov moze i polovan naravno.Nelt izgleda lepo a Waterland ne izgled lose, samo sto mislim da je star jedno 30-40god.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #16 poslato: 07, 06, 2018, 10:39:23 pre podne »
Pa i moja Marissa je stara skoro 40 godina, pa joj ništa ne fali, naprotiv

A sa ovim čamcima po meni uopšte ne može da se poredi

Van mreže milanns

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #17 poslato: 07, 06, 2018, 11:33:39 pre podne »
Istina da strani brodovi daleko bolje i kvalitetnije izgledaju od nasih.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #18 poslato: 07, 06, 2018, 13:06:22 posle podne »
Moja anglosaxonka napunila 40godina bolja plastika od svih domacih camaca novih
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #19 poslato: 07, 06, 2018, 14:47:48 posle podne »
Pre par dana sam slucajno svratio kod coveka koji je radio na plastikaneru od jednog naseg proizvodjaca starom 5 godina.... U malo nisam pao u nesvest kad sam video sta izlazi posle malo brusenja... Katastrofa....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #20 poslato: 07, 06, 2018, 18:39:34 posle podne »
Двоумио сам се да ли да се јавим с неким коментаром у овој теми и на крају нисам издржао.

Сложена је то тема и може јој се прићи с више страна. Ја сам познат по опширном писању али покушаћу да скратим.

Дакле, било би добро на постављено питање дати конкретан одговор. А ако се каже да нешто није добро, требало би рећи шта то није добро.
То у овој теми није случај па се зато и јављам.

Кад сам ја тражио пластични чамац, распитивао сам се о домаћим произвођачима и на основу информација које сам прикупио, стекао сам утисак да је Антон из Книћанина један од солиднијих мајстора код нас, с којим је могућ договор (подсећам на нашу тему http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,10366.msg139583.html#msg139583).

Његови чамци су развијени из Премиксових и то првенствено из модела Т9.
Апласт о коме се човек распитује је један од већих пластичних чамаца који се код нас раде и мислим да је солидно урађен. Радисе о чамцу импозантних димензија, али у основи, то је чамац с равним табаном који се погони ванбродским мотором - сасвим је довољан и мотор од 20 КС, мада би са снажнијим ишао знатно брже.

Мени је, не знам зашто, на око лепши модел 570 али два метра дужине и више центиметара ширине дају потребан комфор.

Што се тиче цене, не бих је посебно коментарисао. И мени се чини да је висока ако се упореди с ценама половних увозних чамаца, који су при том још и опремљени свом опремом за вишедневне пловидбе. Ипак, Антонове цене су доста ниже од Нелта и неких других чамаца из домаћих радионица.

Да завршим, нисам чуо примедбе на рад радионице из Книћанина.

Нећу коментарисати неке од ранијих коментара али мислим да би било добро кад би ДулеН дао мало више података о томе што је видео приликом бушења - то може бити од користи свима, да знају људи на шта да обрате пажњу приликом разгледања половних чамаца.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #21 poslato: 08, 06, 2018, 09:47:28 pre podne »
Po meni ovakvi čamci sa ravnim tabanom imaju samo jednu prednost - mali gaz, što je dobro za pecaroše...

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #22 poslato: 08, 06, 2018, 11:02:12 pre podne »
Nije ni to neka prednost Zankiki. Recimo mesta na kojima ja pecam imaju strmiju obalu i dubinu od bar 1,5m uz nju tako da i camac sa V koritom moze normalno prici
obali. Sad za neko zavlacenje u kanale i bare, za to je pa opet neprikosnovena metalna siklja.
   

Van mreže milanns

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #23 poslato: 09, 06, 2018, 23:29:33 posle podne »
Posto je ponuda slaba a i ovo sto sam obisao do sad po oglasima nije vredno ni pomena.Zamolio bih vas da ako kod vas u marinama ima neka plasticna ladja na prodaju, a uklapa sa u moj cenovni rang 7000-9000e.Da vam ne bude mrsko i da usrecite vlasnika a i mene.Hvala unapred.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #24 poslato: 10, 06, 2018, 09:28:56 pre podne »
Otidji u marinu ADA Rukavac , čuvari uglavnom znaju da li se nešto prodaje. Pre dve godine sam tamo vezao čamac, i bilo je nekoliko pristojnih plastičnih čamaca na prodaju, cena od 5 do 7 hiljada, verujem da bi uz ozbiljan razgovor i ponudu cena išla dole. Takodje uz tu marinu pored servisa Galija nautika  ima plac sa čamcima, tamo uvek ima nešto što se prodaje. čak i Ratko vlasnik servisa Galija nautika, ima  čamac na prodaju samo ne znam koja je cena

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #25 poslato: 10, 06, 2018, 17:18:54 posle podne »
Zena od 40 godina je upitne kvalitete a ne plasticni brod  lol lol

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #26 poslato: 10, 06, 2018, 17:42:07 posle podne »
Милане, бићу слободан да се јавим по други пут.

За тај новац који сте спремни да издвојите, тешко ћете наћи добар, очуван, пластични чамац са свом опремом а да је у добром стању.
Не кажем да их нема али треба имати много среће.

С друге стране, обзиром да сте били заинтересовани за А-пласт 770 из огласа, очито је да вам његов изглед није проблем.
Зашто не одвојите мало времена и не одете у Книћанин да поразговарате с прозивођачем?
Можда да погледате код њега онај краћи (исто с кабином) - мени је он на око складнији, а још увек има довољно места и у кабини и у кокпиту и на прамцу.
Верујем да бисте се договорили оке неке обострано прихватљиве цене.
Тако бисте, за суму коју сте навели у тексту, добили један сасвим солидан чамац с равним дном, с кабином, с много простора и остало би вам новца за нужну опрему и мотор. И имали бисте све ново!
Уз мотор од 25-30КС он би ишао довољно брзо, а с јачим би "летео".

Да додам још и ово:
Занкики у једном коментару каже колико добро изгледа његова "Мариза" са својих 40 година.
Слажем се, сјајно изгледа. Али, питање за Занкикија: Колико је пара до сада уложено у сређивање "Маризе" па зато сад изгледа тако?
Одмах да кажем, моје питање није злонамерно, већ само желим да подвучем да кад купите стари чамац, много ћете у њега уложити да би сијао као што сија "Мариза".
А и то само ако будете имали среће да нађете правог мајстора који ће све урадити како треба.

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #27 poslato: 10, 06, 2018, 18:10:34 posle podne »
Na kraju se prica ipak svede na to da za 6000e nema polovnog pristojnog plasticnog kabinasa. Da ima, kupio bih ga ja pre tri godine kada sam resio da zamenim Titela. Po oglasima na slikama sve to deluje jako lepo, u stvarnosti.......to kao da nisu isti camci. Ima i dobrih, ali ne u gore navedenoj ceni a i tu treba uloziti koji eur.
Iz tog razloga tvrdim da je ponuda A-plasta 770 skroz povoljna u tim dimenzijama camca a kada sam se ja interesovao za onaj malo manji kabinas bila je varijanta da na licu mesta mogu mnoge stvari da se prilagode kupcu. Sto rece gosn Laza ne kosta te mnogo da odvojis pola dana i odes na licu mesta porazgovaras sa Antunom. 

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #28 poslato: 11, 06, 2018, 09:09:56 pre podne »
Да додам још и ово:
Занкики у једном коментару каже колико добро изгледа његова "Мариза" са својих 40 година.
Слажем се, сјајно изгледа. Али, питање за Занкикија: Колико је пара до сада уложено у сређивање "Маризе" па зато сад изгледа тако?
Одмах да кажем, моје питање није злонамерно, већ само желим да подвучем да кад купите стари чамац, много ћете у њега уложити да би сијао као што сија "Мариза".
А и то само ако будете имали среће да нађете правог мајстора који ће све урадити како треба.

Lazo, naravno da nije zlonamerno, a ja ću odgovoriti iskreno da bi neki budući vlasnik polovnog čamca znao na šta treba da se sprema.

Ono što bih napomenuo da su mi kod Marisse bile bitne 2 stvari: kvalitetna i zdrava plastika, i dobar i zdrav motor, u šta nisam sumnjao jer sam kupovao od poznatog člana ovog foruma.
Osim toga, bilo je bitno da je plovna, i da smo od prvog dana uživali u plovidbi sa njom, a radove smo ostavljali za zimu, eventualno bi nam zbog radova sezona umela malo okasniti, ali nikad preko 1 maja.

Ukupno sam do sada na sređivanje dao oko 3000€, tu ne ubrajam potrošne stvari kao što su antialgin, neki delovi oko motora što je svakako potrošno...

I da sada kupujem opet bih isto, jer za tu cifru (brod + sređivanje) ne mogu da kupim ništa slično kao što je Marissa u ovom trenutnom stanju.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kupovina A Plast 770 cabin
« Odgovor #29 poslato: 11, 06, 2018, 09:21:26 pre podne »

Ono što bih napomenuo da su mi kod Marisse bile bitne 2 stvari: kvalitetna i zdrava plastika, i dobar i zdrav motor, u šta nisam sumnjao jer sam kupovao od poznatog člana ovog foruma.



Занкики, хвала на одговору.
Мислим да су то информације које су потребне неком ко размишља о томе шта да купи и ломи се између одлуке да купи ново или половно пловило.
Посебно сам означио део који у одговору сматрам веома важним - није исто кад се купује чамац преко огласа или ако се купује од особе коју познајемо и којој верујемо!
Разлика је велика.

Мислим да смо указали на различите ствари и да МиланНС сад има довољно података на основу којих може сам да одлучи шта је за њега боље.
Надам се да ће нам се ускоро јавити и да ћемо видети којим путем је решио да пође.
Како год одлучио, желим му много среће и уживања с пловилом које купи.