Autor Tema: Filter ulja Yamaha F9.9 - zamenski  (Pročitano 6699 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Filter ulja Yamaha F9.9 - zamenski
« Odgovor #15 poslato: 26, 11, 2018, 10:39:59 pre podne »
Hvala puno,shvatio sam  114...
Ostaje mi samo dilema da li da ga uradim za vikend ili da ostavim za prolece...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Filter ulja Yamaha F9.9 - zamenski
« Odgovor #16 poslato: 26, 11, 2018, 11:51:36 pre podne »
AKo mislis da radis servis, onda najbolje na prolece :)

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Filter ulja Yamaha F9.9 - zamenski
« Odgovor #17 poslato: 26, 11, 2018, 12:15:22 posle podne »
Mislio sam da zamenim oba ulja i filtere pa sam se raspitivao svi su u fazonu da je bolje pre zime,ali je ovo vreme lose pa bih da odgodim :)
Njemu svakako nema paljenja do proleca :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Filter ulja Yamaha F9.9 - zamenski
« Odgovor #18 poslato: 26, 11, 2018, 13:38:27 posle podne »
Mislio sam da zamenim oba ulja i filtere pa sam se raspitivao svi su u fazonu da je bolje pre zime,...

Мени је један мајстор рекао да је добро заменити уље у мењачу пре зиме за случај да је у уље доспела вода, како услед мраза не би дошло до залеђивања.

Ја сам претходне јесени то прескочио и уље сам заменио у марту, пре него што сам чамац спустио у воду. Али прошла зима је била блага.
Сад, узео сам нов, конзервиран мотор, тако да на пролеће га треба само "одконзервирати".

Да ли је мајстор у праву или није баш и не знам али није да нема смисла, поготову ако мотор остаје на отвореном. Ко држи мотор у некој гаражи подруму или неком другом затвореном простору, заштићеном од мраза, не би требало да има проблема те врсте.


Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Filter ulja Yamaha F9.9 - zamenski
« Odgovor #19 poslato: 26, 11, 2018, 13:46:14 posle podne »
Citat
Мени је један мајстор рекао да је добро заменити уље у мењачу пре зиме за случај да је у уље доспела вода, како услед мраза не би дошло до залеђивања.

Ја сам претходне јесени то прескочио и уље сам заменио у марту, пре него што сам чамац спустио у воду. Али прошла зима је била блага.
Сад, узео сам нов, конзервиран мотор, тако да на пролеће га треба само "одконзервирати".

Да ли је мајстор у праву или није баш и не знам али није да нема смисла, поготову ако мотор остаје на отвореном. Ко држи мотор у некој гаражи подруму или неком другом затвореном простору, заштићеном од мраза, не би требало да има проблема те врсте.

Svakako sam mislio da zamenim ulje u menjacu to bez pogovora a upravo zbog stvari koje ste naveli.Iako on stoji u zatvorenom zimi.
Jedina mi je dilema za ulje u motoru jer je vreme lose da se sada igram sa time a i voleo bih da ga upalim odmah nakon zamene ulja a to nije moguce do proleca :),pa ce me kopkati da li je sve ok


Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Filter ulja Yamaha F9.9 - zamenski
« Odgovor #20 poslato: 03, 12, 2018, 16:08:55 posle podne »
Samo da javim da sam ipak uradio servis pre zime  114 ......
Ostalo mi je samo da zamenim filter za gorivo i to je to.

Skinuo sam stari koji je hondin po specifikaciji da li mogu da stavim neki drugi?

Ovaj verovatno imaju samo u Elku ....

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Filter ulja Yamaha F9.9 - zamenski
« Odgovor #21 poslato: 04, 12, 2018, 06:48:19 pre podne »
Не знам чему служи уље у мотору који се не користи .Колико се ја сећам када се конзервирају мотори који се не користе неко дуже време , испуштају се све течности из мотора . Један од разлога је и тај што су хигроскопне и стварају киселине .

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Filter ulja Yamaha F9.9 - zamenski
« Odgovor #22 poslato: 04, 12, 2018, 09:15:45 pre podne »
Citat
Не знам чему служи уље у мотору који се не користи .Колико се ја сећам када се конзервирају мотори који се не користе неко дуже време , испуштају се све течности из мотора . Један од разлога је и тај што су хигроскопне и стварају киселине .

Ja sam konkretno uradio sve kako pise u manualu a ovi u fabrici neka obijaju glavu...Verovatno su vrhunski placeni  jh