Autor Tema: Yamaha ili Parsun  (Pročitano 1733 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mikac

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • dunas lux
Yamaha ili Parsun
« poslato: 13, 05, 2018, 15:00:31 posle podne »
Поздрав свима,нов сам  k5
Имам дилему око куповине мотора,мислим дилему због количине новца. Yamaha 15 2003. ili Parsun 15 2008  ????!
Наизглед делују веома слично,испод капе машина усисници сајле скоро цела конструкција мотора... не знам да ли је Парсун нека врста копије Јамахе,или су кинези склапали Јамаху па мазнули технологију?  Какава су вам искуства,има ли неко нешто слично и молио бих за савет,све је корисно знати eek
Хвала унапред

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Yamaha ili Parsun
« Odgovor #1 poslato: 13, 05, 2018, 17:26:45 posle podne »
Уз добродошлицу, у вези с постављеним питањем могу да кажем следеће: јамаха из 2003. године може се сматрати новом, обзиром колико јамаха старих по више од двадесет година и даље раде без грешке.

Што се тиче парсуна, то јесте јамаха, само направљена у Кини. Све је у њој идентично са јамахом оригинал, осим материјала од ког су направљени делови.

Прошле суботе сам разговарао са човеком који има парсуна од 15 КС.
Човек каже отприлике ово: кад је све у реду, онда је то савршен мотор али већ неколико пута је мењао неке делове од пластике.
Делова има код нас али нервира то што није сигуран кад ће и где отказати следећи.

Разлика у цени је велика и данас већ на нашим водама има много парсуна.
За оне који имају мало времена за пловидбу, парсун може да буде финансијски добро решење јер и ти пластични делови имају неки свој употребни век.
За оне који на води проводе много времена, за очекивати је да ће више и чешће бити у ситуацији да долази до кварења и оштећења тих пластичних делова. Ако нисте вични тим заменама, онда парсун није за вас.

Van mreže Mikac

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • dunas lux
Odg: Yamaha ili Parsun
« Odgovor #2 poslato: 13, 05, 2018, 20:09:54 posle podne »
Хвала на информацијама.  thumbup