Autor Tema: Yamaha ili Parsun  (Pročitano 2308 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mikac

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • dunas lux
Yamaha ili Parsun
« poslato: 13, 05, 2018, 14:57:07 posle podne »
Поздрав свима,нов сам  k5
Имам дилему око куповине мотора,мислим дилему због количине новца. Yamaha 15 2003. ili Parsun 15 2008  ????!
Наизглед делују веома слично,испод капе машина усисници сајле скоро цела конструкција мотора... не знам да ли је Парсун нека врста подпроизвода Јамахе,или су кинези склапали Јамаху па мазнули технологију?  Какава су вам искуства,има ли неко нешто слично и молио бих за савет,све је корисно знати eek
Хвала унапред

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Yamaha ili Parsun
« Odgovor #1 poslato: 13, 05, 2018, 15:07:40 posle podne »
Ja sam imao
Parsuna 15 to je najvece smece na ovoj planeti. Ne bi verovao sta sve moze da se pokvari na vanbrodskom motoru. Bio sam masan do lakata, gore nego sa cetvorkom. Kineska prevara, kopija yamahe napravljena od djubreta. Osim izgleda nema nista slicno sa yamahom, moj savet zaobidji Parsun u sirokom luku!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Yamaha ili Parsun
« Odgovor #2 poslato: 13, 05, 2018, 17:46:14 posle podne »
Yamaha je Yamaha! Ova dva motora ne mogu da se porede! Bolje je dati u startu malo vise para i posle biti miran ! Redovno menjas ulje i svecice i teraj kud i dokle god hoces!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Yamaha ili Parsun
« Odgovor #3 poslato: 13, 05, 2018, 18:24:10 posle podne »
U pravu je Deda, nema greške.
Ali obrati pažnju, SVAKI motor mora propisno da se održava pa i Yamaha. Ta koja se nudi stara je 15god., dakle ako nju uzmeš kao ispravnu onda na kraju sezone uradi max. detaljan pregled svih sklopova i menjaj sve što je sumnjivo.

Moje iskustvo, moja Y4t stara je 18god (High Thrust) i kada sam menjao impeler (redovna zamena na 3 god.) primećeno je da  pločica i šolja vodene pumpe imaju duboke risove (normalno posle toliko godina eksploatacije). Tu godinu sam nastavio tako ali je naručen set za reparaciju vodene pumpe i na kraju prošle sezone čizma je skinuta da se sve to promeni. Onda je primećena i voda u ulju pa su naručeni i semerinzi (3kom) a pojavio se i luft u lageru osovine. Treći semering je popustio i voda je isprala lager. Naručeno je i to, meni bi taj luft promakao promakao ali majstoru nije.

Poenta priče, godine čine svoje bez obzira na marku i samo redovno i detaljno održavanje produžiće mu životni vek.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Yamaha ili Parsun
« Odgovor #4 poslato: 14, 05, 2018, 09:09:17 pre podne »
Moje iskustvo.

Parsun 15 tri godine star, na Aqualux-u vozen uglavnom pod velikim ili punim gasom vukao gumu sa omladincem.

Sa brzom elisom tera Aqualux sa dva omladinca 28Km/h.

Radi kao sat nikad nije morala dvaput da se povuce poteznica da krene.

Za sad moj sin je prezadovoljan.

To je starija verzija - kopija Yamahe 2005.

Pozdrav.

 114
Marke

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Yamaha ili Parsun
« Odgovor #5 poslato: 14, 05, 2018, 09:13:48 pre podne »
Citat:  "Само Јамаха. Оно друго се не сматра ванбродским мотором. То је покушај да се он конструише, додуше веома неуспешан..."

Nije pokusaj da se konstruise motor.  To je stariji model Yamahe koji je iskopiran do zadnjeg srafa, Yamaha pravljena u Kini.

 114
 
Marke

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha ili Parsun
« Odgovor #6 poslato: 15, 05, 2018, 10:55:37 pre podne »
Sto se tice Paruna, prve dve godine je Yamaha bila u obavezi da ih kontrolise, tako da su imali svoje inzinjere u fabrici. Stim, serije proizvedene u te dve godine su odlicne, sve ostalo je smece.