Autor Tema: Slepovanje/Vucenje splava preko Save, MOLBA I POMOC!  (Pročitano 7393 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže slobodnium

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
  • www.snowboardsrbija.com
    • www.snowboardsrbija.com
Odg: Slepovanje/Vucenje splava preko Save, MOLBA I POMOC!
« Odgovor #15 poslato: 04, 05, 2018, 13:16:20 posle podne »
Doslo vreme da i ja moj 'splavic' premestam pa bih ga trebao prevesti od Obrenovca do Zemuna (uglavnom nizvodno Savom) ....e sad citajuci ovu temu dodjoh na ideju da ga sam prevezem :) a zasto ranije nisam o tome razmisljao ... nije registrovan splav i nemam dozvolu za plovidbu ili kako to vec zvati ... splav je inace vise kao katamaran i izuzetno je plovan vozikao sam se sa njim Savom zadnjih 15ak godina uglavnom uzvodno 5-7km i kampovao par dana i vracao i sl sa tomosom 4.8
e sad u samom startu nekako voznja kroz Beograd neregistrovanim splavom, prolazak pored recne policije i slicno mi nije dolazilo uopste u razmatranje, sada se dvoumim
sta mislite da li je bolje platiti nekom da me preslepa tu deonicu ili da probam sam sa jos jednim rezervnim motorom za svaki slucaj /???

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Slepovanje/Vucenje splava preko Save, MOLBA I POMOC!
« Odgovor #16 poslato: 04, 05, 2018, 14:55:29 posle podne »
Pa daj neku sliku objekta:),
Ako su burici tu relaciju bez obzira na novac nece hteti niko da tegli, barem ne odgovorni.

Ako si vec sa njim plovio i imas nameru da zujis sto ga ne registrujes, ono plovidba bez registracije vise ne dolazi u obzir sto je realno i ok.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Slepovanje/Vucenje splava preko Save, MOLBA I POMOC!
« Odgovor #17 poslato: 04, 05, 2018, 15:56:05 posle podne »
Ја ћу увек, па и овом приликом, свима препоручити да испоштују закон и прибаве дозволу за управљање моторним чамцем.
И сам сплав би требало да је регистрован, у складу с прописима о регистрацији пловних објеката.

Што се тиче вожње овим сплавом, видим, неко искуство већ постоји али оно је везано за пловидбу Савом. Сава је мирнија од Дунава и, мада није дат ни један податак о величини сплава, увек бих препоручио снажнији мотор, поготову што треба пловити узводно.

Van mreže slobodnium

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
  • www.snowboardsrbija.com
    • www.snowboardsrbija.com
Odg: Slepovanje/Vucenje splava preko Save, MOLBA I POMOC!
« Odgovor #18 poslato: 04, 05, 2018, 21:53:35 posle podne »
Ne bezim od toga da ga registrujem (planiram to da uradim obavezno ukoliko ga premestim gde sam planirao) a da polazem za upravljanje ne znam ,verovatno cu i to ali splav nisam planirao vise da vozim tj kada ga privezem tu na Dunavu tu bi iostao tj napravio bih zheni atelje za slikanje od njega
splave je na dve dugacke cevke 6m koja je lepo zasecena napred i izuzetno je podvozan (vukao sam ga vise puta na konopac plivajuci :) ) splavu sam imenio izgled ovo je osnova tj ponton

kasnije sam napravio i kucicu i krov celom duzinom

ali sada sam skroz skinuo krov (ponasalo se kao jedro pri jacem vetru i tesko upravljivo je bilo na otvorenoj vodi sa takvim krovom) i kucicu sam duplo smanjio tako da je sada ostala samo ova prva polovina kucice da kazem i pozadi se dobila jos jedna terasica a kucica kao kucica sada izgleda kao kutija :)

Van mreže slobodnium

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
  • www.snowboardsrbija.com
    • www.snowboardsrbija.com
Odg: Slepovanje/Vucenje splava preko Save, MOLBA I POMOC!
« Odgovor #19 poslato: 04, 05, 2018, 21:56:24 posle podne »
Moram detaljno prouciti sta je potrebno za registraciju, splav bi isao 30km nizvodno Savom i mozda 1km i manje uzvodno Dunavom ... ali posto ne poznajem taj teren :( (sem terena od Obrenovca do dubokog i do Boljevaca) mozda je ipak bolje da me neko odslepa
Splav je takav da na Savi moze i na vesla skoro :D  25648

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Slepovanje/Vucenje splava preko Save, MOLBA I POMOC!
« Odgovor #20 poslato: 04, 05, 2018, 22:46:36 posle podne »
Za ovo ti ne treba brod, ovo lagano i donekle bezbednije za po splav sa dve siklje poteras, cak i sa jednom. Gledas da ne bude vikend i da dan bude sa to manje vetra. To ti je ujedno i najjeftinija varijanta. Prevoz ces ovako ili onako lako izvrsiti ali prvo resi mesto da ne bude da posle moras da placas da isti teras na Savu