Autor Tema: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..  (Pročitano 3399 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže JojaBGD

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« poslato: 09, 05, 2018, 09:25:14 pre podne »
Ja sam se u ovaj kripto projekat ukljucio pre par meseci, jos u ICO fazi . Dosadilo mi je praćenje od strane  Googla i zatrpavanje reklamama.
Pretraživač je jaka konkurencija GOOGLu . Trenutno je dosao u BETA razvojnu fazu i krece u širenje .

Ova referrals faza je počela od pre neki dan i mislim da će ograničeo trajati. Rekoh, aj da zaradimo dodatno neki coin i da podelim ovo sa kolegam nautičarima  sajkaca
Sad je trenutak da se uključite i pomognete širenju projekta a i prikupite neki PREcoin i uključite se u kripto zajednicu. ffff

PRESEARCH je novi, decentalizovani, besplatni pretraživač baziran na blockchain tehnologiji ( kao BITCOIN) i u vlasništvu je zajednice.
( Koga zanima detaljno ovde je njihov WHITE PAPER https://www.presearch.io/uploads/WhitePaper.pdf )
 
Presearch je u Beta fazi i u ovom trenutku od pre neki dan, možete da se uključite, i zaradite samom registracijom 25 PRE COINA
a i samom pretragom plaćaju Vam po 0,25 Coina po pretrazi. Postoji i još drugih načina da prikupite još coina......istražite sami.

Evo ovde linka kako da se uključite
https://presearch.org/signup?rid=101569
Ako se registrujete  i koristite ovaj pretrazivac bar dva meseca i ja cu dobiti 25 tokena ..to mozete i vi uraditi dalje..

Trenutna cena ovog koina na berzama je oko 0,25$.
https://coinmarketcap.com/currencies/presearch/

Moj je savet je da pošto svakako surfujete, koristići ovaj pretraživač, skupljate PREcoine i sačuvate ih.. i GOOGL je počeo slično a sad vredi neverovatno.
PRE-Tokeni su vaše akcije ili novčići koji se mogu menjati na berzi za druge kripto valute ili za novac ili usluge reklame ili robu kod oglašivača..

Njihov video

 114
« Poslednja izmena: 09, 05, 2018, 11:27:05 pre podne JojaBGD »

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #1 poslato: 09, 05, 2018, 09:40:13 pre podne »
Ajd da probamo. 114
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #2 poslato: 09, 05, 2018, 10:29:56 pre podne »
Koliko vidim, nista ne kosta da probam  hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže GuyFawkes

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Nećemo dugo
    • Schaco
  • Brod tip: Scand
  • Marina: Gabbiano
  • Veličina: 7.3
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #3 poslato: 09, 05, 2018, 10:36:32 pre podne »
Zanimljiva ideja... u savršenom svetu siguran sam da bi i bila izvodljiva.. ali na nesreću ne živimo u jednom.

Ovo uopšte nije projekat zajednice nego firme iz Kanade, a u planu je da se zajednica uključi u projekat u nekom trenutku u budućnosti (koliko je ovo izvodljivo ostaje da se vidi).

Izjava da je neka ovakva firma jaka konkurencija Google-u je isto kao reći da je srpki BDP sličan Google-ovom godišnjem prometu (što me ne bi čudilo da Vučić izjavi jednog dana u novinama, kad sazna da je Google firma a ne sajt za pretragu i email klijent).

I na kraju, ovo je TOKEN zasnovan na Ethereum blockchain-u (ERC20) standard, kojih ima zilion na tržištu i često se dešavalo da se koriste u svrhu pump-and-dump (napumpaj vrednost pa prodaj) šema koja ulagače ostavi praznih šaka a osnivače punih džepova iz prostog razloga što tokene na tom standardu napravi i moj mali bata za 15minuta.
Ne kažem da je ovo prevara doduše, samo ispravljam netačne informacije iz posta.

Na kraju, JojaBGD, bez uvrede, ali kad se postuje referral link, opšta kultura je da se izričito naglasi da je to referral kao i šta za to dobije onaj ko ga je postovao a šta korisnik koji se prijavljuje preko tog referrala.

Postoji mnogo kripto valuta i tokena na tržištu i moram da naglasim, pre nego što pročitate ovakav post i zaletite se pa uložite svoj teško zarađen novac, da imate par stvari u vidu:
1) Trenutno tržište kripto valuta je jako "volatilno" (promenljivo) i vrednosti svih kripto valuta na tržištu su trenutno vezane za vrednost bitcoin-a (koji kao što znate čas od na 20k čas padne na 6) a ne na to koliko kvalitetan projekat imaju.
2) Nemojte da uzimate ničije sažvakano mišljene u obzir osim svoje (znači pročitajte sami white-paper, idite na reddit tamo ima dosta informacija i jaaaako puno ljudi koji mogu da vam ukažu na neke informacije koje možda niste znali ...)
3) Ulaganje u bilo koji token u ranoj fazi može da bude isplativo (jednom kad se pojave na kripto-berzama cena im može skočiti znatno) ali u isto vreme i veliki rizik (iz gore navedenih razloga).

O temi može još mnogo da se priča ali otići ćemo iz okvira poente ovog foruma.
« Poslednja izmena: 09, 05, 2018, 11:01:49 pre podne GuyFawkes »
Oh captain, my captain...

Van mreže JojaBGD

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #4 poslato: 09, 05, 2018, 11:12:31 pre podne »
Zanimljiva ideja... u savršenom svetu siguran sam da bi i bila izvodljiva.. ali na nesreću ne živimo u jednom.

............................
O temi može još mnogo da se priča ali otići ćemo iz okvira poente ovog foruma.

Pa delimicno si u pravu..da ne otvaram nepotrebnu diskusiju..moze na pp...ali ovde ne trebaju nikakve pare. Meni je ova ideja od pocetka bila ok i zato sam usao u ovaj projekat na pocetku. U ovoj fazi mislim da je ovo dobra sansa i nije ponzi sema. Sama ideja da otkacim Googlu je meni super.
Samom registracijom dobijate 25 coina i plus svakim klikom povecavate svoj konto. U referral prgramu ja preko koga ste se registrtrovali cu na svoj konto dobiti 25 tokena tek ako vi bar 60 dana koristite ovaj pretrazivac..sve je to ok..ali da ne zamaramo previse nauticare kojima je ovo sve novo.
Mislim da je ideja pozitivna, ne kosta, moze nesto da se zaradi..i to je to...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #5 poslato: 09, 05, 2018, 14:58:26 posle podne »
Koliko vidim, nista ne kosta da probam  hi
To nikad nije tacno ;)

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #6 poslato: 09, 05, 2018, 17:14:51 posle podne »
Toliko ne kapiram celu pricu i matematiku koja iza svega stoji a sto bi rekao onaj nesrecni ministar finansista sam po struci. Sta bi sa grafickim karticama i masinama jel su stvar proslosti, sta je ovo neka nova fora za rudarenje, nista ne razumem, simpaticna mi je prica:)

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #7 poslato: 09, 05, 2018, 17:40:40 posle podne »
Brokeru, nisi jedini... Ima nas ovde dosta zatucanih i lenjih za kopanje  7645218764198

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #8 poslato: 09, 05, 2018, 18:12:27 posle podne »
Кад се пажљиво прочита оно што пише на сајту, могло би се закључити да се ради о покушају једне приватне фирме, која има само једног власника, да уђе у посао на тржишту пласирањем нове "машине" за претраживање.

Колико сам разумео, то би требало да буде нека врста конкуренције Гуглу и осталим играчима.

Да би све то прорадило, потребно је мног подешавања система, а бесплатно, за џабе - нема ни код бабе.

Е зато, овај предузимљиви човек нуди нешто што може да се покаже као сасвим коректна понуда.

Он нуди свима да почну да користе његову "машину" и путем "ланаца" како ја то називам, први корисници буду плаћени за указано поверење тим вируелним новцем, који ће једног дана можда бити могуће наплатити (као што је сад случај с биткоином и још неколико тих виртуелних валута).
Сасвим је могуће да се тај његов производ, после свих испитивања и подешавања, покаже добро и тој фирми би могле да скоче акције и да вредност тих зарађених "новчића" порасте.

Власник фирме покушава да увери људе да има часне намере и, кад се систем докаже, да га уступи некој државној организацији на даље управљање и коришћење.
До тог времена, он може да заради веома много.

А шта је са корисницима? Да ли и они могу да зараде или могу и да изгубе?

Мислим да све док не плаћате ништа живим парама, ништа и не можете изгубити.
Ако скупите више тих новчића, може, као на берзи, да им скочи вредност и можете и да зарадите.
А ако им вредност падне... Па, као што рекох, ако нисте плаћали живим парама, ништа нећете изгубити.
У противном, можете да изгубите све што сте уложили, а при том сте помогли неком да заради гомилу пара.

На крају, мислим да свако треба сам да одлучи да ли је спреман да можда нешто заради и да ли може да се одупре оном коцкару који чучи у већини људи и који је многе оставио на улици без игде ичег.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #9 poslato: 09, 05, 2018, 19:18:26 posle podne »
Kad Laki nesto objasni u kratkim crtama, ja oooooma odustajem....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #10 poslato: 09, 05, 2018, 20:13:12 posle podne »
Никог ја не одговарам.
Само сам указао на опције.

Као што је Јоја рекао, не мора нико да уложи своје паре и може да се деси да нешто и заради једног дана.
Али ко одлучи да улаже, тај се коцка. То су неки радили и са Дафином и Јездом, па се неки овајдили, а многи се ојадили.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #11 poslato: 10, 05, 2018, 08:29:10 pre podne »
Uletim u neki kes i stara majka kaze: sine kupi stannnn, neka imas, kupi stan..
Plan bio da kupim bitcoin. Mislim se, imam kucu, imam vikendicu, imam stan pa sta ce mi jos jedan. Drugartrguje sa tim i kopa i ok mu je islo. Al aj, nekretnina ne propada i kupim stan. Posle 8 meseci, skoci bit i zezne me za 650 000 eura. Toliko..
E sad, moglo je da se desi da sam usao 50000 i da budem -30 000 eura u gubitku. Sve je to kocka..
Izvinjavam se za off

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #12 poslato: 10, 05, 2018, 12:24:52 posle podne »
Naravno da je kocka, uostalom kao i sve danas.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: NOVI DECENTRALIZOVANI PRETRAŽIVAČ PRESEARCH- vreme je za promene..
« Odgovor #13 poslato: 10, 05, 2018, 15:40:30 posle podne »
Ja ne mogu da sacuvam ni kes valutu a kamo li kripto...
A da kopam necu, jer zbog kopanja sam iz sela pobegao...