Autor Tema: Prikolica za camac sa atestom  (Pročitano 3125 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sinisa D

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Prikolica za camac sa atestom
« poslato: 11, 04, 2018, 01:56:02 pre podne »
Pozdrav svima! Imam par pitanja ako neko zna da odgovori.Kupio bi prikolicu za camac od 6m sa ravnim dnom.
Gde bi to mogao da nadjem jer koliko sam video po oglasima najcesce se prodaju bez papira i atesta ili su skuplje nego sto bi me izasao nov camac.
Pozdrav

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #1 poslato: 11, 04, 2018, 07:56:42 pre podne »
Синиша,

Ваше питање је било релативно кратко, али одговор је много теже дати него што би се рекло.

Плашим се да ту немате много избора.

Основно је шта ви желите - уредно регистровану приколицу, с којом можете у саобраћај или јефтину приколицу с којом не можете у саобраћај.

У првој варијанти, на огласима ћете наћи приколицу која ће одговарати вашим потребама, а коју ћете моћи уредно да региструјете и користите кад год вам треба.
У другој варијанти, купићете јефтину приколицу и сваки пут кад изађете на јавни пут провераваћете колико имате среће у животу, тј. да ли ће вас зауставити саобраћајна полиција.
Ако вам се то деси, имаћете прилику да проверите да ли ћете бити у стању да се с полицијом "нагодите" или ћете се једноставно помирити с чињеницом да морате платити казну.

За прву варијанту, увек ћете наћи и нове, атестиране приколице - нпр. у Земуну, у Тошином бунару, у дворишту код Адам сервиса, продају квалитетне приколице.
Половне можете купити преко огласа или из увоза...

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #2 poslato: 11, 04, 2018, 08:17:26 pre podne »
Ponekad naleti polovna registrovana sa atestom za oko 350-500 eur. U ZR je bila jedna mala za 360 eur sa sve redovni papirima ali se plasim kad dodje sledeca registracija da ne bude da opet ne moze da se registruje. I dalje mi nije jasno zasto ne mogu da atestestiram fabricku Elanovu prikolicu?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #3 poslato: 11, 04, 2018, 08:45:37 pre podne »
... I dalje mi nije jasno zasto ne mogu da atestestiram fabricku Elanovu prikolicu?

Због "мудрости" оног ко је писао закон и "правне" државе која поништава стечена права у циљу убирања већег прихода државе и омогућавања боље продаје неким учесницима на "слободном "тржишту.

Van mreže Sinisa D

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #4 poslato: 11, 04, 2018, 10:19:13 pre podne »
Синиша,

Ваше питање је било релативно кратко, али одговор је много теже дати него што би се рекло.

Плашим се да ту немате много избора.

Основно је шта ви желите - уредно регистровану приколицу, с којом можете у саобраћај или јефтину приколицу с којом не можете у саобраћај.

У првој варијанти, на огласима ћете наћи приколицу која ће одговарати вашим потребама, а коју ћете моћи уредно да региструјете и користите кад год вам треба.
У другој варијанти, купићете јефтину приколицу и сваки пут кад изађете на јавни пут провераваћете колико имате среће у животу, тј. да ли ће вас зауставити саобраћајна полиција.
Ако вам се то деси, имаћете прилику да проверите да ли ћете бити у стању да се с полицијом "нагодите" или ћете се једноставно помирити с чињеницом да морате платити казну.

За прву варијанту, увек ћете наћи и нове, атестиране приколице - нпр. у Земуну, у Тошином бунару, у дворишту код Адам сервиса, продају квалитетне приколице.
Половне можете купити преко огласа или из увоза...

Zeleo bi naravno da imam legalnu prikolicu sa svim papirima i registrovanu da kogu da idem gde hocu.
Ali te cene mislim da nisu realne.

Van mreže Nikola Calasan

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 46
  • www.mojaladja.com
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #5 poslato: 11, 04, 2018, 22:42:21 posle podne »
Polovnu prikolicu sa papirima je malo teze naci, a kad je kupujete treba da proverite u agenciji za registraciju da li je na spisku dozvoljenih prikolica za registraciju.
Sve zavisi i koja ti nosivost prikolice treba. Za novu prikolicu nosivosti 550kg treba izdvojiti oko 700-750e i kvalitet nije bog zna kakav. Ja sam kupio polovnu prikolicu sa papirima nosivosti 1000kg i dok sam je sredio izasla me uveliko preko 1000e

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #6 poslato: 12, 04, 2018, 06:35:00 pre podne »
Treba da proverite u agenciji za registraciju da li je na spisku dozvoljenih prikolica za registraciju. Ovo nisam znao ali je odlicna informacija! Samo gde se agencija nalazi?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #7 poslato: 12, 04, 2018, 14:32:33 posle podne »
Stim da se zakon menja svake godine i da je UVEK sve tezi za ispostovati, to ne garantuje da znaci da ce se ista prikolica moci registrovati i sledece godine... Tako da treba otvoriti 4 voro ociju.

Van mreže Nikola Calasan

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 46
  • www.mojaladja.com
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #8 poslato: 12, 04, 2018, 14:49:16 posle podne »
Proveri u najblizoj agenciji za registraciju. Vec i oni znaju koje su prikolice proverene. Ja moju kad sam kupovao, rekli su mi da ne brinem za nju i ako je stara 20 godina minimum

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #9 poslato: 12, 04, 2018, 19:45:59 posle podne »
Ја сам доставио и тај "COC" који су ми послали из Македоније за приколицу коју је произвела фабрика "Брако" и мада је годинама била регистрована, нису ми дозволили продужетак регистрације.

Зато мислим да треба купити само регистровану приколицу. Све остало је неизвесно.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #10 poslato: 12, 04, 2018, 20:00:08 posle podne »
Тачно. Приколицу сам купио 1991. године и била је неколико пута регистрована, имала је различите таблице, у складу с тада важећим прописима. Имала је чак и саобраћајну и налепницу.

Што је најзанимљивије, имао сам и атест из АМСа али прошло је више од 30 дана од истека регистрације и нису ми дозволили поновну регистрацију...

Нисам сигуран али мислим да, ако и нисмо једина на свету, онда смо ретка земља у којој се губе или умањују стечена права (сетите се умањења пензија, снањења минулог рада...)!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Prikolica za camac sa atestom
« Odgovor #11 poslato: 13, 04, 2018, 10:44:06 pre podne »
Tako je, to je moja poenta.

Kupis danas a ne znas hoces moci registrovati. Juce sam kupio auto i registrovao a danas ne moze jer se zakon menja i tezi je za ispostovati i od nemackog zakona! Isto za prikolicu, camce itd..