Autor Tema: Sporet na Spiritus  (Pročitano 13721 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Sporet na Spiritus
« Odgovor #15 poslato: 26, 04, 2018, 13:14:15 posle podne »
Pored plina koristiti ovo?? Nesvidja mi se. Plin je najbolji ako je sve kako treba, ispravno i atestirano.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Sporet na Spiritus
« Odgovor #16 poslato: 28, 04, 2018, 22:59:07 posle podne »
Možeš li molim te da mi objasniš par stvari?

1. Ko radi atest plina na brodu? Postoji neka firma / lice koje se time bavi? Nisam čuo za to, bilo bi dobro znati ko to radi, voleo bih da mi provere sistem.
2. Kad kažeš plin je najbolji, da li govoriš iz svog iskustva, ili kako? Probao si i ovo, i plin, i mnoga druga rešenja, ili iz nekog drugog izvora to znaš, kada možeš tako da tvrdiš?

Ne tvrdim da nisi u pravu, ja jednostavno ne znam, ali pretpostavljam da ti znaš čim možeš tako sigurno da tvrdiš da je plin najbolji.

Ja imam na brodu plinsku bocu (veliku) koja je imala smisla dok sam imao 2 frižidera na plin. Sada imam kompresorski frižider, pa bih je najradije izbacio, i stavio ovo, ili nešto slično ovome.
Ne znam samo kako radi, zna li neko iz iskustva? Velika boca mi evo traje već treću sezonu za to što skuvamo kafu, supu, i vrlo retko klopu (uglavnom kuvamo na obali).

Takođe, na manjim plovilima nije uvek lako naći prostor za plinsku bocu koje je odgovarajuć (zaštićen, provetren)... Dok je za takva plovila ovo prava stvar.
Ono što je kod plinskog sistema sigurno bolje je cena, pošto plinski gorionik košta 20e i teraj...

Ako neko ima iskustva sa šporetom na špiritus neka javi... Koliko često se puni, koliko je jaka vatra, kako je kuvati na njemu...