Autor Tema: Ручна радио станица "Baofeng UV-82"  (Pročitano 4078 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
Odg: Ручна радио станица "Baofeng UV-82"
« Odgovor #30 poslato: 17, 05, 2018, 14:05:09 posle podne »
Стигао је кабл за повезивање са рачунаром преко УСБ прикључка. Добија се и компакт диск са услужним програмима, али је боље преузети их са главне Интернет странице Баофенга: https://baofengtech.com/uv82, јер су новије верзије.

Повезао сам уређај са рачунаром и софтвером. Без проблема су преузимани подаци са радио станице на рачунар, али у обрнутој варијанти је пријављиван проблем. Установио сам да је проблем до Видоуса 10, али тренутно немам времена бавити се овим.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #31 poslato: 21, 05, 2018, 16:55:13 posle podne »
Стигао је екстерни микрофон са звучником. Солидне је израде, добро се чује. Са задње стране има штипаљку за качење, окреће се за 360 степени и има 6 положаја, при предаји пали се црвена лед диода. Можда би примедба била на тежину, сувише је лаган за мој укус.

Стигло је и напајање за +12V које се поставља уместо батерије и прикључује на утичницу упаљача. Одлично належе на место батерије и наравно ради.

Једино што не ради је "Hands Free". Микрофон са слушалицом и тастером за предају сличан онима који се добијају уз мобилни телефон. На главној страници Баофенга не спада у стандардну већ додатну опрему, али мени је стигло у регуларном пакету. Мада не знам да ово неко користи при употреби радио станице. У сваком случају -неисправно.

Van mreže kole

• Drinski Kratkorepi Peš
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #32 poslato: 21, 05, 2018, 19:47:58 posle podne »
Taj eksterni mikrofon je totalno nepouzdan, slično kao i taj koji si dobio uz radio stanicu. Loši su kontakti i ubrzo će početi da pravi probleme. Taj priključak udje dovoljno da isključi interni zvučnik, ali se ne čuje ni na eksternom. Lako možeš da dodješ u situaciju da ne čuješ nešto što može biti bitno.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #33 poslato: 21, 05, 2018, 20:50:59 posle podne »
"Hands Free" сам добио бесплатно уз станицу и могу га рекламирати, али не желим, није ми потребан.
Зато сам купио екстерни микрофон са звучником, а видећемо како ће се показати. За сада је океј.

Van mreže Bećar

• DrinskoSavski Brčkaroš
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #34 poslato: 27, 05, 2018, 13:27:38 posle podne »
Ima li novih  vesti  o stanici ?
Kako se pokazala stanica na vodi ? Da li si sa nekim uspostavio vezu ? Kako ocenjuju kvalitet veze ?
Da li " Veliki " hoće da pričaju sa "malima" ?
KOMUNIKACIJA SA LJUDIMA NA VODI ALI I NA KOPNU.SVI SU DOBRODOŠLI
      ZELLO KANAL:   mojaladjatest