Autor Tema: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije  (Pročitano 23373 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #60 poslato: 31, 03, 2018, 07:43:08 pre podne »
DuleN, mislim da ne treba da budeš ničiji advokat. Ni udruženja ni Lazin. A bilo bi korektno da pročitaš moj user name ili da ja tebe zovem BuleN.

Ako pogledaš prethodne postove Laza je izjavio da je bio u kapetaniji Beograd na pregovorima, nisam video da je spomenuo druge kapetanije (osim ako u međuvremenu nije izmenjen post). A ko je najviše pisao na ovom forumu, pogledaj malo statistiku i ne zaboravi da ja već 4 godine ne pišem ovde a i retko navraćam na forum jer su neki ovaj forum (ako pogledaš prisutnost videćeš ko je najviše boravio na forumu do pre 4 godine, ai sada je to najviše), napravili za grupu ljudi koji vole reku (malo je nautičara) sa područja Dunava na relaciji Beograd-Novi Sad preko Slankamena. Pre toga je ovo stvarno bio forum nautičara iz svih regija i raspravljalo se o nautici.
Ponovo kažem.......imate podforum UDRUŽENJE NAUTIČARA "MOJA LADJA" pa tamo raspravljajte kao članovi udruženja koliko hoćete, ili otvorite novi forum. Nemojte ovde raspravljati o nečem nebitnom. Tražili ste savet i mišljenje. Dobili ste i ono vam se ne sviđa pa su sad svi drugi krivi. Nema ovde nikakvih ličnih razmirica već je stvar principa i korektnosti prema drugima...... Ovde ima i članova koji nemaju plovilo ali vole vodu i možda će postati nautičari. Žele da nešto saznaju, nauče, uoče šta je potrebno da imaju, a to sigurno nije članstvo u udruženju koje vi afirmišete. Zello aplikacija je "igračka" i niko to ne može da ospori, kao i to da je stanica bolja opcija, vrednija, važnija za svakog nautičara.

Ne želim više da objašnjavam i polemišem na ovu temu pa bih molio sve članove udruženja da mi se ne obraćaju očekujući odgovor.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #61 poslato: 31, 03, 2018, 08:41:49 pre podne »
Пошто се Зортер коначно уморио, хајде да напишем неколико реченица - не њему, него вама осталима који сте пратили или учествовали својим коментарима у овој теми.

Веома је важно када се неки текст чита, да се прочита пажљиво, посебно ако желите после и да га прокоментаришете.

У овој теми смо лепо видели пример како то изгледа кад неко не разуме шта је прочитао.

У једном врло кратком коментару, написао сам да је одржан раније најављен састанак представника два удружења, на који су позвани и остали посетиоци овог форума. Написао сам и о чему се разговарало и шта је договорено између два удружења.
И то је било све.

Својим коментарима јавили су се неки чланови овог форума и поставили питања у вези наше намере да омогућимо наутичарима да на мобилним телефонима прате радио саобраћај на 16. каналу.
Обзиром да је апликација још увек непозната великој већини људи у Србији, дао сам неколико додатних информација, након којих су неки људи изнели своје мишљење да то неће допринети безбедности, неки су рекли да је боље залагати се за радио станице. Неки су после додатних информација остали код свог првог утиска, неки су променили став. И то је сасвим у реду.

А онда се појави човек који почне да преиспитује легитимност таквог састанка, састанка у капетанији Београд, почне да брани наутичаре од опасности коју је видео у активности једног удружења...
После низа бесмислица које је изнео, коначно закључује да се овај наш форум, из једног отвореног форума наутичара претворио у форум оних који воле реку са подручја Дунава на релацији Београд-Нови Сад, преко Сланкамена...
Хвала му што нам је објаснио да постоје наутичари и постоје они који воле воду.
Чак нам је и указао на то како би наше удружење наутичара требало да ради и с ким би требало а с ким не би требало да сарађује.

Ја нисам био ни на каквим преговорима и нисам спомињао друге капетаније јер за то није било разлога. О томе где сам ја то био и зашто, не само чланови Удружења наутичара "Моја лађа", него и сви остали заинтересовани, могу прочитати на страници сајта Удружења - рад Удружења није рад неке илегалне организације, тако да свако може да приступи сајту и да прочита оно што ми мислимо да може да користи свим љубитељима воде али и наутичарима (сад морам увек да нагласим да постоје ове две групе, пошто то нисам знао раније - можда ћемо на састанку чланова удружења размотрити да се та измене унесе у статут удружења).

Зашто сам ја, испред Удружења био позван на тај састанака а представници "наутичара" нису - то би они сами морали да се запитају. Можда радио станице на њиховим пловилима нису биле на пријему кад је позив упућен?

И на крају, рекао бих да сви који смо на овом форуму имамо право да напишемо шта хоћемо (поштујући правила форума) и нико нема право да било коме ограничава то право и слободу писања. Па ни наш Зортер који је некада заиста био веома присутан, далеко највише, на овом форуму али се онда приклонио правим наутичарима па је себе довео у велику опасност да ускоро не буде први писач на форуму око кога се сад више не окупљају прави наутичари већ љубитељи воде. Да ли ће Зортер остати први писач на форуму или не, то зависи само од њега и од тога да ли ће хтети да с нама, љубитељима воде, подели своја наутичарска знања.

Завршићу овај коментар једним пригодним видеом:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #62 poslato: 31, 03, 2018, 20:22:15 posle podne »
Rekao sam da me više ne "prozivate".
Lazo, sram te bilo tvojih godina i obrazovanja kad si na nivou deteta. Tebe još uvek "pale" ovakve pesmice i Mapet šou.

Admini, slobodno me banujte ako ovaj post smatrate uvredom, ali to očekujem da uradite i provokatoru.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #63 poslato: 31, 03, 2018, 20:39:00 posle podne »
Ало бре људи, стигло пролеће, ако нисте приметили. Ајд на воду.   25648  sail  114  114  114

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #64 poslato: 31, 03, 2018, 21:28:27 posle podne »
Odoh ja, što prije to bolje, a možda i odavde. Nautika je za opuštanje, lek za telo i dušu, ostalo nije za mene.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #65 poslato: 01, 04, 2018, 10:11:37 pre podne »
   Predlazem da se osnuje u.g. udruzenje nauticara moja ladja ogranak savski klan. Svi da imamo divlje zontone ili rucne radio stanice bilo koje marke

   Plan i program udruzenja bi bio da se kinezima posalje zahtev da naprave fabriku i pokrenu proizvodnju izrade baterija za zonton rucne radio stanice

  Sportski pozdrav

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #66 poslato: 01, 04, 2018, 10:23:17 pre podne »
Tu bi fabriku otvarao licno AV, nego jel ste gledali bre ove kapetanove klipove, opasan kralj

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #67 poslato: 01, 04, 2018, 17:00:04 posle podne »
Pa naravno da ce biti pozitivnih utisaka, jer se ipak nesto pokusava i radi.
Mnogo puta sam rekao da bi bilo za pocetak dovoljno da se ujednace kritirijumi u svim kapetanijama i da se tacno znaju pravila oko registracije, a to je vec prakticno postignuto...
Samo naprad!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #68 poslato: 16, 05, 2018, 10:59:38 pre podne »
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #69 poslato: 16, 05, 2018, 14:37:31 posle podne »
Svaka čast, baš lepo prikazano! Ovo je za svaku pohvalu. Daje nam uvid u to koliko je opasno smucati se oko brodova...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #70 poslato: 16, 05, 2018, 15:47:51 posle podne »
Svaka čast. Ovo bih uveo kao obaveznu lektiru. Celu priču bi upotpunio youtube kanal sa nautičkim "tutorijalima". Prevedite ga na engleski i ruski i eto par hiljada pratioca :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #71 poslato: 16, 05, 2018, 16:03:30 posle podne »
Драго ми је да вам се допада.

Господа из Удружења професионалних лађара су аутори текста. Ја сам мало помогао у сређивању и лекторисању. Драго ми је што сам макар и тако учествовао и срећан сам што такав текст сад стоји на њиховом и на нашем сајту. Надам се да ће бити од користи и да ће допринети безбедности на води.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #72 poslato: 16, 05, 2018, 16:29:35 posle podne »
Odlican tekst, bravo  114

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #73 poslato: 16, 05, 2018, 21:24:21 posle podne »
Stvarno odličan tekst, što kaže Zox nešto smo znali, nečeg se podsetili a nešto i naučili...

Van mreže Kolibri

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #74 poslato: 16, 05, 2018, 21:50:13 posle podne »
Pozdrav svima,
drago mi je da vam se dopada urađeno. Ako imate predloge za drugi deo, možete ovde da napišete.
U planu je da odradimo na navigacionim kartama napomene i korekture, namenjene rekreativnim nautičarima u sektorima koji traže povećanu pažnju.
Jedan deo će biti posvećen noćnoj plovidbi i u uslovima smanjene vidljivosti.
U svakom slučaju, možete i ovde da postavite pitanje za sve što vas interesuje u vezi brodova.