Autor Tema: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije  (Pročitano 23379 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« poslato: 15, 03, 2018, 19:03:14 posle podne »
Dragi forumasi, veliko mi je zadovoljsto da Vas u ime Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije pozovem na prvo okupljanje gde ce se govoriti o saradnji dva Udruzenja, zajednickim ciljevima i idejama, kao i bezbednosti na rekama.

Samo okupljanje je planirano za nedelju, 25.03. u 17.00h, a u zavisnosti od broja zainteresovanih naknadno cemo objaviti mesto okupljanja (dva dana pred okupljanje).
Svakako ce to biti jedna od marina u Beogradu, na zadovoljstvo svih nas.

Sve zainteresovane cu zamoliti da u ovoj temi potvrde svoje prisustvo, kako bi na vreme organizovali prostor i isto tako da svi imamo dovoljno vremena za propisnu pripremu.
Sva pitanja i nedoumice sacuvajte za nedelju, jer je to ideja celog okupljanja, a mi cemo se potruditi da na ista odgovorimo.

Nadam se da je 10 dana dovoljno da se svi zainteresovani organizuju, a isto tako da je to dovoljno vremena da nam se svima slegnu utisci o poslednjim dogadjajima sa vode.


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #1 poslato: 15, 03, 2018, 21:55:50 posle podne »
Biće mi zadovoljstvo da prisustvujem sastanku, nadam se da neće ispasti neke nepredvidjene obaveze, inače dolazim, gde god da organizujete susret.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #2 poslato: 16, 03, 2018, 08:31:10 pre podne »
Svaka čast na inicijativi!

Imam samo jedan predlog vezan za prijavljivanje. Mislim da bi trebalo da se ljudi prijavljuju na email adresu, na primer email adresu jednog od udruženja. Na forumu "nautički.info" je takođe podeljena ova vest, ja ću je podeliti na forumu "forum.navodi.com" itd, i onda ljudi koji nisu članovi foruma "mojaladja", ne bi bili u mogućnosti da se prijave jer ne mogu da ostave odgovor u ovoj temi.

Ja nažalost neću moći da dođem jer neću biti u gradu, ali mislim da bi bilo dobro da dođe što veći broj nautičara.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #3 poslato: 16, 03, 2018, 13:40:00 posle podne »
Сви који су заинтересовани за овај састанак, могу да се јаве мени на адресу нашег Удружења: mojaladja@udruzenjenauticara.org.

Овим путем потврђујем своје учешће.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #4 poslato: 17, 03, 2018, 17:20:49 posle podne »

b]Сад после толико година осећам да сам превише угрожен бригом за моју безбедност![/b]
Umesto Laze cu ti napisati da obratis paznju od ugrozenost od zene, jer sve krece iz porodice ...

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #5 poslato: 17, 03, 2018, 17:22:13 posle podne »
Nije to zbog zapadne europe...sad je vise brzih plovila...skutera...boga pitaj koliko konja iza imaju...na cesti sve brzi i sve veci automobili  da ne kazem kolike su guzve u odnosu na prije...tako da iz tog razloga treba biti oprezan i zasticen...Mozda tebi i nije bitno ali djeci medju toliko budala je itekako bitna sigurnost

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #6 poslato: 19, 03, 2018, 08:24:33 pre podne »
Sam smisao foruma je okupljanje istomišljenika i razmena ideja ali na "lokalnom " nivou. Te ideje zažive ,žive i umiru na tom istom forumu među par desetina poznanika . Saradnja sa Udruzenjem profesionalnih ladjara Srbije je samo korak ka iznošenju naših mišljenja i stavova koji žive u anonimnosti na forumima.
Niko nije pominjao kurseve,obuke,nove namete nautičarima već razmenu mišljenja,iskustva i predloga da se unapredi položaj ljudi koji se susreću na vodi.
Da li mislite da će se nešto promeniti po pitanju zakona,propisa ako budemo kucali poruke kompjuteru.Moramo da istupimo  i da im stavimo do znanja da smo tu .
Da li će nas saslušati ?!? To je na njima a naše je da se borimo za prava nautičara.
I bilo bi korektno da,ako ste protiv ideje ,ne sabotirate rad neistomišljenika 
Hvala

Van mreže Kolibri

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #7 poslato: 19, 03, 2018, 15:54:14 posle podne »
Pozdrav svima.
Po postovima na forumima u vezi ovog okupljanja, sam stekao utisak da ljudima nije najjasnija suština okupljanja.
Pre svega pošto ću učestvovati na skupu kao jedan od prestavnika Lađara želim da naglasim ko smo i kako funkcionišemo.
Naši ciljevi su javni i dostupni na sajtu udruženja.
Funkcionišemo kao neprofitabilna organizacija, a finansiramo se iz sopstvenih izvora.
Svaku aktivnost odrađujemo volonterski i bez naknade.
Suština  okupljanja je da se pre svega upoznamo, da stanje na rekama sagledamo iz različitih uglova i da vidimo koji problemi su nam zajednički i kako možemo da ih rešavamo.
Vidimo se 25og.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #8 poslato: 19, 03, 2018, 17:24:50 posle podne »
Mislim da je saradnja sa bilo kojim udruzenjem vezanim za reke moze biti samo pozitivna stvar.
Ovo druzenje sa ladjarima je jako dobra stvar, jer mi delimo jedne te iste reke, i bice super da se cuje kako to izgleda sa jedne a kako s druge strane i sta bi valjalo raditi da jedni drugima ne smetamo i jedni druge ne ugrozavamo.
Na zalost, ja 25. necu moci da dodjem, a imao sam mngo stvari koje bih pitao ladjare... Ipak se nadam da ce oni koji budu prisutni na tom susretu biti ljubazni da napisu koji red...

Van mreže Kolibri

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #9 poslato: 20, 03, 2018, 06:55:52 pre podne »
Zox, nadam se da se vidimo 25og.
Mišljene se formira na osnovu dobijene informacije, nažalost kod nas skoro po pravilu na osnovu delimične informacije.
Ne prizivamo pooštravanje zakona i pravila, zato što je to proces koji je u toku već desetak godina.
Šira slika izgleda ovako.
U toku je proces, koji za cilj ima da na svim vodotokovima u Evropi važe indetična pravila.
Izgleda otprilike ovako.
CESNI međunarodno telo, izrađuje standard i pravila, to dalje ide u parlament EU, prelazi u obavezeujuću direktivu, zatim nacionalni parlamenti po njoj menjaju ili prave nove zakone i pravilnike.
Ukratko to kad stigne kod nas , zapravo se samo prevede na srpski.
To je dobilo ime Harmonizacija propisa.
Mi obični mali ljudi u toj priči možemo da budemo pasivni posmatrači ili aktivni učesnici kroz neke mehanizme koji su osmišljeni u tu svrhu.

Po pitanju bezbednosti, stanje nikad gore.
U zadnjih dve godine, slučajevi koji nisu trebali da se dogode, a događaju se zbog ljudskog faktora.
Dvoje dece sa pedoline V.Gradište
Čamac-brod Pančevo jedan pogimuo
Posada Beograd X, dvoje mrtvih
čovek nestao iz čamca kod Lida, prošlo leto
Čamac-Sv.Nikola, dvoje poginulih
Ovo su samo slučajevi koji se sećam napamet.

Za odisejski duh, preporuka za čiitanje,
Dnevnik broda BESA,
Radi se o dnevniku prve jedrilice pod jugoslvenskom zastavom koja prešla put oko sveta.


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #10 poslato: 20, 03, 2018, 08:12:04 pre podne »
Aman ljudi, opušteno.
Zakon je da se u naseljenom mestu vozi 50km/h. Ko od nas ne vozi bar 60-70 (ili više) ako uslovi dozvoljavaju? Niko (možda 5% da se drži pravila).
Takođe, na autoputu je ograničenje 120km/h, pa svi vozimo 130-140-150 (do 150 te niko ne dira).

Prošao sam Dunavom od Bogojeva do Đerdapa, godišnje preplovim preko 1000km, nikad me niko nije kontrolisao.
Verujem i da bude po zakonu da se nose prsluci i svo vreme plovidbe, a ne samo da se poseduju, da ti niko neće praviti problem ako ih nemaš na +40 stepeni. Ili neka i platim kaznu od 5000 dinara (lupam za visinu) jednom u 5 godina... Opet dobro.

Ja znam da ih moja posada neće nositi, kao što nikad i nije.

Nema mesta panici.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #11 poslato: 20, 03, 2018, 08:32:40 pre podne »
Što reče Zankiki, ljudi opušteno. Ko može da u nedelju 25 dodje na druženje, neka dodje, ko ne može opet dobro. Mislim da je ovo prilika da se ljudi upoznaju, razmene iskustva profesionalaca i rekreativaca. Ne sumnjam da se tu može štošta dobrog naučiti. Pojasevi, prsluci i ostala sredstva bezbenosti za mnoge su individualna "obaveza", ko hoće da nosi neka nosi, ko neće na njemu odgovornost. To ne umanjuje važnost druženja i razmene iskustava.
Ja sam uvek za druženje, razgovor. Prema tome ako ne bude nekih nepredvidjenih obaveza eto me u nedelju, gde god organizovali, apelujem i na druge ako mogu da dodju, ako ništa drugo lepo je upoznati ljude sa kojima o nečemu diskutijemo na forumu. Ponekada na osnovu pisanaja na forumu o ljudima stičemo pogrešno mišljenje, a ne znamo ih lično, to je prilika da se upoznamo i bolje shvatimo jedni druge. Pozdrav svima.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #12 poslato: 23, 03, 2018, 19:23:01 posle podne »
Dragi forumasi, po prethodnom dogovoru vas obavestavam da je zajednicki sastanak planiran za nedelju, 25.03, na marini/slepu 4. Juli u Zemunu, od 17.00h.

Iskreno se nadam da ce ispred U.G. "Moja Ladja" i svih foruma koji okupljaju camdzije, biti prisutan bar onaj deo clanstva koji dobrom voljom i angazovanjem, na obostrano zadovoljstvo, moze konstruktivno doprineti resavanju problema na nasim rekama, kao i povecanju stepena bezbednosti na istim.

Vidimo se u nedelju.




Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #13 poslato: 23, 03, 2018, 20:13:15 posle podne »
Vidimo se.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #14 poslato: 25, 03, 2018, 10:42:52 pre podne »
Nadam se da su oni koji se bave nautikom, oni koji je vole, vole reku i prirodu, videli obaveštenje koje je dao STG i da će večeras u što većem broju doći u marinu 4. jul, prisustvovati sastanku i verujem čuti nešto novo i korisno u vezi nautike i boravka čamcima na vodi. Odvojite sat-dva svog vremena, nećete pogrešiti, niti uzaludno izgubiti vreme. Vidimo se.