Autor Tema: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije  (Pročitano 23368 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #30 poslato: 29, 03, 2018, 21:04:10 posle podne »
Jel sam ja dobro razumeo da biste vi sa vise radio stanica emitovali 16. Kanal na jedan kanal na toj aplikaciji. Npr iz svake kapetanij?
Тако ја то замишљам али Марко зна о томе више.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #31 poslato: 29, 03, 2018, 22:18:29 posle podne »
Iskren da se prijavim da sam ja prvi skeptik po ovom pitanju, ako je jedan od ciljeva udruzenja nazadovanje u nautickoj kulturi i izmisljanje nekih alternativa onda jos i da razumem. Ali ako je cilj povecanje bezbednosti onda bi valjda trebalo da se udruzenje bavi propagiranjem da clanovi nabave zaista opremu koja ce im mozda i zivot spasiti u nekom bas extrmnom slucaju a u redovnom dati jasniju sliku na plovnom putu i mogucnost da pravovremeno reaguju. Bolje da se udruzenje bavi nekom olaksicom kod nabavke stanice, manjom cenom njene registracije i legalizacije. To su stvari koje bih mogao da razumem a posebno sada kada za cenu jedne vecere u restoranu moze da se kupi kakva takva stanica.

Pitam se sta ce biti alternativa za ais, tu su resenja moguca i za manje novca od vhf stanice ili je to bas luksuz

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #32 poslato: 29, 03, 2018, 22:59:49 posle podne »
Vidim ja da ovo udruženje GN ("grupe nautičara") vrlo malo poznaje sistem komunikacija, ali ne bih o tome. Možda ona dva seda Mapetovca imaju neka životna iskustva i znanja pa zato tako reaguju. Bojim se da bi ti telefoni završili sa baterijama kao Lazin Zonton.
A, možda bi bilo bolje uživo prenositi video sliku sa reka i tako videti kako brodovi prolaze. Sad je, kako Laza reče, veoma dostupno na Viber-u i YT, strim uživo. Svaki kilometar, svoj kanal na video prenosu. Zašto samo slušati kad se sve može i videti. Lakše je prepoznati opasnost. harm

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #33 poslato: 29, 03, 2018, 23:01:16 posle podne »
Jel sam ja dobro razumeo da biste vi sa vise radio stanica emitovali 16. Kanal na jedan kanal na toj aplikaciji. Npr iz svake kapetanij?
Тако ја то замишљам али Марко зна о томе више.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Pa to bi bilo potpuno beskorisno... Prvo sto bi emitovanje bilo konstantno uvek neko negde nesto prica na 16. kanalu a drugo je zasto bi nekoga u Apatinu zanimalo po kom boku se obilaze dva sastavau Golupcu...

Mislim da je ovo glupa ideja, mada generalno podrzavam organizovanje i formiranje udruzenja, a narocito saradnju i predavanja profesionalnih ladjara. Morate jako voditi racuna za  šta se zalažete jer ovakvim idejama gubite na kredibilitetu i ozbiljnosti.

P.S. Sve napisano je iz najbolje namere i zaistinu nije maliciozno  114
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #34 poslato: 29, 03, 2018, 23:16:57 posle podne »
Радоване, ни за тренутак нисам помислио да је коментар злонамеран.
Као што сам написао, више о техничким могућностима и чујности, односно покривености терена би могао да нам каже Марко.

Ја сам написао да ја мислим да би било добро да у свим већим местима, у капетанијама, буду станице с којих би се преносили сигнали. О томе како се то технички изводи, ја не знам.
Али ако су други то већ урадили и ако то код њих функционише, па зашто код нас не би?

Ово је нова идеја коју тек треба разрадити. Ми смо је овде поделили с вама и од вас који ово читате очекујемо подршку и помоћ.
Ко не жели, нема обавезу и не треба да нам аплаудира.
Али бар може да нас пусти да покушамо. Не знамо ми да ли ћемо успети - али ћемо пробати.

Зар заиста нико од вас не може да претпостави да би то могло и да успе? Због чега је толико неверице а да при том тако мало знамо о томе?

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #35 poslato: 29, 03, 2018, 23:30:07 posle podne »
Pa ja ti malo pre napisao, kupite stanice, napravite dil sa nekim distributerom ili proizvodjacem, mozda i ovim kinezom od koga zox kupuje. Okupite ljude oko toga da se pred drzavom smanji namet i papirologija za registraciju stanice. Edukujte ljude kako se ista koristi i zasta sluzi.

Cena najjeftinije je cena jednog obroka u kafani za dvoje.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #36 poslato: 29, 03, 2018, 23:32:37 posle podne »
Iskren da se prijavim da sam ja prvi skeptik po ovom pitanju, ako je jedan od ciljeva udruzenja nazadovanje u nautickoj kulturi i izmisljanje nekih alternativa onda jos i da razumem. Ali ako je cilj povecanje bezbednosti onda bi valjda trebalo da se udruzenje bavi propagiranjem da clanovi nabave zaista opremu koja ce im mozda i zivot spasiti u nekom bas extrmnom slucaju a u redovnom dati jasniju sliku na plovnom putu i mogucnost da pravovremeno reaguju. Bolje da se udruzenje bavi nekom olaksicom kod nabavke stanice, manjom cenom njene registracije i legalizacije. To su stvari koje bih mogao da razumem a posebno sada kada za cenu jedne vecere u restoranu moze da se kupi kakva takva stanica.

Pitam se sta ce biti alternativa za ais, tu su resenja moguca i za manje novca od vhf stanice ili je to bas luksuz

А зашто би ово било назадовање у наутичкој култури?

Због залагања да се власнику малог, отвореног чамца без кабине омогући да путем свог мобилног телефона благовремено чује да се у његовој близини налази неки брод? Зато што би могао да се благовремено помери или промени положај или обезбеди да му таласи крузера у пролазу не пролију кафу коју баш кува?

Не бих ја посао о АИСу јер објективно, осим што знам да омогућава да се на екрану види положај брода, како се брод зове, којом брзином плови и које му је одредиште (и ко зна шта још)али овде је важно само једно: види се на екрану - дакле потребан је неки компјутер. За компјутер је потребан неко простор...
И да, има сада АИСа, неких малих, за пар десетина долара, али опет не раде без компјутера.

А човек у чамцу има мобилни телефон...

А што се тиче залагања удружења за олакшице код набавке станица, мањим ценама регистрација станица и легализацијом - немам баш ништа против те идеје. Имам само један коментар: ко је тај који треба да се препозна под тим "удружење"?
Јер удружење нису неки виртуелни чланови него нас неколико који смо одлучили да пробамо нешто да урадимо. Ево, ја позивам да нам се придружи било ко да овај Брокеров предлог реализује. Сви ћемо се томе радовати.

Само, и ако добијемо јефтиније станице, не заборавите да се треба изборити и за то да нама на чамцима нису потребни и положени радиоаматерски испити. Не треба нама радиоаматерска класа јер ми нећемо да шаљемо CQ, CQ, CQ de...  нити намеравамо да преко микрофона питамо неког на Маурицијусу да оцени квалитет нашег сигнала. Нас занима само да ли иза кривине или аде наилази неки брод... Само то.
Зато се залажемо за ову бесплатну апликацију.

Ако су људи из Шкотске обалске страже то урадили, значи да то може и да има смисла.
Или су они можда луди, а ми тако паметни па смо одмах схватили да то ништа не ваља?
Шта ће нама апликација коју у свету користи само нешто више од 50 милиона људи?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #37 poslato: 29, 03, 2018, 23:36:26 posle podne »
Pa ja ti malo pre napisao, kupite stanice, napravite dil sa nekim distributerom ili proizvodjacem, mozda i ovim kinezom od koga zox kupuje. Okupite ljude oko toga da se pred drzavom smanji namet i papirologija za registraciju stanice. Edukujte ljude kako se ista koristi i zasta sluzi.

Cena najjeftinije je cena jednog obroka u kafani za dvoje.

А ја теби мало пре написах да постанеш члан удружења по то истераш на чистац са државом.
А не шалим се и не контрирам - али да би удружење било шта урадило, потребно је време и пре свега, потребни су људи који ће да раде.
Не људи који ће члановима удружења говорити шта треба да раде.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #38 poslato: 29, 03, 2018, 23:38:22 posle podne »
Tako je Brokeru slažem se! To je pravi put na ovu temu. Ja bih prvi svoju registrovao kada bih znao kako i da me to ne košta previše. Ali koliko znam trenutno nije moguće registrovati radio-stanice koje nemaju automatsku indentifikaciju što isključuje 90% radio stanica koje poseduju mali nautičari. Onda radio stanica nije više 30-100 € nego 350-500 €... Treba se boriti protiv tog pravnog akta koji onemogućava legalnu upotrebu ovih radio stanica, odnosno neka omoguće barem na čamcima upotrebu ovih jeftinih a za brodove može ostati i propis koji je na snazi. Odnosno trebalo bi da propisi naprave razliku između malih nautičara i brodova...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #39 poslato: 29, 03, 2018, 23:42:41 posle podne »
Tek sada videh ovu poruku...
 Moram odmah da objasnim da skoro ništa u životu ne radim za džabe! Spreman sam da platim članarinu pa da neko drugi radi za mene i moje interese. I naravno taj neko drugi mora biti plaćen inače neće raditi. A ako on ne radi ja gubim motiv da plaćam članarinu i tu kreće negativna povratna sprega koja uništava sva udruženja. Naravno ima izuzetaka i ta udruženja su uspešna, funkcije plaćene a članarina skupa.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #40 poslato: 29, 03, 2018, 23:46:29 posle podne »
ЦИТАТ
Tako je Brokeru slažem se! To je pravi put na ovu temu. Ja bih prvi svoju registrovao kada bih znao kako i da me to ne košta previše. Ali koliko znam trenutno nije moguće registrovati radio-stanice koje nemaju automatsku indentifikaciju što isključuje 90% radio stanica koje poseduju mali nautičari. Onda radio stanica nije više 30-100 € nego 350-500 €... Treba se boriti protiv tog pravnog akta koji onemogućava legalnu upotrebu ovih radio stanica, odnosno neka omoguće barem na čamcima upotrebu ovih jeftinih a za brodove može ostati i propis koji je na snazi. Odnosno trebalo bi da propisi naprave razliku između malih nautičara i brodova...
КРАЈ ЦИТАТА


Радоване, потпуно се слажем и с овим што си написао. То јесте нешто на чему би требало да радимо. Али као што рекох Брокеру, треба неко ко ће се тога прихватити.
И ма како изгледало немогуће, верујем да бисмо, раније или касније, нешто издејствовали. Само, потребно је на томе радити.

Ја сам вечити оптимиста и ма како критиковао ову државу и власт, и даље верујем да ако наступимо организовано, можемо нешто и постићи.
Потврда тога је и моје данашње учешће на састанку у Лучкој капетанији у Београду на разговору о питањима регистрације чамаца, регистрацији самоградње, томосових мотора...
О свему томе објавићу извештај на сајту нашег удружења вероватно сутра.
Дошли смо до тога да нас позивају на округли сто, на састанке у ПКС, у капетанију... корак по корак, биће промена, па макар и малих. Али потребни су људи да би се ствари померале.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #41 poslato: 30, 03, 2018, 00:26:40 pre podne »
Potpuno podržavam ideju da se emituje preko Zello aplikacije.
Ne ručam u restoranu godinama jer ne mogu da priuštim, samim tim ni stanicu ne mogu da kupim, ali telefon imam i zello radi odlično.
Ko želi može da koristi, ko ne želi ne mora.

Ja sam na teci rekreativno zbog pecanja sa šikljom i ne želim da nosim svaki put stanicu sa sobom, kao i da polažem ispite i plaćam harač, zašto onda ne bih koristio nešto što je skoro besplatno i uvek pored mene.
Ovo je moje viđenje situacije i ovo ne shvatam kao nešto što je samo cilj udruženja, već kao dodatnu mogućnost koja nam svima može koristiti.


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #42 poslato: 30, 03, 2018, 07:55:41 pre podne »
Vidi predsednice ovo je javni nauticki  forum, ja sam clan ovog foruma od njegovog prvog dana funkcionisanja i mogu da kometarisem i pisem, kao i do sada u svim temama. Vi kada napravite svoj forum vi postavite vasa pravila ali ovde na javnom forumu svako bez obzira da li je clan udruzenja ili nije moze kometarisati i kritikovati(pozitivno ili negativno) svaki vas potez.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #43 poslato: 30, 03, 2018, 08:23:16 pre podne »
Vidi predsednice ovo je javni nauticki  forum, ja sam clan ovog foruma od njegovog prvog dana funkcionisanja i mogu da kometarisem i pisem, kao i do sada u svim temama. Vi kada napravite svoj forum vi postavite vasa pravila ali ovde na javnom forumu svako bez obzira da li je clan udruzenja ili nije moze kometarisati i kritikovati(pozitivno ili negativno) svaki vas potez.

Чему овакав став? Ко је уопште оспоравао било коме право да критикује рад удружења?
Ово јесте јавни форум и свако има право да изнесе своје мишљење. Зашто би неслагање одмах морало да значи да неко неком оспорава право да нешто напише?

Моје поруке овде нису потписане председничком функцијом у удружењу него мојим именом и презименом, односно надимком.
Кад напишем нешто на овом форуму, онда износим своје мишљење и заиста мислим да би било лепо да нам се придружи свако ко мисли да може нешто да промени својим ангажовањем.

Поштујем ја и оно што је Радован написао - да он није спреман да се лично ангажује али је уместо тога спреман да плати па да неко други нешто уради. То је његово право и он је то лепо, поштено написао. Зато нисам ни коментарисао ту његову поруку. Свако од нас одлучује како ће се поставити у животу.

За разлику од њега, ја сам спреман да одвојим део свог времена да покушам да урадим нешто што мислим да може да буде корисно и не очекујем да ме неко плати за то. И срећом, окупило се још неколико сличних људи око удружења, људи који не траже да буду плаћени за оно што ће покушати да ураде. То не значи да нећемо радо сести с Радованом да се дружимо и попричамо о наутици и било чему другом.

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Saradnja U.G "Moja Ladja" i Udruzenja profesionalnih ladjara Srbije
« Odgovor #44 poslato: 30, 03, 2018, 09:01:27 pre podne »
Svako ima pravo da iznese svoje mišljenje i kritiku ,bilo da je ona na mestu ili nije. Za to i služe ovakva mesta. Omalovažavanja nisu dobrodošla. Ljudi su od pustinje napravili oazu. Sigurno je da je i tu bilo skeptika , da ne kažem "Mrguda".
Ja sam za to da probam kako to funkcioniše. Da vidim da li mi je to potrebno i korisno u određenim situacijama.Ako nije, idemo dalje.
Pozdrav drugari !