The world of sailing - Svet jedrenja > Vesti iz sveta jedrenja i jedriličarstva

Jedrenje od Slovenije do Albanije

(1/2) > >>

BORA-D.T.D.:
Slovenac Igor Stropnik prejedrio Laserom 2 od Slovenije do Albanije 2000 km za 36 dana.
Interesantan video:

Mornar u kanalu:
 Видео је више урађен као нека туристичка реклама , јер има мало  једрења а више је снимано где је одмарао док није било ветра .Види се да је изврстан једриличар и добро припремљен , свака част са Ласером од Словеније до Албаније и назад је врло храбар и тежак подухват . Баш лепо одабрана тема да освежи форум и да видимо мало једрења ове године .

neptun:
Slabo ko sa foruma jedri.pa  osvezenje dobilo slab odziv.
Dobra je tura od severa jadrana pa do juga, ali je to bezveze projuriti,bolje podeliti na nekoliko sezona,jadran je dovoljan da se obilazi pola zivota..ja sam ranije planirao da jedrilicu vucem na jadran.pre 5-6 godina sam nekoliko sezona za redom isao,jednom na iznajmljenoj jedrilici i nekoliko godina na sever u kampove i nosio gumenjak sa malim motorom.
Ali sad od kad imam svoji jedrilicu nikako da odem.tad su i odnosi sa hr bili ,cini mi se, daleko bolji,sad se to pokvarilo ponovo, pa se plasim da bih se osecao nelagodno.kad uplovljavam sa srpskom zastavom.verovatno ne bi bilo nikakvih problema,al jedovoljan jedan bezveznjak da mi pokvari odmor.

Mornar u kanalu:
 Пратим и " nautica portal" и да ме убијеш није ми јасно где смеш да пристанеш и колико се плаћа вез . Да ли би ми тамо ишли , тешко и да можемо јер колико сам осмотрио неке цене није то за просечног Србина . Е сад има наших који могу да приуште крстарење чартер једрилицама , и преносе лепе утиске , мада будала има свуда , мислим да на Истри не би било лоше .

neptun:
Nije to skupo za mali brod.jeste ako odes u aci marinu,pa ostavis temo auto i prikolicu,oni ti spuste brod i podignu jarbol...onda jeste skupo,al to je u grckoj isto dranje u dobrim marinama.
Nego ako idete gore lepo na krk,sever krka.omisaj,njivice ili malinska.mozda najbolje njivice,malo mesto,ima rampa za spustanje i sve sto treba.tu se treba snaci za prikolicu i auto, moze da se proba u kampu ili ispred kampa ima parking.
Ja sam tu isao pre nekoliko gadina,kad smo usli u kamp,zvali su nas na recepciju na kafu,kazu uzeleli se ljudi iz srb.tu je bilo bas prijatno, uglavnom ljudi iz slovenije i iz rijeke koji tu drze prikolice cele godine.dolaze na duze.neki cak i idu na posao u rijeku iz kampa.
U takvim mestima nema problema.
Druga varijanta je sam spic istre,medulinski zaliv.potpuno miran zaliv,a u medulinu moze da se ostavi prikolica i auto.ima rampa,a ima i jedna marina koja moze da spusti i izvuce brod.na samom dnu zaliva je aci marina.ne zanm sto je nabise u samo dno zaliva ,nije bas neko mesto ,muljevito.inace u zalivu spavanje na sidrru slobodno.
sa malim brodom verovatno moze da se provuce na vecini mesta bez da se bilo sta plati.osim ako se ide u marine.
Ovo iz njivica je doba polazna baza da se obidje krk,cres i losinj,ali za to treba dosta vremena.
Ovaj medulin je dobar ako se ide severno uz istru,mada tamo i nema nesto ostrva.
Inace mora se prijavi u kapetaniji.treba lista posade i jos neki papiri.mora vinjeta da se plati.ne verujem da je bas mnogo skupo za mali brod.ja gumenjak nisam prijavljivao.
Dosta se razlikuje taj teren od dalmacije,a i klima.mora se pazi na buru.zapadni deo istre se izgleda skroz ralikuje sa vetrom od kvarnera.cim se izviri ispod vrha istre,premanture,na jug druga je prica.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju