Autor Tema: Jedrenje od Slovenije do Albanije  (Pročitano 4954 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Jedrenje od Slovenije do Albanije
« poslato: 10, 03, 2018, 20:45:25 posle podne »
Slovenac Igor Stropnik prejedrio Laserom 2 od Slovenije do Albanije 2000 km za 36 dana.
Interesantan video:

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Jedrenje od Slovenije do Albanije
« Odgovor #1 poslato: 10, 03, 2018, 22:44:21 posle podne »
 Видео је више урађен као нека туристичка реклама , јер има мало  једрења а више је снимано где је одмарао док није било ветра .Види се да је изврстан једриличар и добро припремљен , свака част са Ласером од Словеније до Албаније и назад је врло храбар и тежак подухват . Баш лепо одабрана тема да освежи форум и да видимо мало једрења ове године .

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje od Slovenije do Albanije
« Odgovor #2 poslato: 12, 04, 2018, 17:57:09 posle podne »
Slabo ko sa foruma jedri.pa  osvezenje dobilo slab odziv.
Dobra je tura od severa jadrana pa do juga, ali je to bezveze projuriti,bolje podeliti na nekoliko sezona,jadran je dovoljan da se obilazi pola zivota..ja sam ranije planirao da jedrilicu vucem na jadran.pre 5-6 godina sam nekoliko sezona za redom isao,jednom na iznajmljenoj jedrilici i nekoliko godina na sever u kampove i nosio gumenjak sa malim motorom.
Ali sad od kad imam svoji jedrilicu nikako da odem.tad su i odnosi sa hr bili ,cini mi se, daleko bolji,sad se to pokvarilo ponovo, pa se plasim da bih se osecao nelagodno.kad uplovljavam sa srpskom zastavom.verovatno ne bi bilo nikakvih problema,al jedovoljan jedan bezveznjak da mi pokvari odmor.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Jedrenje od Slovenije do Albanije
« Odgovor #3 poslato: 12, 04, 2018, 21:17:19 posle podne »
 Пратим и " nautica portal" и да ме убијеш није ми јасно где смеш да пристанеш и колико се плаћа вез . Да ли би ми тамо ишли , тешко и да можемо јер колико сам осмотрио неке цене није то за просечног Србина . Е сад има наших који могу да приуште крстарење чартер једрилицама , и преносе лепе утиске , мада будала има свуда , мислим да на Истри не би било лоше .

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje od Slovenije do Albanije
« Odgovor #4 poslato: 14, 04, 2018, 23:04:12 posle podne »
Nije to skupo za mali brod.jeste ako odes u aci marinu,pa ostavis temo auto i prikolicu,oni ti spuste brod i podignu jarbol...onda jeste skupo,al to je u grckoj isto dranje u dobrim marinama.
Nego ako idete gore lepo na krk,sever krka.omisaj,njivice ili malinska.mozda najbolje njivice,malo mesto,ima rampa za spustanje i sve sto treba.tu se treba snaci za prikolicu i auto, moze da se proba u kampu ili ispred kampa ima parking.
Ja sam tu isao pre nekoliko gadina,kad smo usli u kamp,zvali su nas na recepciju na kafu,kazu uzeleli se ljudi iz srb.tu je bilo bas prijatno, uglavnom ljudi iz slovenije i iz rijeke koji tu drze prikolice cele godine.dolaze na duze.neki cak i idu na posao u rijeku iz kampa.
U takvim mestima nema problema.
Druga varijanta je sam spic istre,medulinski zaliv.potpuno miran zaliv,a u medulinu moze da se ostavi prikolica i auto.ima rampa,a ima i jedna marina koja moze da spusti i izvuce brod.na samom dnu zaliva je aci marina.ne zanm sto je nabise u samo dno zaliva ,nije bas neko mesto ,muljevito.inace u zalivu spavanje na sidrru slobodno.
sa malim brodom verovatno moze da se provuce na vecini mesta bez da se bilo sta plati.osim ako se ide u marine.
Ovo iz njivica je doba polazna baza da se obidje krk,cres i losinj,ali za to treba dosta vremena.
Ovaj medulin je dobar ako se ide severno uz istru,mada tamo i nema nesto ostrva.
Inace mora se prijavi u kapetaniji.treba lista posade i jos neki papiri.mora vinjeta da se plati.ne verujem da je bas mnogo skupo za mali brod.ja gumenjak nisam prijavljivao.
Dosta se razlikuje taj teren od dalmacije,a i klima.mora se pazi na buru.zapadni deo istre se izgleda skroz ralikuje sa vetrom od kvarnera.cim se izviri ispod vrha istre,premanture,na jug druga je prica.


Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Jedrenje od Slovenije do Albanije
« Odgovor #5 poslato: 15, 04, 2018, 16:04:27 posle podne »
Ја сам спуштам једрилицу у воду , подижем јарбол уз нечију помоћ , затежем сајле и подешавам палубну опрему , како то да плаћам да ми други тримују сајле и јарбол не би ни једрио да ја то не контролишем . У Пули сам служио војску давне 83 ' у Медулин смо доста пута одлазили на купање , обала им је разуђена и много лепа .  За 10 месеци колико сам  служио био на Премантури ,Фажани , Стоји , Верудели и свуда около , на Цресу смо били на логоровању код Вранског језера и тамо нас је бура урнисала 7 дана .  Волео би да некад одем тамо са једрилицом , међутим то пријављивање , па где се везати нисам разрађивао тај план уопште , био задњи пут у Ровињу и Крку са аутом 89' год . Грчка ми је за сад незамењива , не пријављујем се нигде ,  подигнем шверт скроз  , спустим сидро , пристајем на обалу и не треба ми чамац , никад нисам имао проблем да ми неко тражи да платим .

Послато са Lenovo A5500-F уз помоћ Тапатока


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje od Slovenije do Albanije
« Odgovor #6 poslato: 15, 04, 2018, 21:35:18 posle podne »
Pa da,jeste grcka najslobodnija,mada lepo je na jadranu.verovatno bi sve tamo moglo isto kao u gr,ako  se izbegavaju   popularna mesta,gde je leti pakao od guzve pa sve naplacuju,jedino sto mora da se prijavi brod.dobro je sto se na sever jadrana stvarno brzo stigne.npr krk je oko 550 km autoputa.
Ja sam se u gr provukao za dlaku,brod je 6,95 a od 7,1 se placa vinjeta.mada ako se jedri na sitoniji,tesko da te neko zaustavi i trazi vinjetu.ja sam samo par puta video policiju.

Van mreže Bolens

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 82
  • Pol: Muškarac
    • Hajdi
    • FTC Vita Admiral
  • Brod tip: Volksboot 480, kajak Taimen-2, King 270
  • Marina: Neoplanta, Novi Sad
Odg: Jedrenje od Slovenije do Albanije
« Odgovor #7 poslato: 17, 04, 2018, 19:27:44 posle podne »
Alal vera Slovencu! Zaista impresivan poduhvat. Jedriti na duge staze u čamcu bez balasta je stvarno podvig.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Jedrenje od Slovenije do Albanije
« Odgovor #8 poslato: 22, 04, 2018, 21:31:18 posle podne »
Pa slovenac je iz unije pa mu je lako a nas može ko oće i kako oće , samo mu skidam kapu što je se rešio u albaniju. Znate ono kada je nemačka ženska posada na regati Brindizi- Krf odlučila da ide uz evropsko kopno pa ih u albanskim vodama spopali pirati , te cure bile prisebne pošalju SOS i iz NATO baze se digne helikopter i spase im dupeta.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Jedrenje od Slovenije do Albanije
« Odgovor #9 poslato: 22, 04, 2018, 21:35:06 posle podne »
Usput ko misli da plovi po HR imam neke originalne nautičke mape kupljene u Rijeci , pa pošto ja nemam nikakvu nameru da idem kod njih dao bih za jevtine pare