Autor Tema: Torpedo  (Pročitano 39580 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Torpedo
« Odgovor #15 poslato: 03, 03, 2012, 21:10:14 posle podne »
evo i ja da se ukljucim u diskusiju .pozdrav svima imam torpedo 2cil.sto se tice majstora Sime je najbolji a delove mozete naci sve osim orginalnih dihtunga u Srbiji k5

Dobro došao i hvala na informaciji,
daj telofon tog majstor Sime

Van mreže ginga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #16 poslato: 06, 03, 2012, 18:45:52 posle podne »
063/1335167 Sime ako je promenio broj pitajte cuvara na SRND STENKA  oni znaju .Neprihvatajte  njegove kolege jer su neodgovorni. Impelere za TORPEDO i DMB ima Zeka sa Stenke. Skl u opove cilindara proizvodi fabrika u NS ,ventile i vodjice Partizan iz Uzica  a lezajeve (nisam siguran da jos postoje  llll u Kotoru/

Van mreže milanns

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
Odg: Torpedo
« Odgovor #17 poslato: 13, 03, 2012, 01:45:50 pre podne »
Klipove,karike i,ventile ima 27  Mart ili Motins iz Novog Sada a lezejave u sirovom stanju pa posle busite  na vasu specijalu ima Garant iz Futoga

Van mreže MISE

  • MISE
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • http://www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #18 poslato: 16, 03, 2012, 15:34:23 posle podne »
resio sam problem sa naprslim kucistem za cilindre.Sada trebam sledece informacije;
-koji anlanser odgovara za torpedo 18kw posto nemam originalni
-gde da nabavim dihtunge za glavu motora i
- impeler(adresu ili telefon)
MISE

Van mreže ginga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #19 poslato: 16, 03, 2012, 19:03:50 posle podne »
Meni su po uzorku napravili dihtunge u COBEST/u iz Mladenovca a za impeler probaj na br063567773 Zeka

Van mreže lazaera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #20 poslato: 25, 04, 2012, 12:24:56 posle podne »
Pozdrav
Pre 15-ak dana sam kupio brodic 8.5m sa Torpedom 9ks pa mi je ova tema jako interesantna.
Trenutno se pali na kurblu ali hocemo da ga prepravimo da pali na alnaser.
Pored toga hocemo da ugradimo i alternator. Planiramo da kupimo litijum-jonsku bateriju od 100 Ah.
Zanima me koji alnaser i alternator bi tu odgovarao?
Svaka pomoc i preporuka je dobro dosla  6589


PS: Cuo sam da postoji uredjaj koji se zove DINASER (alnaser i alternator u jednom) ali nikako ne mogu da nadjem tako nesto na internetu.
      E sad. Da li je to obicna glupost ili zaista postoji ne znam. Da li neko zna nesto po ovom pitanju?

Par slika mog brodica.
http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,9989.msg109902.html#msg109902

Van mreže Verano

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #21 poslato: 25, 04, 2012, 14:47:55 posle podne »
To sto si cuo je verovatno DINAMOSTARTER,i on ima ulogu da startuje motor a potom pravi struju jel se posle samog startovanja vrti kao obicna dinama na bicikli ili nekom fici ako se secas,jos ako se nadogradi neki klasicni alternator imas struje koliko volis.Samo mislim da je tvoj motor sa jednim cilindrom a u praksi se ovo cesto vidja na motorima sa dva cilindra pa im je onda i opterecenje samim tim manje.Evo neke fotke da se lakse snadjes o cemu sam pisao i primetices da je njihova veza sve na kaiseve tj.remen a ako bi zeleo da umesto DIMAMOSTARTERA stavis klasican alnaser za pokretanje tu ti onda treba da ovaj veliki tocak bude ozubljen kako bi mogao da se pri startovanju uzlebi i izvrsi pokretanje motora pri startu,ali posle toga nema od njega vajde tj.samo stoji on dalje ne pravi struju.










Van mreže lazaera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #22 poslato: 25, 04, 2012, 14:56:59 posle podne »
Verano hvala za info
Na velikom tocku imam i ozubljenje i remenicu.
Moj motor jeste sa jednim cilindrom.
Sta bi po tebi bilo najbolje da ugradim?

Van mreže Verano

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #23 poslato: 25, 04, 2012, 15:15:19 posle podne »
Ako imas ozubljenje to ti samo daje mogucnost ugradnje klasicnog anlasera kao pokretaca bez puno zezanja oko pravljenja istog ALI:ako u letnjim danima imas potrebu za dosta struje bolja je varijata dinamo-starter i neki alternator,tada imas 2 izvora energije,dok je motor u poretu jel.A ako pak upratis da ti se mozda motor zbog eventualnog opterecenja mozda greje,onda recimo uvek mozes da jednostavno otkacis kais samog alternatora i ides dalje a tada ostaje samo dinamo-starter da pravi struju,pa i dalje imas neku kolicinu energije u akumulatorima.A imas ovde na sajtu dosta i o solarnim panelima koji mogu dobro doci na tvom kabinasu a imas dosta i mesta za panele,tako da iscitaj te tekstove pa ces znati kolike su ti potrebe i gde si i u kojoj prici.

Van mreže lazaera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #24 poslato: 25, 04, 2012, 15:33:07 posle podne »
Hvala jos jednom  6589
Sad se bacam u potragu za tim uredjajem pa cu javiti kakvi su rezultati

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Torpedo
« Odgovor #25 poslato: 25, 04, 2012, 22:48:26 posle podne »
A čemu preterane filosofije, ja sam imao DMB sličnog koncepta, anlaser i alternator iskrini od zastave, sve lepo radi a alternator solidno puni dok motor radi.

Van mreže lazaera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #26 poslato: 25, 04, 2012, 23:28:24 posle podne »
Ja vec nekoliko sati bezuspesno pokusavam po netu da nadjem gde ima da se kupi dinaser.
To je jedan argument za odustajanje od te opcije a drugi je sto sam na nekoliko mesta nasao da dinaser znatno opterecuje motor.
Posto je moj motorcic slabasan najverovatnije cu se resiti za alnaser i alternator.
U svakom slucaju hvala svima za informacije

Van mreže milanns

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
Odg: Torpedo
« Odgovor #27 poslato: 05, 06, 2012, 02:15:47 pre podne »
Ako te zanima dinamo starter imam ja na prodaju sa svim nosacima dinama je komplet remontovana.Kod mene na torpedu je bila dinama i alternator i nikad se motor nije pregrejavao, a da ugradis alnaser to je vec malo ozbiljniji problem iz prostog razloga jer torpedo 9 nikad nije imao alnaser imaga volvo pa ako uspes negde da iskopas nosac alnasera onda si na konju,mada je lakse kupiti ceo drugi motor nego samo nosac to ti kazem iz licnog iskustva.a sto se tice alnasera ni njega nema nigde  ali moze da se napravi od stojadinovog i reno 4 kombinacijom delova i radi perfektno kod mene vec 2 god svaki dan na torpedu 18/24.Ako sta zaskripi pitaj slobodno 

Van mreže lazaera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #28 poslato: 05, 06, 2012, 08:46:52 pre podne »
Hvala za info...
Ja vec imam ugradjen alnaser. Nije mu bas najidealniji nosac. Ali to cu da prepravim.
Ljudi koji su mi prodali camac su preporucili da kupim dinamostarter. Do sada sam nasao samo jedan i cena mu je bila previsoka.
Sa druge strane kupio sam alternator od golfa 60A na jedan sat. To je mnogo jeftinija varijanta. Za vikend bi trebalo to sve da sklopim i da upalim motor.
Nadam se da je sa njim sve u redu :)
Ukoliko ova moja kombinacija ne bude funkcionisala zanima me koliko struje daje taj dinamostarter i koja bi mu bila cena?
Mozete poslati i privatnu poruku....

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Torpedo
« Odgovor #29 poslato: 05, 06, 2012, 16:27:58 posle podne »
Ako te zanima dinamo starter imam ja na prodaju sa svim nosacima dinama je komplet remontovana.Kod mene na torpedu je bila dinama i alternator i nikad se motor nije pregrejavao, a da ugradis alnaser to je vec malo ozbiljniji problem iz prostog razloga jer torpedo 9 nikad nije imao alnaser imaga volvo pa ako uspes negde da iskopas nosac alnasera onda si na konju,mada je lakse kupiti ceo drugi motor nego samo nosac to ti kazem iz licnog iskustva.a sto se tice alnasera ni njega nema nigde  ali moze da se napravi od stojadinovog i reno 4 kombinacijom delova i radi perfektno kod mene vec 2 god svaki dan na torpedu 18/24.Ako sta zaskripi pitaj slobodno 

Pozdrav MiLANNS, zanima me koja je cena za dinamostarter kao i cije je proizvodnje. Unapred hvala. Sloba72