Autor Tema: Yamaha 6-8 ili neka druga  (Pročitano 16381 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Yamaha 6-8 ili neka druga
« poslato: 25, 02, 2018, 16:19:57 posle podne »
Drugari otisla desetka za dva dana I sada jurim neki motor 4T do 7,35kw  k5.... Ja sam licno fan Honde ali se u prethodnih nedelju dana pojavilo 7-8 Yamaha onih kockastih na oglasima I sve su od 8ks.Medjutim ima jedna 6-8ks.
Sta to znaci? Tj kako je 6-8-ks?
Genelano kakva su vam iskustva sa tim modelima I koje su uopste godiste te kockaste?

Evo ponude pa recite kako vam se koja cini:

https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-8KS-4-takta-sa-alnaserom-57426135-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-8-57381947-oglas.htm            Ova nije carinjena + carina koja ne znam koliko je

https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-6-8-ks-4-takta-Duga-sa-Rucicom-57390262-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-8-hp-4-takta-55512831-oglas.htm?filter_id=110419535

https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-9-9-High-Trust-Snizeno--56745201-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Vanbrodski-motor-Yamaha-8KS-duga-osovina-57139616-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-8-KS-57220816-oglas.htm

I jedna Honda uletela :)

https://www.kupujemprodajem.com/Honda-8-2002-god-56248312-oglas.htm?filter_id=110419535

Mada mi ne deluje kao 2002

« Poslednja izmena: 25, 02, 2018, 16:40:17 posle podne shomysss »

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #1 poslato: 25, 02, 2018, 17:01:13 posle podne »
Imam ja kockastu Yamahu 8 ks, 4 takta. '98 je godiste, ja je imam vec 5 godina, a prethodni vlasnik je kupio polovnu od Ratka iz Galije sa Ade.
Svake godine joj menjam ulje u menjacu i motoru i svecice iako je godisnje vozim mozda oko 50ak sati..
Druge godine joj je kod Peke iz Banovaca ciscen karburator i zamenjena membrana na automatskom sauhu.
Sledece godine sam joj remontovao elektroniku (100 evrica), to im je boljka...
I pred ovu sezonu sam menjao semeringe na menjacu..
Ali me pored ovoga nikada nije ostavila na reci ( i hvala joj)...
Stvarno malo trosi, ali je zato teska za medalju....
Pozdrav
Ako kupis Yamahu imam servisno uputstvo pa ti ga mogu poslati na mail
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #2 poslato: 25, 02, 2018, 17:22:10 posle podne »
Imam i ja takvu jamahu 8 KS 4 takta, takodje kupljenja u Galija Nautici na Adi. Služi kao sat. A da je teška, to jeste, ali  sve te 4 takta su teške, one jače još i teže.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #3 poslato: 25, 02, 2018, 17:24:37 posle podne »
Imam i ja takvu jamahu 8 KS 4 takta, takodje kupljenja u Galija Nautici na Adi. Služi kao sat. A da je teška, to jeste, ali  sve te 4 takta su teške, one jače još i teže.
Koliko realno trose?

Na nekom od ovih oglasa sam video oznaku F a prema katalogu sa interneta to mu dodje 89 godiste

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #4 poslato: 25, 02, 2018, 17:39:27 posle podne »
Ja nikad nisam proveravao koliko troši. Napunim rezervoar od 22 litra, i samo plovim. Po rezervoaru ne troši mnogo.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #5 poslato: 25, 02, 2018, 18:30:43 posle podne »
 Molim sve koji imaju par min vremena da udju na linkove i daju svoje misljenje o ovim sa oglasa

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #6 poslato: 25, 02, 2018, 19:56:48 posle podne »
Malo je nezahvalno komentarisati motore samo sa slika. Imas par kockastih koje su sigurno starije od ovih oblih. Mogu ti za neki dan poslati sliku moje noge koja od marta do novembra stoji u Savi ( nije bas ovoliko bela kao jedna od ovih ali je daleko od ovih cistih). Imas neke bez alnasera neke sa, imas neke sa komandama ( original yamaha komanda je oko 100-150 evra polovna plus sajle). Zna se kako se proverava motor, pogledas oba ulja, izmeris kompresiju, najbolja proba je na camcu ako moze.... imas jednu 9.9 high trust za teze camce....obavezno kucni ili pritisni par puta elektroniku kada motor radi....( ako je neki lem popustio)
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #7 poslato: 25, 02, 2018, 20:05:04 posle podne »
Meni se licno najvise svidja makar ovako preko oglasa ova 6-8ks ali mi uopste nije jasna ova varijanta da je ona 6ks a da moze da bude 8ks.?
Navodno su ga plombirali na 6ks zbog neke zabrane u svajcarskoj... Kada bi zaista mogao da bude 8ks najvise bih na njega obratio paznju

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #8 poslato: 25, 02, 2018, 20:18:18 posle podne »
Molim sve koji imaju par min vremena da udju na linkove i daju svoje misljenje o ovim sa oglasa

Овако, на основу огласа, ја бих се заинтересовао за овај мотор: https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-8-hp-4-takta-55512831-oglas.htm?filter_id=110419535.

Можда неки мајстори и знају како то мотор од 6 може да се одблокира па да буде 8 КС али док платите мајстора, да ли ће разлика у набавној цени бити оправдана?

Не бих никад купио мотор који није оцарињен.

Прегледао сам и све остале огласе и дуго би било да пишем шта ми се код осталих не допада. Мислим да је и ово довољно. Ипак ћете ви, на крају, морати сами да одлучите...

Срећно.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #9 poslato: 25, 02, 2018, 20:52:47 posle podne »
Ovaj od 6 ks ima 6 ks ,a ovaj od 8 ima 8 i to je tako,mozda to moze nesto da se preradjuje,menja karburator i elektonika, ali to ne treba raditi.ja sam se prosle godine raspitivao oko toga za yamahu 8 samo onu okruglu ,noviju od ove kocke,koja je laksa skoro 10 kg. Pa je prodavac isto pricao o nekoj blokadi,da je to isto...na kraju sam zvao servis,naravno ne onaj na adi i isao u yamahu,na auto put..da se raspitam i svi su mi rekli da to ne treba da se prepravlja.
Inace motor mora da bude sa placenom carinom i porezom.ako je motor kod prodavca u srbiji,a jos nije paceno,znaci  da je presvercovan i legalno ne moze da se palte dazbine,osim da se presvercuje opet van zemlje,pa da se legalno uveze.pre kupovine obavezno u kapetaniju,da se pita sta sve treba od papira,pa tek onda kupiti,posto ovi samo kao nesto menjaju.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #10 poslato: 25, 02, 2018, 21:01:53 posle podne »
Prvi oglas ti je od mog drugara. Yamaha je iz uvoza, korišćena za pecanje vikendom. Dajem ruku za nju.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Van mreže vasa

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • No name
  • Brod tip: Rucna izrada
  • Marina: Kovin
  • Veličina: 12x2.8
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #11 poslato: 26, 02, 2018, 09:00:54 pre podne »
Kockasta Yamaha 6hp 4t,kad joj daš gas prima samo 70%.
Kad skines poklopac motora i pogledaš jednu polugu kod karburatora shvatices da su mehaničkim putem blokirali da prima pun gas. Skines jedno malo limce i motor dobija pun gas...tad je 8hp.
Sto znaci da je motor u osnovi 8hp,ali iz nekog razloga ga ograničavaju na 6 HP.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #12 poslato: 26, 02, 2018, 09:14:47 pre podne »
Sto znaci da se elektronika ne menja?

Van mreže vasa

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • No name
  • Brod tip: Rucna izrada
  • Marina: Kovin
  • Veličina: 12x2.8
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #13 poslato: 26, 02, 2018, 10:23:10 pre podne »
Ne menja se ništa,skida se to limče(mehanička blokada) i sestica postaje osmica.
Ja sam čuo da može 6 da bude 8...pitao servisere,svi kažu mora ovo mora ono...cifre od 50-100e da se uradi sa 6 na 8...
Slučajno sam video da ne dobija pun gas mehanički,ispratio mehanizam gasa i video šta smeta da bi dobila pun gas. Skinuo to limce i motor znatno bolje ide.

Van mreže vasa

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • No name
  • Brod tip: Rucna izrada
  • Marina: Kovin
  • Veličina: 12x2.8
Odg: Yamaha 6-8 ili neka druga
« Odgovor #14 poslato: 26, 02, 2018, 11:04:04 pre podne »
Evo i slike sa blokadom...