Autor Tema: Neptun 23  (Pročitano 60715 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #180 poslato: 10, 08, 2011, 11:23:55 pre podne »
zamnicu i karburator..izbacicu K 65 i staviti K 36
Prodaj to Poweru,pa kupi Yamahu..  :taunt:  :taunt:


Moze...dobar neptun 23 uvek ima kupca....

A ti njegos68 bolje se spusti  na jednu voznju po Boki... :drinks:




Koje stiftove koristis....kupi od tomosa 10 i 18 stift pa probaj...

Ne znam u kom momentu ti lomi stift?Meni se to par puta desilo kada sam iz lera pri malo vecim obrtajima ubacio u brzinu....

Van mreže tico

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 69
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Neptun 23
« Odgovor #181 poslato: 10, 08, 2011, 12:07:28 posle podne »
Honda nema dvotaktne motore, lično mislim da su Yamahini motori bolji od Ruskih (ako se uopšte mogu porediti) mislim da i cena sve govori ali što kažeš 100 eura ćeš uvek dobiti za Neptun i ako ga prodaš u staro gvožđe. Mada ga ja nebi kupio za 100 eura, jer sam imao dosta starih motora i muka me uhvati kad neće da upali,  :download: a sutradan pali na zub.   :dance1:

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #182 poslato: 10, 08, 2011, 13:33:21 posle podne »
Honda nema dvotaktne motore, lično mislim da su Yamahini motori bolji od Ruskih (ako se uopšte mogu porediti) mislim da i cena sve govori ali što kažeš 100 eura ćeš uvek dobiti za Neptun i ako ga prodaš u staro gvožđe. Mada ga ja nebi kupio za 100 eura, jer sam imao dosta starih motora i muka me uhvati kad neće da upali,  :download: a sutradan pali na zub.   :dance1:
  Ko je pominjao Hondu?  :lol: :taunt:  :yahoo:

Van mreže andrijapajic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
  • Uglavnom bezopasan...
    • Breeze
Odg: Neptun 23
« Odgovor #183 poslato: 10, 08, 2011, 21:27:19 posle podne »
Meni je Evinrude kidao stiftove, dok nisam odneo kod strugara da sredi elisu posto je bilo previse lufta izmedju elise (neka neoriginalna, prevelika, ne pitajte...) i osovine

Van mreže gaggiii

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • www.mojaladja.com
Odg: Neptun 23
« Odgovor #184 poslato: 26, 08, 2011, 22:55:34 posle podne »
eee ovako ....zadnji pokusaj oko sredjivanja neptuna 23....inace ide u dunav sa rezervnim delovima kojih ima skoro ceo da se sklopi drugi..neki majstor za ruska cuda u branicevskom okrugu ili okolina pozarevca..jer nemam nameru voziti 100 km do bg ili jos dalje ...zna li neko postojili ili je bolje odmah u dunav da ga bacim

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Neptun 23
« Odgovor #185 poslato: 26, 08, 2011, 23:07:00 posle podne »
ovaj sajt propagira ekologiju.Nemoj dunav da zagađuješ , bolje ga daj na odpad , ima u njemu težine :tenk:

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #186 poslato: 01, 09, 2011, 20:16:42 posle podne »
Malo danasnje voznje sa neptunom 23..... :aikido:


Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Neptun 23
« Odgovor #187 poslato: 02, 09, 2011, 09:05:26 pre podne »
hm, motor ima baš lep i zdrav zvuk  :good:

ko bi rekao da je Rus.....
Dunav je moje more.....

Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Neptun 23
« Odgovor #188 poslato: 01, 04, 2015, 10:36:03 pre podne »
uzeh juče jedan neptun 23 za 50€, bila mi greota ne uzeti ga posle dobrih iskustava sa veterokom :D (možda mi je suviše dosadno u životu).

nosim ga sutra mirku u banovce da ga pregleda, ali motor je upalio posle dugog stajanja iz trećeg povlačenja. za taj novac može i da ne radi, otići će u delove. ali opet, ako radi biće super provozati ga mojoj lađici :)

ima li ko i gde delova ako mi ustreba?

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Neptun 23
« Odgovor #189 poslato: 01, 04, 2015, 22:59:36 posle podne »
A ja se nameračio da ga uzmem danas kad vidim nije više u oglasima.  jh Srećno  114

Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Neptun 23
« Odgovor #190 poslato: 14, 04, 2015, 21:47:39 posle podne »
pa dobro jel samo ja kucam po ovom forumu :)))

majstor mirko from banovci on danube navedenom neptunu opravio čizmu (rikverc nije radio), očistio karburator i upalio motor... kaže radi ko sat, pali na prvo potezanje (verovali ili ne) i tvrdi da će potrošnja po kilometru biti ista kao i yamaha 15ks 2t koju mi takođe opravlja.

jeste da je motor po izgledu ružan (ručka mu je produžena i kapa je nikakva) ali sledi mu u petak farbanje motora i posle farbanja čamca u petak i subotu, montaža na čamac u subotu i spuštanje u savu :)

samo da čujete zvuk u leru


Van mreže whitekangaroo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • www.beogradskaregata.rs
Odg: Neptun 23
« Odgovor #191 poslato: 27, 04, 2015, 12:34:01 posle podne »
i dok čekam da mi se yamaha 15ks 2t opravi, nakačio sam neptuna 23 na 6mx2m 600kg savsku neman ne bi li ga probao... jako sam bio zadovoljan, nas 5 u čamcu i išao je strava. verovatno nije kako može u idealnim uslovima ali bili smo teški, a i sava nije najsporija ovih dana. na snimku idemo sa 1/3 gasa





da ne bude da šaljem xy poruka, editujem ovu i dodajem video klip snimljen danas 03.05. kako čamac od 550+ kila ide u glisiranje na 1/3 gasa



da mi je neko rekao da ću biti fan ruskog motora oterao bih ga u...  ffff
« Poslednja izmena: 03, 05, 2015, 22:08:57 posle podne whitekangaroo »

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Neptun 23
« Odgovor #192 poslato: 23, 08, 2015, 12:47:02 posle podne »
Pozdrav drugari,

evo da iznesem moje skromno iskustvo, naime ovog leta na koriscenje dobili smo neptun 23ks model iz naslova ove teme. Motor je bio na gumenjaku zodiac futura mark II, izmerena brzina na bonaci sa 2 coveka je oko 40kmh (po GPS-u). Potrosnja na punom gasu je 8 Litara na sat vremena voznje!!!! (Sad ce se javiti vas 15 da kaze KAKO JE TO MOGUCE LAZES!!!!, tomos 18 kojeg sam posedovao na 4,6m gumenjaku znao je da trosi i preko 10 litara a brzina je bila do 29-30kmh sa 2 osobe u camcu). Pominjano je i trkanje.... evo i tu iskustava.... potrkali smo se sa johnsonom 30ks (i tu je bilo napeto, johnson je bio za nijansu brzi.....) , ali zato mercury 25 sa plasticnim koritom (podvozniji camac) je izgubio bitku sa neptunom 23..... Nisam neko ko je juce seo u camac pa je danas vec prezadovoljan motorom, imao sam i tomose, i mercury-a i yamahu.... ali ovaj rus je pravo cudo.... neunistivi su.... jedino sto im crkava je stift.... ali i to je dokaz da su zveri na elisama....  Tako da ovi ljudi koji komentarisu da je to motor za sidrenje nemaju pojma.... ja bi pre sidrio moju staru jamahu od 50ks nego ovog neptuna koji je uvek palio na zub.... sit sam se izvozao na moru.... sa za mene pristojnim brzinama da sa cak 4 osobe u camcu (gumenom) izglisiram.... a pritom potrosim 5 litara na 1h voznje (licno merio sa onom 5l bocom za vodu u koju sam sipao mesavinu.... pa napunio rezervoar i vozikao se po zalivu.....
Toliko od mene.

Pozdrav