Autor Tema: Neptun 23  (Pročitano 60738 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun23

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
Odg: Neptun 23
« Odgovor #150 poslato: 08, 02, 2010, 17:10:12 posle podne »
U MOM SLUCAJU PROSLOG LETA SAM SE BAS NAVOZAO SA NEPTUNOM 23 UZ MINIMALAN BROJ KVAROVA . MENJAO SAM KANAP ZA POVLACENJE JER JE BIO STARI I STOP PREKIDAC . STO SE TICE FAMOZNE POTROSNJE NIJE PRELAZILA 8 L NA 1H VOZNJE POD PUNIM GASOM ULJA SAM PROBAO RAZNA POLU SINTETICKA, MINERALNA I NA KRAJU OSTAO NA FAM MINERALNOM 2,5% . STO SE TICE DELOVA IMA NIJE PROBLEM KAO I ZA MAJSTORE. SVI KOJI RADE TOMOSA ZNAJU I NEPTUNA. SVE NA NEPTUNU JE VRLO JEDNOSTAVNO I UPROSCENO TAKO DA UZ PRAVILNO KORISCENJE MOZE DA TRAJE I TRECU DECENIJU.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #151 poslato: 08, 02, 2010, 17:38:50 posle podne »
Ako pratis temu od pocetka video bi da smo o svemu tome pisali tj. o potrosnji o kvarovima o ulju o majstorima...
Ali ponovicu ti....

Potrosnja od 7 do 10 litara....
Ulje moze koje hoces pa i motorno da se sipa u benzin...
Kvarovi su retki a i da ih ima nije problem...mnogi delovi pasuju od tomosa i mogu se staviti ili kupis neki rashodovan neptun23 za cca 30-40tak evra i imas sve delove...
Majstora ima nekoliko a ja cu ponovit telefone dvojice koje imam ali jos nisam koristio njihove usluge!!! :)

 1)   0642130449    2)  063533042


Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #152 poslato: 27, 08, 2010, 11:10:30 pre podne »
Ostao sam duzan nekih snimaka sa voznje neptuna 23 pa ga evo jedan-doduse proslogodisnji.
Nove cu snimiti pa ce biti!!! Jbg nisam znao da umem da ih postavim na Youtube!  :suicide:


Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Neptun 23
« Odgovor #153 poslato: 27, 08, 2010, 11:46:28 pre podne »
jel neko zeli da se na prolece provoza NEPTUNOM pa da nam kasnije malo pomogne na forumu

yamaha 40 , potrosnja na 2/3 gasa oko 10-12 l nikada tacno izmerena. , brzina 30-35 kmh.... , pun gas 50-55 kmh na sat , potrosnja oko 15-16l ....
Bez kvarova , godiste oko 80-tog..... I ajd me ubedi da uzmem  neptuna 23 sa duplo manje konja i malo manjom potrosnjom.... delovi?


Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #154 poslato: 27, 08, 2010, 18:00:32 posle podne »
Niko nikog ovde ne ubedjuje da kupi nesto illi ne kupi....jednostavno svako iznosi svoje iskustva!!!
Ja a i jos po neko sa ovog foruma kazem da je Neptun 23 extra pouzdan i dobar motor pogotovo kada se pogleda ulozeno-dobijeno!

Treba malo biti posten.....hajmo ovako:

Neptun 23 ima tacno 346 cm3 i 23 ks-koja i bio je godinama najjaci motor u klasi do 350 cm3!!! Suprotstavimo mu neki drugi motor do 350 cm3 pa da vidimo! :aikido:







Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #155 poslato: 27, 08, 2010, 20:00:27 posle podne »
Aman ljudi, pa dokle vise!!! :diablo: :diablo: :diablo:

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #156 poslato: 27, 08, 2010, 20:41:25 posle podne »
Ajd i ja da se prikljucim,imao sam vihora 30ks 78godiste i koristio sam ga skoro 10g sto na gliseru sto na limenjaku, pored sitnih problema sa prvim paljenjem  nista nisam menjao ni dirao za sve te godine a kupljen je polovan i ne otvaran.pre tri godine crkla poteznica,kupljen tomos 4 I tomos18,a ovaj rus stavljen u podrum.prodat je pre mesec  dana i covek m ise javio -promenio impeler i nastelovao ga neko iz BG i motor vozi -sve to za 50eur +delovi i ruke.ja ga prodao za 50eura i zadovoljan sto sam se otarasio "bede"ruske,covek zadovoljan sto ga je kupio.Zakljucak izvedite sami da li valja ili ne....  :smile:

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #157 poslato: 27, 08, 2010, 21:58:19 posle podne »
Aman ljudi, pa dokle vise!!! :diablo: :diablo: :diablo:

Nema aman....sve je u redu dok se polemika nastavlja u prijateljskom duhu! :good:
Ajd i ja da se prikljucim,imao sam vihora 30ks 78godiste i koristio sam ga skoro 10g sto na gliseru sto na limenjaku, pored sitnih problema sa prvim paljenjem  nista nisam menjao ni dirao za sve te godine a kupljen je polovan i ne otvaran.pre tri godine crkla poteznica,kupljen tomos 4 I tomos18,a ovaj rus stavljen u podrum.prodat je pre mesec  dana i covek m ise javio -promenio impeler i nastelovao ga neko iz BG i motor vozi -sve to za 50eur +delovi i ruke.ja ga prodao za 50eura i zadovoljan sto sam se otarasio "bede"ruske,covek zadovoljan sto ga je kupio.Zakljucak izvedite sami da li valja ili ne....  :smile:

Nastelovan je kod mene u Banovcima kod majstor Mirka, kasnije je Aca ugradio anaser iz renaulta 4 i momentalno se taj vihor vozi sa zadovoljstvom  po Vlasinskom jezeru .  :pioneer:
Trebao bi dobiti slike ovih dana sa Vlasine pa cu vam postaviti.... :drinks:

     Zašto ruska tehnika ne bi valjala? Pa ona se pokazala kao vrlo izdržljiva, malo glomaznija, ali pouzdana za sve temperature.  :drinks:

Slazem se da je ruska tehnika veoma pouzdana ali se ne slazem da je preglomazna sto je jos jedna predrasuda koja vazi kod nas i dan danas...

Neptun 23 ima tacno 44kg,

Vihor 30 ima tacno 49kg,

Veterok 12 ima 26kg   !!!!!

Koliko su teski njihovi parnjaci??Proverite!

Van mreže ser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #158 poslato: 28, 08, 2010, 03:05:49 pre podne »
Evo ja kao nov clan da napisem nesto... Imam i ja ovog neptuna, ali sada trenutno stoji u cosci jer je crko :) Bio mi je montiran na gliser Opatija, pa sam nekako budzio komande za gas (sajla za gas direktno u karburator, pa sam morao da ga vozim bez kape) i kad god sam usporavao i stajao, voda ga preklopi i tako malo po malo i crce mi struja...
Inace slazem se sa ovima sto ga imaju da jeste brzi od vecine dvotaktnih od 20-25ks!!! Jednostavno ima vecu kubikazu i veci broj obrtaja nego ostale(5500). Moj je trosio 9l na sat pod punim gasom.
Jedino znam da sigurno nema sanse sa suzukijem od 20ks (ovakav kao na slici), trosi oko 6l, a ide kao zmaj (covek ga je vozio na istom gliseru kao moj i isao je bar 10km/h brze i jos trosi manje.
Ja mog planiram da popravim pa nek sluzi kolko tolko, jes da sam imao razne muke sa njim (verglao sam jednom ko manijak od ratnog ostrva do Visnjice  :scare: i nije hteo da upali. I na kraju sam ga tamo nasukao i otisao autobusom kuci :taunt:).
Tad nisam imao pojma nista oko popravki pa nisam ni znao sta mu je, vise sam verglao iz besa... A crkla mu bila membrana na pumpi za gorivo tad mi je i kanap pukao, pa sam ga i veslom tukao, hteo sam i u Dunav da ga gurnem...

Jedno pitanje za Powera: sta mislis jel moze da se nabudzi alnaser nekako?

« Poslednja izmena: 20, 09, 2012, 02:50:51 pre podne ser »

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #159 poslato: 28, 08, 2010, 11:16:20 pre podne »
Slozio bi se sa ovim prethodnim izvestajem.Cinjenica je da membrana moze da ode ali isto tako je cinjenica da odgovara ista membrana a i benz. pumpa od tomosa.
Toliko o odrzavanju!

Sto se tice kubikaze tu debelo gresis! Neptun 23 ima najmanju kubikazu u klasi 346 cm3-za suzuki 20 nisam proveravao ali sam siguran da je kubikaza bar malo veca.
Inace taj suzuki sto si ga okacio se veoma dugo prodaje eno ga na berzi NAVODI .Cena sitnica 800e!

Anaser? Nema budzenja sve se lepo namesta
http://www.moto-market.ru/info/neptun_starter.shtml

Za delove sam ti vec u mail-u koji sam ti poslao napisao  da cu ti sve delove nabaviti i ustupiti...

Van mreže ser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #160 poslato: 30, 08, 2010, 03:27:50 pre podne »
cekaj, kolko sam ja shvatio ovo je neki njegov originalni anlaser i zamajac, jel da?

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #161 poslato: 30, 08, 2010, 08:45:47 pre podne »
Pa da....moze da se poruci i kupi...

Van mreže ser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #162 poslato: 31, 05, 2011, 00:00:23 pre podne »
Pozdrav! Ja posle duze vremena...
Jel imate nesto od delova za neptuna?

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #163 poslato: 31, 05, 2011, 10:34:07 pre podne »
Imam uglavnom svega za neptun 23-sta ti konkretno treba?

Van mreže ser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #164 poslato: 31, 05, 2011, 11:50:29 pre podne »
Danas ga rasturam pa cu da vidim sta mu sve fali...