Autor Tema: Neptun 23  (Pročitano 60716 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun23

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
Odg: Neptun 23
« Odgovor #120 poslato: 06, 02, 2010, 17:54:01 posle podne »
Jako nas osporavaju neznam zasto.Mi se malo salimo ali u isto vreme smo obicni ljudi koji su se pronasli sa necim sto je staro i vrlo retko. Uzivamo vozajuci se i sredjivajuci te dosta stare motore. Voleo bi da pre bilo kog komentara prvo se provozaju sa NEPTUNOM 23

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Neptun 23
« Odgovor #121 poslato: 06, 02, 2010, 20:05:01 posle podne »
cek vi radite i restauraciju neptuna ?

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Neptun 23
« Odgovor #122 poslato: 06, 02, 2010, 20:19:59 posle podne »
pa kad ga imas moras i da ga restauriras,haha.to su masine jako zahvalne za razlicite vrste budzenja i zahtevaju posvecenost.ne u smislu da se stalno nesto popravlja,jer mislim da mogu da se nameste da jako lepo rade,vec da se stalno cacka i namesta.najvise me podseca na motoriste i jawe i cz-ce.tako nekako ako ste me shvatili.najbitnije je da radi.komfor je komfor,a skromnost je vrlina

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #123 poslato: 06, 02, 2010, 20:50:10 posle podne »
Ma u redu je skromnost. :) Naravno da je vrlina.
Nije neskromnost kad kažem da nikada ruski motor ne bih stavio na čamac i njim pošao na djerdap. Pa čak ni kao pomoćni motor. Pre tomos 4. Pouzdaniji je.

Tomos pouzdaniji od Neptuna 23?  :taunt:
Koji tomos verovatno 18?
Odakle ti takva ideja? Retko ko je ovde vozio neptuna a daju se ovakvi proizvoljni komentari!!! :aikido:

Neptun 23 je prica za sebe to nije veterok ili vihor...on je posebna klasa za sebe! :pioneer:

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #124 poslato: 06, 02, 2010, 21:06:57 posle podne »
Kako niko i nije??

Jeste !!!! Godinama uvozen i prodavan po SFRJ sa uspehom!!! Ljudi su ga masovno kupovali tako da se i sada mogu naci primerci u extra stanju za male pare!

To tvoje misljenje je totalno pogresno i ako nesto neznas nemoras i ostale ljude dezinformisati!

Ovo je zadnji primerak koji smo ja i NEPTUN23 pazarili!!


1979.godiste svi papiri i racuni ,pali kao mina i vapi da se neko pojavi da mu stane na crtu!!! Ako ima takvih? :aikido:

Van mreže neptun23

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
Odg: Neptun 23
« Odgovor #125 poslato: 06, 02, 2010, 21:16:22 posle podne »
jel neko zeli da se na prolece provoza NEPTUNOM pa da nam kasnije malo pomogne na forumu

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Neptun 23
« Odgovor #126 poslato: 06, 02, 2010, 21:24:48 posle podne »
btw da li ste testirali koliko trosi na punom gasu ?

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #127 poslato: 06, 02, 2010, 21:35:13 posle podne »
Tехническая характеристика: Двигатель - двухтактный, карбюраторный с водяным охлаждением; мощность двигателя при 5250-5750 об./мин. - 16,2 кВт, 22 л.с.; максимальная мощность 24 л.с. Число цилиндров – 2; рабочий объем цилиндров - 346 см. куб.; диаметр цилиндра 61,75 мм. Контактное зажигание; топливо - смесь бензина А-76, АИ-80 с маслом М-12ТП; Высота транца лодки - 0,380...0,400 м.; масса - 44 кг, в упаковке - 65 кг. Часовой расход топлива при максимальной мощности, кг/час, не более 8,5. Емкость топливного бака - 20 л. Генератор - 12 V (40 W).

http://www.moto-market.ru/mot.htm#n23


Kao sto teh.karakteristike kazu maksimalna potrosnja je 8,5kg goriva sto ce reci oko 10 litar (meni i manje ! ) :aikido:


Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Neptun 23
« Odgovor #128 poslato: 07, 02, 2010, 11:18:11 pre podne »
Ako troši 10 l na punom gasu,onda je to odlična potrošnja....Moj drug ima Veteroka,čini mi se 12 ks,ali taj guta ko lud...moguće da nije dobro naštelovan...
Dunav je moje more.....

Van mreže neptun23

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
Odg: Neptun 23
« Odgovor #129 poslato: 07, 02, 2010, 12:35:35 posle podne »
Potrosnja goriva zavisi od mnogih faktora, tako da u mom slucaju Neptun 23 na camcu Elan 401 ne prelazi 8l. uz jos jednu cinjenicu da sam sam u camcu. Ovo je nekoliko puta provereno .Interesantno je da na pomenutom motoru u karburatoru postoji iglica sa 5 mogucnosti polozaja kolicine protoka goriva . Tu dolazi do problema kada se povecava protok goriva tj dize se potrosnja motora, a motor  vrti isto kao i kada se smanji protok goriva i pravilno doda kolicina vazduha (obogati smesa).Takodje i prevelika kolicina vazduha tj vakum koji se stvara moze da poveca potrosnju jer motor radi na principu vakum povlaci gorivo. Prevelik vakum vise goriva. Nas svet to sve stavi na maximum ide kako ide i kasnije kao posledica je velika potrosnja ,desna ruka duza od leve jer tesko pali .Konacna prica se zavrsava manite se rusa. Neznajuci pri tom gde grese i da je motor solidan cak je pravljen od vrlo skupe ili ti kvalitetne legure AL i ostalih materijala vrlo uprosten i efikasan. Sve ovo mogu i prakticno da obrazlozim ako neko neveruje . Nije sve onako kako se vidi i cuje. Pozz iz NS

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #130 poslato: 07, 02, 2010, 15:48:35 posle podne »
ako je karburator pravilno nastelovan sta ga ja imam stelovati svaki cas,ali koja je opotrosnja pri punom gasu

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #131 poslato: 07, 02, 2010, 16:09:45 posle podne »
To i ja mislim.

Van mreže neptun23

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
Odg: Neptun 23
« Odgovor #132 poslato: 07, 02, 2010, 18:35:33 posle podne »
Jasno je da ste brojniji ali ste i kukavice. Evo trkamo se u camac i motor . Ako me pobedite jedan Neptun manje. Siguran sam da to nije problem posto je barem jedan od vas iz Novog Sada.

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Neptun 23
« Odgovor #133 poslato: 07, 02, 2010, 19:05:39 posle podne »
Neptun 23 nije uopšte bitno da li smo brojniji ili ne ali ono što želim prijateljski da ti kažem je da počneš malo ozbiljnije da se odnosiš prema ovom forumu i članovima istog. Ako već nemaš šta drugo da napišeš (a izgleda da nemaš jer 80% tvojih poruka se tiče vanbrodskih motora, bar tako piše u izveštaju tvog profila) onda nemoj više da budeš tako naporan i uporan, a ako ti to voliš ja to cenim i poštujem ali me nećeš ubediti da je to najbolje uz svu tvoju dobru nameru. Očigledno je da ti i Power 70 volite to i to vam niko ne spori ali ajde malo konstruktivnosti u vašim postovima, pa će i ostali zaključiti da ste ozbiljni ljubitelji vode.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Neptun 23
« Odgovor #134 poslato: 07, 02, 2010, 19:10:26 posle podne »
Hoces konstruktivnost??!!! U cemu si ti to konstruktivan????

No evo malo konstruktivnost....Stanite na crtu jednom od nas lepo nas pobedite i ucutkajte-ako bas toliko smetamo ovde ono sto pisemo! Moze trka brzine a i potrosnje!!! :aikido:

Ako troši 10 l na punom gasu,onda je to odlična potrošnja....Moj drug ima Veteroka,čini mi se 12 ks,ali taj guta ko lud...moguće da nije dobro naštelovan...

Imam novog veteroka 12 potrosnja mu ne prelazi 4 litre....moze se proveriti!