Autor Tema: Honda gumenjaci  (Pročitano 3274 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NikolaS

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Honda gumenjaci
« poslato: 20, 02, 2018, 23:39:14 posle podne »
Pozdrav društvo, interesuje me ima li neko iskustva sa hondinim gumenjacima, konkretno je u pitanju honwave T35, imam solidnu ponudu da ga uzmem, pa me interesuje da li se ko susretao s njim?  JFAOITHAJFA jh

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Honda gumenjaci
« Odgovor #1 poslato: 21, 02, 2018, 07:40:39 pre podne »
Колико сам видео, нов кошта од око 900 до више од 1 500 евра, зависно од опреме.
Чамац делује квалитетно. Има под од алуминијума и предвиђен је за 5 особа и мотор од 15 КС.

Van mreže NikolaS

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda gumenjaci
« Odgovor #2 poslato: 21, 02, 2018, 11:03:06 pre podne »
Ja imam ponudu od drugara za 450e. On ga vozi sa yamahom 25 ks 2 takta 1995 godište, to jest u kompletu taj čamac i motor 1300e , što mi se čini odlično. U čamac ima malo ulaganja, tipa za dan ispusti malo i tako nekih sitnica, on ga koristi 4-5 godina mozda 5 dana godišnje, tako i motor, probao sam, oduševljen sam kako leti, inače mislim da je deklaracija proizvođača 20 konja za taj T35. Pa rekoh da još neko nije imao iskustva, koliko su dugotrajni i odrzavanje kako ide? jh jh

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Honda gumenjaci
« Odgovor #3 poslato: 21, 02, 2018, 11:16:11 pre podne »
Мишљења сам да је мотор од 15 КС идеалан за тај чамац.

Произвођач препоручује мотор максималне снаге од 20КС.
Наравно, људи често окаче нешто јаче моторе. Ипак, треба имати на уму да је даска која носи мотор од пластике и да она има своју носивост. Јачи, па самим тим и тежи мотори, посебно ако се вози већим брзинама, више оптерећују спојеве пластичне крмене плоче и ваздушних комора и пода чамца.

Свако мора сам да процени где су границе безбедности па зато нећу више покушавати да вас одговорим од куповине понуђеног мотора (мада ми се чини да је цена мотора мало јача - ја не бих за тај мотор понудио више од 600 евра ако ми се учини да је баш добар).

Нов чамац стиже купцу у комплету са седиштем, алуминијумским подом, паром весала, прибором за крпљење и ножном пумпом за надувавање.
Ако све то добијате у комплету, онда цена није дискутабилна (ипак обратите пажњу на то где чамац губи ваздух - коморе и кобилица на надувавање су од двослојног пе-ве-це-а).


Van mreže NikolaS

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda gumenjaci
« Odgovor #4 poslato: 21, 02, 2018, 15:01:47 posle podne »
Ovaj čamac ima sve osim sedišta i tog kompleta za krpljenje. A motor je perfekcija, nema greske, malo se baš vozi, a redovno održava, a i gledajući cene motora to je ta cena od oko 800-850e jer svaki motor od 2000. godišta naviše   ne moze  da se nadje bez 1200-300e i to minimalno. A čamac ne planiram da forsiram, desetak puta u toku leta, imam ja već metalni čamaci motor od 8 konja za pecanje, a ovo mi je više za leto i uživanje, prelaženje velikih kilometraža itd... :)

Van mreže NikolaS

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda gumenjaci
« Odgovor #5 poslato: 21, 02, 2018, 15:45:23 posle podne »
I da kad pomenu težinu motora honda od 20ks koja je predvidjena za taj čamac, ili 15 ks lakše su svega 4-5 kg od te yamahe 25hp :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Honda gumenjaci
« Odgovor #6 poslato: 21, 02, 2018, 15:50:26 posle podne »
Није све у тежини.
Уз тежину мотора, на крмену плочу на коју се качи мотор и све спојеве те плоче са осталим деловима чамца делују силе које производи мотор својим радом.
Силе које производи мотор од 15 КС ипак су знатно слабије од сила које производе мотори од 20 или 25 КС.

Van mreže NikolaS

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Honda gumenjaci
« Odgovor #7 poslato: 26, 02, 2018, 01:34:05 pre podne »
Koju bi brzinu otprilike mogao da postigne taj camac s tim motorom sa jednom do 2 osobe?

Van mreže Ђорђе978

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
    • Wiking sport
  • Brod tip: Wiking sport
  • Veličina: 3,6
Odg: Honda gumenjaci
« Odgovor #8 poslato: 26, 02, 2018, 06:34:48 pre podne »