Autor Tema: Pasara  (Pročitano 15692 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Pasara
« poslato: 05, 02, 2018, 19:47:27 posle podne »
Napokon i ja da predstavim svoju novu ladju  hi
Pasara Istranka sa Tomos 10kom, registrovana, prikolica naravno nije. Ima do sezone da se radi na njoj, nista ozbiljno, uglavnom estetski detalji. Ima komande ali moram da kupim sajlu za gas i menjac. Jel imate neki predlog gde to da pogledam? Rekli su mi da mogu da probam kod Bobana na Vozdovcu(Boban sajle). I korito bi trebalo malo srediti, ima na kobilici malo cuknut deo i par jos nekih sitnih ogrebotina

Miletina tema je odlican izvor informacija, tu sam dosta korisnog video... hvala Mileta 114

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Pasara
« Odgovor #1 poslato: 05, 02, 2018, 20:01:04 posle podne »
Pozdrav, imaš lepu pasaru :-)
Sajle radi servis Stevčević na Karaburmi, a u Ugrinovcima imaš Dragišić sajle, radio sam kod njih i vrlo su korektni. Za cenu se raspitaj, nađi njihove telefone, imaju po netu pa vidi šta ti više odgovara.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pasara
« Odgovor #2 poslato: 05, 02, 2018, 20:34:15 posle podne »
Срећна принова! Лепо и очувано изгледа.

Што се сајли тиче, у фирми Бобан-сајле ради Влада Панић (бар је радио кад је мени требало) - телефон: 011 347 33 20.
На Карабурми, испод богословије, на почетку Вишњичке улице има кафана Код два бика - поред је фирма, заборавио сам назив и број телефона али за сваку препоруку (двапут су ми правили сајле).

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Pasara
« Odgovor #3 poslato: 05, 02, 2018, 20:54:35 posle podne »
To kod dva bika je Stevčević, a mnogi ga zovu Žika Sajla :-)
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Pasara
« Odgovor #4 poslato: 05, 02, 2018, 22:02:24 posle podne »
Neka ti je srećna Pasara, da što više ploviš s njom, i da se sretnemo negde na reci. Kad sam ja kompletirao komande, ipak sam se odlučio da kupujem u Tehnonautici na keju, imaš ih i na Adi u Servisu GALIJA, bilo ih je u u GrosInoxu ul. DžonaKenedija br.14, Obidji pa proveri cene, nekada se baš razlikuju. Uzmeš orginal, potrebnu dužinu i miran si. Zvao sam Žiku Sajlu, ili Boban sajle, ne sećam se sad baš, ali odbili su me i rekli da ne rade za nautiku sajle. Kad kupuješ uvek kupi malo duže, ali ne previše, da se ne savijaju mnogo ali ni da se ne zatežu.

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pasara
« Odgovor #5 poslato: 05, 02, 2018, 22:19:02 posle podne »
Super, hvala na informacijama, okrenucu brojeve pa cu da vidim. Bas sam sad video na sajtu Tehnonautike da i tamo imaju. Kao i svako polovno plovilo uvek ima nesto da se cacka i sredjuje. Planiram i nove lezajeve unutra da uradim, prsluk za dete treba da uzmem, daske da prelakiram, korito da sredim malo. Bice posla a i ulaganja roll4
Za tu pukotinu na kobilici su mi predlozili da radim sa fiber gitom, ne znam da li je to ok resenje? Nije velika rupa, udareno je i deo gelcoat-a je otpao...bar koliko se ja razumem. Ostatak korita je u super stanju

Mileta sretacemo se sigurno, non stop si na vodi a nadam se da cu i ja cesto biti a0335

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Pasara
« Odgovor #6 poslato: 06, 02, 2018, 08:22:23 pre podne »
Marko gledam sad na oglasima tu tvoju Pasaru, tamo ima više slika  6589. Dobro izgleda, uz malo glancanja uživaćeš ove sezone.   Koliko vidim ona ima neke komande. Kad se malo stabilizuje vreme i bude više toplih dana, ja ću na mojoj još nešto majstorisati, pa ako budeš raspoložan i imaš vremena možeš prošetati do Batajnice da razmenimo iskustva  114

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Pasara
« Odgovor #7 poslato: 06, 02, 2018, 09:04:39 pre podne »
Lepa pasara, moj neostvareni decacki san, i dan danas mi je zao sto je nisam imao. Neka te sluzi dokle god ne pozelis nesto vece.

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pasara
« Odgovor #8 poslato: 06, 02, 2018, 12:11:05 posle podne »
Hvala svima, oduvek su mi se svidjale pasare tako da sam konacno i dosao do jedne. Sigurno cu uzivati, da upoznam malo bolje reku, pravilno odrzavanje camca, majstorisanje, prepravke itd a za dalje cemo videti. Kad kupis nesto i zavolis mislis da nikad neces menjati to sto si kupio ali verujem da cu vremenom pozeleti i nesto novije, vece stri
Mileta to bi bilo super, ja sam relativno blizu, na Ledinama tako da mozemo da se nadjemo da razmenimo iskustva pre nego sto krenem sa radovima. Da, to je ta pasara sa oglasa. Merkao sam je neko vreme i na kraju je zena popustila a i covek je spustio dosta cenu tako da nisam hteo da propustim priliku

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pasara
« Odgovor #9 poslato: 21, 02, 2018, 13:07:14 posle podne »
Da li mozete da mi preporucite neko sidro i sta bi jos trebao da kupim uz njega... ne treba mi nista specijalno, ne bih nocio usidren naravno nego cisto da mogu da se usidrim privremeno. Uglavnom bih se vrteo tu na Savi oko Medjice, povremeno mozda i na Dunav. Gledao sam Danfort sidra, daluju mi ok za ovo sto mi treba ali otici su i do Tehnonautike da se raspitam mada vidim da ih ima i u Gros inoxu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Pasara
« Odgovor #10 poslato: 21, 02, 2018, 13:17:19 posle podne »
U Gros-u su jeftinija, ali mislim da nisu od istog materijala kao ona u Tehnonautici, verovatno je zato i razlika u ceni. Mislim da ti je neki danforth od 6kg dovoljan za to sto nameravas.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pasara
« Odgovor #11 poslato: 21, 02, 2018, 13:33:57 posle podne »
Hvala na odgovoru, Da, vidim da su u Gros-u jeftinija dosta i pretpostavio sam da ima razlike u materijalu. Moracu da obidjem i jedne i druge i da pogledam o cemu se radi. Pretpostavljam da ce mi trebati i par metara lanca prema onome sto sam citao da bi to sve bilo kako treba

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Pasara
« Odgovor #12 poslato: 21, 02, 2018, 13:38:39 posle podne »
Treba treba, ja sam uzeo 3m lanca, malo tezeg  hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Pasara
« Odgovor #13 poslato: 21, 02, 2018, 13:49:51 posle podne »
Super, sledi obilazak radnji i lagano da se nabavlja jedno po jedno do pocetka sezone thumbup

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Pasara
« Odgovor #14 poslato: 21, 02, 2018, 18:38:56 posle podne »
Ja sam uzeo u Gross inoxu prošle sezona danfort sidro, i na dunavu je dobro držalo, imam za svaki slučaj još jedno, ono na sklapanje, Stoji na čamcu zlu ne trebalo, Na Savi sam koristio samo to na sklapanje, i nisam imao problema.