Autor Tema: Savet pri kupovini Yamaha 8 2t  (Pročitano 6803 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: Savet pri kupovini Yamaha 8 2t
« Odgovor #15 poslato: 01, 03, 2019, 19:22:15 posle podne »
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Vanbrodski-motori/Yamaha-8-hp-74112214-oglas.htm


Drugari kako vam se čini ova yamahica bar ovako odokativno  ? Koje ovo godište uopšte može da bude ? 8ks, 2t, duga osovina...

I koliko bi bili spremni maksimalno da izdvojite za nju odnosno koliko je realna cena ove yamahe ? Znam da je teško ovako reći ali eto bar približno nešto...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Savet pri kupovini Yamaha 8 2t
« Odgovor #16 poslato: 01, 03, 2019, 20:27:51 posle podne »
odlična serija
Godište 87-89
cena 600-650 eura
polovan motor je uvek mačka u džaku... najbolje kupiti od poznatog prodavca
Dunav je moje more.....

Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: Savet pri kupovini Yamaha 8 2t
« Odgovor #17 poslato: 01, 03, 2019, 21:48:52 posle podne »
odlična serija
Godište 87-89
cena 600-650 eura
polovan motor je uvek mačka u džaku... najbolje kupiti od poznatog prodavca

Hvala na ovoj informaciji, a kazi mi sta bi trebalo da pitam vlasnika da mi slika- snimi ? Nesto na sta bi posebno obratio paznju ? Zelim da je kupim i verovatno cu to uciniti tako da bi mi svaki savet dobro dosao, znam sve da je ovako vizuelno to jedno veliko nista dok se ne vidi, ali opet ako imate nekog keca u rukavu ispalite, znaci ce mi  harm

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Savet pri kupovini Yamaha 8 2t
« Odgovor #18 poslato: 02, 03, 2019, 07:12:52 pre podne »
Tesko je to reći bez ozbiljnijeg pregleda od strane mehaničara.....
treba proveriti kompresiju, upaliti motor (najbolje na čamcu) videti kako radi hladna, kako kad se zagreje, da li ima lep ravnomeran rad, onda, kako radi pod opterećenjem... kako prima gas... i tako... proveriti ulje u menjaču...
videti da li su svi delovi originalni na njoj (ima dosta sklapanih od dve-tri)
pogledati šrafove, da li se vidi da je nešto rađeno...ako jeste pitati šta je rađeno i zbog čega.... eto toliko koliko sam se setio na šta ja obraćam pažnju kada kupujem polovan motor
imao sam ih 20-25 komada do sada raznih 2t i 4t od 4-30ks ,  jačih nisam imao u vlasništvu
Dunav je moje more.....

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Savet pri kupovini Yamaha 8 2t
« Odgovor #19 poslato: 02, 03, 2019, 15:46:53 posle podne »
Imam upravo jednu takvu, za pomoćni čamac. Kao nova je, vidi se po šrafovima da je stajala negde u magacinu. Dosta ih je uvezeno sa Zapada zadnjih par godina, izgleda da su bile po nekim klubovima kao obavezna rezerva pa im je istekao rok držanja a naši nanjušili to tamo pa pokupovali budzašto i hajd ovamo.
600-650e, to im je cena. Rade bez greške.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Savet pri kupovini Yamaha 8 2t
« Odgovor #20 poslato: 04, 03, 2019, 07:57:24 pre podne »
2t stara yamaha nikako ne vredi 700 ali 4t vredi, to je relana cena za 4t ne za 2t, sada kod nas. Imas iste takve kockaste 4T. Dele isti blok 6-8ks.

Ja sam prodao yamaha 5, BEZ papira za 260 eura..toliko.. mada bila je malo starija, kraj 80 ih..

@Ljubo

Ovo sto sam napisao nema nikakve veze sa tvojim postom, svako trazi koliko misli i koliko mu se isplati, tj koliko moze da dobije pa nemoj da se nadjes uvredjenim. Svakako, 600 eura je mnogo bolja cena od 700 i stim da je od clana foruma..ja bih uzmao tu kod tebe svakako.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Savet pri kupovini Yamaha 8 2t
« Odgovor #21 poslato: 04, 03, 2019, 09:06:52 pre podne »
Za pomoćni čamac svakako bolje 2T, manja težina zbog eventualnog skidanja i vraćanja, veće razdaljine se svakako prelaze brodom pa se njime ne prelaze neke ogromne razdaljine da bi se razlika u potrošnji primetila, manja masa godi i pomoćnom čamci prilikom vučenja brodom, nema zezanja oko servisa i zamene ulja i slično....

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Savet pri kupovini Yamaha 8 2t
« Odgovor #22 poslato: 05, 03, 2019, 08:17:35 pre podne »
Tako je, ako je motor za pomocni, slazem se potpuno. A slazem se da je 2T bolji i za nekog ko potrosi 100 litara godisnje.. neki pecaros koji izlazi 2 puta na vodu, samo 2T!!!