Nautika opšta... > Nautički priručnik

Како треба...?

<< < (2/6) > >>

LSI:
Почео сам о таквој вожњи да размишљам ових дана док ми је чамац на приколици.

Са још једном особом у чамцу, узводно сам постизао брзине нешто изнад 25 км/сат при пуном гасу. На мало више од пола гаса, без проблема достижем брзину од 15 км/сат. Мислим да је то лепа брзина и оптимална потрошња горива.
Што се тиче пловидбе, трудим се да се не задржавам на пловном путу. Мој чамац има мали газ тако да без проблема пролази тамо где испод корита има бар метар воде (сонар ми је показивао летос 60 центиметара па сам прошао без подизања мотора), а и чини се да је матица слабија уз обалу...

Ако бих кренуо из Старог Сланкамена око шест ујутро, верујем да бих до десет стигао до Рибарца.
За повратак, због вожње низ матицу, при истом гасу, вероватно бих ишао скоро 20 км/сат, тако да бих могао да стигнем у марину пре десет увече.
За боравак у Новом Саду имао бих на располагању осам до девет сати...

Да, све ми се више допада та идеја.

А још ако се одлучим да преспавам код брата или можда у шатору на платформи на чамцу (као прошле године на регати), могао бих читав викенд да проведем с пријатељима - шта оно рекосте? Сплав иза Дуге? Роштиљ? Може...

Само да здравље послужи, мислим да ће ово бити једна лепа сезона за овог чичу.

Баш вам хвала на одговорима. Ако се сетите још нечег корисног - напишите. Ваша искуства су увек добродошла и корисна.

DuleN:
Laki, ako treba ja cu te slepati 30 km na sat :)

LSI:
Лако је мени с таквим пријатељима.
Међутим, нисам сигуран да могу да прихватим ту понуду - моја жена се плаши тако вратоломне брзине и боље да јој то не помињем (да ми не забрани да пођем). Мада...

 oops
Душко, а да јој ти кажеш да је последњим изменама закона то прописана минимална брзина? (Теби ће можда поверовати, мени више ништа не верује што је везано за воду!)
Можда ме пусти да пођем на пут без ње? taz

Какво би то путовање било?

DuleN:

--- Citat: LSI  29, 01, 2018, 20:05:16 posle podne ---
Можда ме пусти да пођем на пут без ње? taz

Какво би то путовање било?

--- Kraj citata ---
Bilo bi ko Tom Sojer... Morali bi da te trazimo po Dunavu i Dunavcima...
Asto se tice opravdanja, ma ja sam uvek tu da zastitim kolege... Recicu Dani da je novim pravilima zanama dozvoljeno da plove samo Savom i tacka...

LSI:
Добра идеја. Можда прогута причу о томе да је Сава мања, спорија, топлија ...
Ех, пусте жеље, пусти снови...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju