Autor Tema: Sta mislite o ovom brodu?  (Pročitano 14257 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #45 poslato: 29, 01, 2018, 10:19:31 pre podne »
Holandija otpada zbog transporta... ostaje listanje oglasa i pracenje...

Holandija otpada i zbog tvojih želja za malim gazom i nasukavanjem na pesak... Tamo ćeš slabo naći nešto te veličine da nema gaz oko metra...

Mada, sa obzirom na to koliko ploviš i da si retko u mestu, ja ne bih bežao od gaza... Skoro si dožive lepu salauku, a doživećeš ih još mnogo, ne može se to uvek predviteti / izbeći... Gaz i nisko težište u takvim situacijama može jako mnogo da znači...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #46 poslato: 29, 01, 2018, 11:29:16 pre podne »
Ma nista obicni motori.... samo Yamaha High Trust 25 ili 50
Odlicno gura, mali potrosac...   Ja sa mojom 25 ne prelazim prosecnu potrosnju od 2 l na sat... istina u rezimu koji je za mene najekonomicniji.... na 2800 obrtaja


Није део теме, али само да питам колика је брзина узводно-низводно у поменутом режиму?


Bolje je uvek pitati koja je brzina u tom režimu po stajaćoj vodi. Dunav ima vrlo različite brzine na različitim mestima.
Naravno da svi to znamo, ali se opet često raspitujemo recimo kolika je brzina nekog broda uzvodno.
Meni je kad vozim u ekonomiku brzina uzvodno 5-10 kmh... Kako gde. Po stajaćici 11 km/h.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #47 poslato: 29, 01, 2018, 11:58:17 pre podne »
Holandija otpada zbog transporta... ostaje listanje oglasa i pracenje...

Neeee, neeeee, ne boj se transporta... nađi ti brod braćela a dovoz ćemo lako organizovati, ne bi bilo prvina.
Ja znam dobru i pouzdanu ekipu koja bi rado doplovila, čak i bez tebe, i jeftinije nego da sam doploviš.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #48 poslato: 29, 01, 2018, 12:00:08 posle podne »
http://www.djenaship.com/celicni-camci-preko-10m

Ovako nesto bih ja najtadije, ali naravno manje. Do 12 m duzine. Tako nesto mislim da se ne moze napraviti za 22k motor je oko 8k pa sajle, instrumenti, montaza, rezervoari, elise... jos 1-2k, korito nece biti ispod 10k

Da li si razgovarao sa Aponjom (na jedriličarskom)?
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #49 poslato: 29, 01, 2018, 13:02:14 posle podne »
za Zoxa
Није део теме, али само да питам колика је брзина узводно-низводно у поменутом режиму?


uzvodno 5-7 km/h zavisi od vodostaja, toliko u okolini N.Sada... nizvodno 11-14 km/h
Dunav je moje more.....

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #50 poslato: 29, 01, 2018, 15:41:52 posle podne »
Zox super je to sredjeno unutra itd al to jednostavno nije plovilo za Dunav

Зашто мислиш да није?


Malo jaci vetar i talasi i nema plovidbe...malo veci talasi prelivat ce peko boka...plovilo pravljeno za kanale i za plitku mirnu vodu
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #51 poslato: 29, 01, 2018, 16:01:57 posle podne »
https://www.polovniautomobili.com/plovila/11276310/custom-line-jahta-11m

verujem da bi dao za 5000

Korito je lepo ali ni nalik onome šta ja tražim... Predviđeno je za brodski motor, čini mi se duboko sa momačkim gazom, skučeno i na donjoj granici dužine koju ja tražim. a i iziskuje puno, puno rada i nepredviđenih troškova...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #52 poslato: 29, 01, 2018, 16:05:59 posle podne »
Holandija otpada zbog transporta... ostaje listanje oglasa i pracenje...

Holandija otpada i zbog tvojih želja za malim gazom i nasukavanjem na pesak... Tamo ćeš slabo naći nešto te veličine da nema gaz oko metra...

Mada, sa obzirom na to koliko ploviš i da si retko u mestu, ja ne bih bežao od gaza... Skoro si dožive lepu salauku, a doživećeš ih još mnogo, ne može se to uvek predviteti / izbeći... Gaz i nisko težište u takvim situacijama može jako mnogo da znači...

100 % si u pravu em mi njihov dizajn ne odgovara em mi je to nezamislivo da kupim brod preko slika...

Holandija otpada zbog transporta... ostaje listanje oglasa i pracenje...

Neeee, neeeee, ne boj se transporta... nađi ti brod braćela a dovoz ćemo lako organizovati, ne bi bilo prvina.
Ja znam dobru i pouzdanu ekipu koja bi rado doplovila, čak i bez tebe, i jeftinije nego da sam doploviš.

Gledao sam malo one sajtove ali ja tu ne nalazim ništa slično onome što tražim a i cene su momačke, ništa od 10m-13m što bi ovde izašlo do 22k. A iako bih jako voleo nemam da izdvojim 25 dana u cugu, a i kada bih ja vozio to bi bilo 35-40 dana i usput bih potrošio još jedan brod.. Takav sam jbg...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #53 poslato: 29, 01, 2018, 16:08:20 posle podne »
Ako imaš para da daš za novi brod recimo 15000-17000e a da ne prodaješ ovaj, onda ti je najbolje da čekaš, bilo je jesenas po završetku sezone nekoliko baš lepih brodova na oglasima za normalne novce. Pojavi se tu i tamo nešto vredno pažnje...

Vozaš se sa postojećim, listaš i merkaš, pa kad se nešto pojavi odmah u akciju... Bude toga, ali se ono što valja ne zadržava dugo na oglasima.

Uvoz stranaca mislim da treba da zaboraviš, jer svi imaju gaz koji ti ne želiš. Na stranu to što bi po meni trebao da ga želiš jer dosta ploviš... Kao i brodski motor... Ali svako svoje želje ispunjava  114

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #54 poslato: 29, 01, 2018, 16:14:01 posle podne »
Ma nista obicni motori.... samo Yamaha High Trust 25 ili 50
Odlicno gura, mali potrosac...   Ja sa mojom 25 ne prelazim prosecnu potrosnju od 2 l na sat... istina u rezimu koji je za mene najekonomicniji.... na 2800 obrtaja

E to mislim da ste u pravu, ali nudi mi se 50 ks obican po ceni od 4-5k kao nov. a za te pare ne bih mogao kupiti ni 25 HT nov. opet ne znam da li je bolji 50 običan ili 25 HT za brod od 12m i 7t... Bas se lomim sta mi je raditi a 50 HT nov je sa opremom blizu 10 K... dilema momačka. neki kažu da je taj HT više komercijalna, markentiška priča od stvarnog efekta. A to mi se čini vrlo mogućim jer na mom brodu sa glavnim motorom Kubota 3 cilindra između 20 i 25KS (ne znam tačno koliko) i sa velikom elisom koja čak guši motor za nekih 150 obrtaja na punom gasu idem 1-2 km/h brže nego sa vanbrodskom jamahom 9.9 sa malom elisom za čamce koja je još i bez veze montirana... elisa na brodu izgleda spram ove na jamahi kao elisa od helikoptera...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #55 poslato: 29, 01, 2018, 16:18:40 posle podne »
http://www.djenaship.com/celicni-camci-preko-10m

Ovako nesto bih ja najtadije, ali naravno manje. Do 12 m duzine. Tako nesto mislim da se ne moze napraviti za 22k motor je oko 8k pa sajle, instrumenti, montaza, rezervoari, elise... jos 1-2k, korito nece biti ispod 10k

Da li si razgovarao sa Aponjom (na jedriličarskom)?

Koliko znam on više ne radi, a i da radi ima 100 godina... plus mi se osnovni dizajn Apićevih brodova ne dopada uski su dugački niski... sav sam savijen u njima... prodaje on Vrbak već neko vreme ali ga je zacenio nešto mnooogooo... Istina njegovi brodovi su jako brzi i plovni ali nisu za moje potrebe. Žena dvoje dece maksimalno 4-5 sati dnevno plovidbe svaki drugi dan na nekom mestu dve noći. Ja debeo i nezgrapan ne volim da se provlačim. A oluje se plašim kao đavo krsta i ne plovim po tim uslovima... a Jako volim da uđem gde niko ne ide, stanem gde hoću...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #56 poslato: 29, 01, 2018, 16:26:13 posle podne »
Ma nista obicni motori.... samo Yamaha High Trust 25 ili 50
Odlicno gura, mali potrosac...   Ja sa mojom 25 ne prelazim prosecnu potrosnju od 2 l na sat... istina u rezimu koji je za mene najekonomicniji.... na 2800 obrtaja

E to mislim da ste u pravu, ali nudi mi se 50 ks obican po ceni od 4-5k kao nov. a za te pare ne bih mogao kupiti ni 25 HT nov. opet ne znam da li je bolji 50 običan ili 25 HT za brod od 12m i 7t... Bas se lomim sta mi je raditi a 50 HT nov je sa opremom blizu 10 K... dilema momačka. neki kažu da je taj HT više komercijalna, markentiška priča od stvarnog efekta. A to mi se čini vrlo mogućim jer na mom brodu sa glavnim motorom Kubota 3 cilindra između 20 i 25KS (ne znam tačno koliko) i sa velikom elisom koja čak guši motor za nekih 150 obrtaja na punom gasu idem 1-2 km/h brže nego sa vanbrodskom jamahom 9.9 sa malom elisom za čamce koja je još i bez veze montirana... elisa na brodu izgleda spram ove na jamahi kao elisa od helikoptera...
Veruj mi da nije marketinska prica... imao sam i 8 HT a imam 25 HT....znacajna razlika u odnosu na obican motor
Dunav je moje more.....

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #57 poslato: 29, 01, 2018, 16:26:32 posle podne »
Ako imaš para da daš za novi brod recimo 15000-17000e a da ne prodaješ ovaj, onda ti je najbolje da čekaš, bilo je jesenas po završetku sezone nekoliko baš lepih brodova na oglasima za normalne novce. Pojavi se tu i tamo nešto vredno pažnje...

Vozaš se sa postojećim, listaš i merkaš, pa kad se nešto pojavi odmah u akciju... Bude toga, ali se ono što valja ne zadržava dugo na oglasima.

Uvoz stranaca mislim da treba da zaboraviš, jer svi imaju gaz koji ti ne želiš. Na stranu to što bi po meni trebao da ga želiš jer dosta ploviš... Kao i brodski motor... Ali svako svoje želje ispunjava  114

Svakako ništa od zamene broda u ovoj sezoni, jedva čekam mart da smem da napunim rezervoare i pustim vodu u motor i odoh da plovim, idem sa tobom na pecanje iako ne pecam, nabijaću ti crviće na udice i piti rakije  ha ha ha  samo da izađem iz grada. Ove godine sam se još bolje pripremio sa poslom za Dunav imam novog šefa koji radi kao singerica i mislim da ću sada moći mnogo više vremena da provodim na Dunavu... Prodajem neke od starih "igračaka" pa ću do jeseni nakrckati 10k i onda sam spreman za kaparisanje nečeg što mi se dopadne. Za ostatak novaca ću se snaći... Šta misliš koliko je realno da mogu dobiti za moj brod?
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #58 poslato: 29, 01, 2018, 16:29:19 posle podne »
U čemu je značajna razlika ako možete bolje da mi objasnite... U potrošnji, brzini, upravljivosti, jel je za neki brod dovoljan HT model mnogo manje snage nego običan motor, u vožnju u rikverc?
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #59 poslato: 29, 01, 2018, 16:36:42 posle podne »


Holandija otpada zbog transporta... ostaje listanje oglasa i pracenje...

Neeee, neeeee, ne boj se transporta... nađi ti brod braćela a dovoz ćemo lako organizovati, ne bi bilo prvina.
Ja znam dobru i pouzdanu ekipu koja bi rado doplovila, čak i bez tebe, i jeftinije nego da sam doploviš.

Gledao sam malo one sajtove ali ja tu ne nalazim ništa slično onome što tražim a i cene su momačke, ništa od 10m-13m što bi ovde izašlo do 22k. A iako bih jako voleo nemam da izdvojim 25 dana u cugu, a i kada bih ja vozio to bi bilo 35-40 dana i usput bih potrošio još jedan brod.. Takav sam jbg...

Slabo me pratiš... ne boli da gledaš brodove bilo gde u svetu, a Holandija je baš zgodno okruženje... izgradiš neki odnos prema tome, onda van sezone platiš povratnu za Ajndhoven iz Temišvara... odvedeš familiju da prošetate po Utrehtu/Amstedamu, a usput i ispregledaš brodiće... i ako padne neki, padne, šta da se radi, živi smo ljudi...

E sad ide ono glavno, ja kažem da postoji i odlično rešenje za sve drugo što trenutno vidiš kao problem: recimo ti kupiš brod, a neko (ajde recimo recimo ja ili nekoliko nas na smenu) odem(o) tamo i vozam(o) se polako prema ovamo... troškova nemaš, podelimo i gorivo jbg ako se baš mora... posle ti dođeš, ukrcaš se u Budimpešti, u Mohaču/Bezdanu uradiš carinu i vrneš se kući i svi su zadovoljni: ti postaneš brodovlasnik, ja se naplovim, tvoji troškovi minimalni, moji troškovi minimalni, ti ne potrošiš dane koje nemaš, ja iskoristim odmor koliko god da ga imam (i još neko ako zafali dana), ti ne platiš avion/kamion/voz/trotinet za transport, a ja ne platim čarter po Holandiji ili Francuskoj... čak i brod bude srećan jer je plovio, a zato je stvoren ;)

Drvo se na drvo oslanja a čovek na čoveka... reko samo da imaš u vidu ako iz dosade budeš gledao oglase...

I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.