Autor Tema: Sta mislite o ovom brodu?  (Pročitano 14286 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1557
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #15 poslato: 28, 01, 2018, 08:21:42 pre podne »

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #16 poslato: 28, 01, 2018, 08:36:40 pre podne »
Pa gde je tu komfor koji Vepar trazi ?!?
Dunav je moje more.....

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #17 poslato: 28, 01, 2018, 09:13:22 pre podne »
Evo ja potpisujem da nema vinc, dobro se zna sta je vinc a sta elektricni cekrk. Ovaj verovatno ima onaj za namotavanje sajle sto se koristi na dzipovima a upoteebna vrednost toga je da se samo kaze da ima nesto. To sto sa ovim brodom nisi bio na sidru godinama sa brodom ovih dimenzija se puno menja te ces sada mnogo vise biti na njemu i on postaje vrlo bitna oprema. Sto se projekta tice pa majku mu zar ovaj brod izgleda kao da je ista na njemu preracunato. Nije on puno ruzan i skroz promasen daleko od toga ali od projekta ces tu zaista videti neki crtez hemiskom olovkom na nekom papiricu. Stvarno te poklopila zimska bolest. Puno je bolje da onda za iste pare kupis narvala, fabricko korito, vb motor a o enterijeru i svemu ostalom je neozbiljno i pisati. Dalje koliko ces novca izgubiti prvo prodaji svog a onda na prodaji ovog sa oglasa. Ako uzmes narvala taj gubitak ce biti zanemarljiv

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #18 poslato: 28, 01, 2018, 09:29:40 pre podne »
Takodje sam siguran da za taj novac postoje mnogo bolje opcije...
Dunav je moje more.....

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #19 poslato: 28, 01, 2018, 09:51:11 pre podne »
22.000 je ozbiljna suma  6589. Ja bih sa tim budzetom prosirio pretragu na malo dalja trzista i siguran sam da bih nasao daleko bolju varijantu fabricke izrade. Jeste da bi bila malo veca "akcija" ali, ne kupuje se brod svaki dan.
Nemam nikakvog iskustva sa stranim trzistima... cak ne znam ni po kojim sajtovima da gledam. I ja bih vise voleo fabricko korito ali ne znam da li napolju postoji ono sto trazim. Tu bi mi pomoc bas znacila... Evo nekih uslova za brod: taban korito ili blagi V sa eventualno malom kobilicom u krmenom delu, vanbrodaki motor, kokpit sa tvrdim krovom obavezno, duzina izmedju 10m i 13m, sto veci wc, po mogucstvu webasto, korito ne manje od 4mm, rezervoar za vodu ne manji od 200l, crni tank mi ne treba, frizider moze i na plin...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #20 poslato: 28, 01, 2018, 09:54:59 pre podne »
Ovo prodaju drugari iz moje marine
https://www.kupujemprodajem.com/BAS-747-56043284-oglas.htm?filter_id=410

Prelep je ali je to malo, bas malo... i plastika... taj brod je za skoro 2m kraci od mog postojeceg.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #21 poslato: 28, 01, 2018, 10:13:14 pre podne »
ali nije to cena koliko vidim... ide dole a verujem i jos znacajno.....
https://www.polovniautomobili.com/plovila/9276354/yamaha-brod-bezsa-motorom
Dunav je moje more.....

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #22 poslato: 28, 01, 2018, 10:15:37 pre podne »
Evo ja potpisujem da nema vinc, dobro se zna sta je vinc a sta elektricni cekrk. Ovaj verovatno ima onaj za namotavanje sajle sto se koristi na dzipovima a upoteebna vrednost toga je da se samo kaze da ima nesto. To sto sa ovim brodom nisi bio na sidru godinama sa brodom ovih dimenzija se puno menja te ces sada mnogo vise biti na njemu i on postaje vrlo bitna oprema. Sto se projekta tice pa majku mu zar ovaj brod izgleda kao da je ista na njemu preracunato. Nije on puno ruzan i skroz promasen daleko od toga ali od projekta ces tu zaista videti neki crtez hemiskom olovkom na nekom papiricu. Stvarno te poklopila zimska bolest. Puno je bolje da onda za iste pare kupis narvala, fabricko korito, vb motor a o enterijeru i svemu ostalom je neozbiljno i pisati. Dalje koliko ces novca izgubiti prvo prodaji svog a onda na prodaji ovog sa oglasa. Ako uzmes narvala taj gubitak ce biti zanemarljiv

Ni po jednom krigerijumu ne odgovara  no125 plastika, skucen, ljulja, korito je bas V, samo korito kosta 20 k a gde je jos i motor... lep je na oko, to priznajem
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #23 poslato: 28, 01, 2018, 10:19:37 pre podne »
ali nije to cena koliko vidim... ide dole a verujem i jos znacajno.....
https://www.polovniautomobili.com/plovila/9276354/yamaha-brod-bezsa-motorom

18k bez motora a 22k sa motorom... verovatno bi iso on malo i dole. I to bi bila bolja varijanta da ga da za 15k bez motora pa da izadje 20k sa novom ht 25 ks yamahom
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #24 poslato: 28, 01, 2018, 10:24:25 pre podne »
Ne znam zasto ti smeta plastika...ja bih uvek pre izabrao plastiku..npr ovaj Narval je skroz ok..jedino sto ima brodski motor...ali on je za to i konstruisan...

https://www.polovniautomobili.com/plovila/11634577/narval-960
Dunav je moje more.....

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #25 poslato: 28, 01, 2018, 10:59:06 pre podne »
Pa plastiku bih jos mozda i preziveo, ali nikada se ne bih osecao bezbedno kao u 4mm celika. Ima bas duboko V korito. Ovaj Narval ima jako kratak krov iznad kokpita, nekako mi je ceo skucen. A citam da ljulja vise od akvarijusa a mladjin akvarijus mi je bas kritican sto se toga tice... plus brodaki motor... bruji trese, smrdi, masan, servis ogranicen na par ljudi, ne upravljiv u rikverc a nije puno bolje ni u napred... definitivno nije za mene...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #26 poslato: 28, 01, 2018, 11:01:03 pre podne »
22.000 je ozbiljna suma  6589. Ja bih sa tim budzetom prosirio pretragu na malo dalja trzista i siguran sam da bih nasao daleko bolju varijantu fabricke izrade. Jeste da bi bila malo veca "akcija" ali, ne kupuje se brod svaki dan.
Nemam nikakvog iskustva sa stranim trzistima... cak ne znam ni po kojim sajtovima da gledam. I ja bih vise voleo fabricko korito ali ne znam da li napolju postoji ono sto trazim. Tu bi mi pomoc bas znacila... Evo nekih uslova za brod: taban korito ili blagi V sa eventualno malom kobilicom u krmenom delu, vanbrodaki motor, kokpit sa tvrdim krovom obavezno, duzina izmedju 10m i 13m, sto veci wc, po mogucstvu webasto, korito ne manje od 4mm, rezervoar za vodu ne manji od 200l, crni tank mi ne treba, frizider moze i na plin...

Ako ti je ta opcija prihvatljiva, predlazem ti da gledas Holandiju. Zasto ? Iz prostog razloga sto to sto ti hoces,  u smislu gabarita, jedino vodom mozes da doteras za neke prihvatljive troskove. Kopnom bi to bilo preskupo. Drugo, Holandija ima veoma razvijeno nauticko trziste pa samim tim i ponudu za svaciji ukus  i dzep. Vrati se malo na te teme na forumu, dosta je pisano o tome. Evo, par sajtova na kojima mozes da vidis ponudu:

https://www.marktplaats.nl/c/watersport-en-boten/c976/motorboten.html

https://www.speurders.nl/overzicht/watersport-en-boten/?no_qs=True&

http://www.botentekoop.nl/

https://www.tweedehands.nl/boten/motorboten/motorkruiser-en-motorjacht/

Pretragu naravno limitiraj na onoliko koliko mislis da je tebi prihvatljivo pa ces videti sta je u ponudi.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #27 poslato: 28, 01, 2018, 11:14:30 pre podne »
da...samo tesko ce naci holandski brod od 10+ metara sa vanbrodskim motorom, ne tesko nego nikako....ali lako je prepraviti na vanbrodski motor ako je to imprerativ...
Dunav je moje more.....

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #28 poslato: 28, 01, 2018, 11:25:38 pre podne »
Malo off od teme ali meni ovo interesantno  thumbup . I samo ga spustis od Beca  kgk. Steta sto ne kupujem  stri.

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/glastron-hausboot-237444023/

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #29 poslato: 28, 01, 2018, 11:31:37 pre podne »
Dok ne odes na brod i ne vidis neces znati dal ti odgovara...onaj prvi brod "Olja" mozda i jeste radjen po projektu ali niko od konstruktora ne bi projektovao onakav "lom" po uzvoju a i sirini palube prosto bode oci ili greska u projektu ili u izradi...korito je solidno uradjeno,bokovi gitovani i peglani,a rekao bi da je ravan taban ali se to ne vidi...enterijer takav kakav je ali na te dimenzije broda moglo je i drugacije...
    Ova Holandska opcija sa plovidbom do srbistana je najlepsa pod uslovom da se uklopi finansijski...imas dovoljno iskustva na vodi da znas sta hoces pa nadji majstora i pravi brod po svojoj meri...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!