Autor Tema: Sta mislite o ovom brodu?  (Pročitano 14250 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Sta mislite o ovom brodu?
« poslato: 27, 01, 2018, 22:41:35 posle podne »
Nesto mi se stalno mota po glavi da polako menjam svoj brod. Definitivno bih pobegao od brodskog motora. Zanima me sta mislite, kakvo korito ima ovaj. Kakva je cena? Deluje kompletno i utegnuto, ocuvano... Sta vi mislite? https://www.kupujemprodajem.com/Brod-12m-Yamaha-motor-49069312-oglas.htm?filter_id=410
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #1 poslato: 27, 01, 2018, 23:26:19 posle podne »
Naklepani kabinas za 20k €...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #2 poslato: 27, 01, 2018, 23:34:40 posle podne »
Prvo ruzan je al to je stvar ukusa pa je manje bitno al definitivno je garazna proizvodnja. Korito je gradjeno sistemom "salveta" projekta bez ozbiljnog plana. Nema sidreni vinc sto je za brod te velicine katastrofalno. Vanbrodski motor nije preporuciv za brodove preko 10 m kad mislimo na ozbiljnu plovidbu plus pise da ima teretnu elisu sto je cista budalastina. ( nije high trust model sa prenosom 1:2,41 ).Unutrasnjost uradjena amaterski u losem materijalu ( lamperija) sto je za cenu od 22 000 € nedopustivo.  Nema nista od ozbiljne opreme cak ni elektricni wc , kompresorski frizider na 12 v itd. Struja nije profesionalno odradjena, na tabli visi oprema kako je gde nabudzeno. Zastakljen parsol staklom koje je tamno za voznju nocu. Nema nikakvu opremu za navigaciju, sonar nit  i jedan komad ozbiljne opreme.

Jednom reciju nemoj kupovati brod na kvadrat, tako se vise ni livada ne kupuje. Cena je bar dvostruko veca realnoj vrednosti. Imas trenutno bolji brod i po plovnim karakteristikama i po korisnosti.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #3 poslato: 28, 01, 2018, 00:01:08 pre podne »
Uze mi oblak rec iz tastature 6589

Koji bi to tacno pomak napravio u odnosu na tvoj vec postojeci brod. Cena mi je nerealna jedino ako ti tvoj mozes da prodas za recimo 20/21k pa njemu das 22k, ne realno svakako. Brod od 22k bi morao biti nekako pismeniji iako je i ovog lika ovaj kostao verovatno toliko ili priblizno.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #4 poslato: 28, 01, 2018, 00:05:30 pre podne »

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #5 poslato: 28, 01, 2018, 00:28:20 pre podne »
Necu brodski motor a i ona budza na krovu je za moje potrebe i navike potpuno beskorisna a meni licno jako ruzna.. za moj ako dobijem 11k sutacu se nogom u dupe od srece. Dobijam duzi brod za 3m i siri za 30cm sa (ako je verovati oglasu) gotovo novim yamaha 50 motorom. Siguran sam da je dosta brzi od mog. Moj ide 9 km/h citaj uzvodno od 4-6 sto mi je previse sporo... enterijer nije neki, ali na oglasima ne vidjam puno bolje brodove. Jebes sonar, mada sam siguran da ga i ovaj ima negde... sa onoliko solaraca i akumulatora frizider na 220 radi kao sat, siguran sam da ne razmisljas o struji plus su i moje navike da nikada ne stojim duze od dan dva na jednom mestu, pa ce motor dopuniti. Za navigaciju svakako koristim pc prikopcan na tv sa open cpn+plov put mape+eksterni gps+AIS eksterni koje bih poneo sa starog broda.  U oglasu pise da covek poseduje projekat broda...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #6 poslato: 28, 01, 2018, 00:37:47 pre podne »
P.S. Sidro nisam nikada oborio za 3 godine INTEZIVNE plovidbe, pa mislim da mi je vinc potpune nepotreban, sa slika bih rekao da je brodski pod u pitanju a ne lamperija... Slazem se da bi H.T. motor bio prava stvar, prozori su dobro reseni, nocu ne plovim pa je bolje da su zatamljena stakla, zatamnio sam ih i na ovom brodu sun stop folijama. Jako mi se dopada cirada, zasene za prozore, bocna vrata... ima dobrih detalja. Wc bih svakako prepravljao na klasicnu wc solju koju bih izdigao i ispust napravio iznad vodene linije. Zbog gabarita moje pozadine brodske wc solje me strasno nerviraju, a plus volim da pijem jutarnju kafu na wc solji 6589
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #7 poslato: 28, 01, 2018, 00:38:51 pre podne »
Brine me kakvog je oblika korito, da nije neko duboko V pa da ne mogu ko covek da pristajem gde hocu...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #8 poslato: 28, 01, 2018, 00:42:39 pre podne »
Necu brodski motor a i ona budza na krovu je za moje potrebe i navike potpuno beskorisna a meni licno jako ruzna.. za moj ako dobijem 11k sutacu se nogom u dupe od srece. Dobijam duzi brod za 3m i siri za 30cm sa (ako je verovati oglasu) gotovo novim yamaha 50 motorom. Siguran sam da je dosta brzi od mog. Moj ide 9 km/h citaj uzvodno od 4-6 sto mi je previse sporo... enterijer nije neki, ali na oglasima ne vidjam puno bolje brodove. Jebes sonar, mada sam siguran da ga i ovaj ima negde... sa onoliko solaraca i akumulatora frizider na 220 radi kao sat, siguran sam da ne razmisljas o struji plus su i moje navike da nikada ne stojim duze od dan dva na jednom mestu, pa ce motor dopuniti. Za navigaciju svakako koristim pc prikopcan na tv sa open cpn+plov put mape+eksterni gps+AIS eksterni koje bih poneo sa starog broda.  U oglasu pise da covek poseduje projekat broda...

Druze ti si vec resio da kupis brod i ne treba ti nista od opreme i ono sto brod cini plovnim objektom a ne kontejnerom. Mislim da ti nece pomoci saveti sa foruma, tebe je zimska depresija ozbiljno tresnula :) Upadas u klasicnu pricu kad se potpuno zavrsi postojeci  brod ide se na sledeci, duzi, siri, za 30 cm.... kuku kuku kuku Ja sam prvi takav i razumemem te donekle al ovo je stvarno sklepana prica, grdno ces se kajati ako ovo platis preko cene svog postojeceg broda. Jbt nisi glup, radis sa majstorima, odrzavanjem zgrada zar treba da te ovde ubedjujemo da je crno crno i nikad sareno  ffff
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #9 poslato: 28, 01, 2018, 00:53:15 pre podne »
"Na palubi ostava za sidro, sitan pribor, bove itd. gde je ugradjen i elektricni čekrk za sidro."
Da sada i ja vidim... Cak ima i vinc... Ne znam onda sta nema od "ozbiljne opreme".

Brine me kakvog je oblika korito, da nije neko duboko V pa da ne mogu ko covek da pristajem gde hocu...
Ne volim pausalne ocene tipa "sklepan je" takva ocena bez argumenata mi nista ne znaci. Ne ljutim se, znaci mi svacije misljenje, makar bilo i potpuno suprotno mojem  114
P.S. Imam majstore, otkud znas cime se bavim  6589
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #10 poslato: 28, 01, 2018, 01:06:45 pre podne »
Mislim da je ovo mnog pismenije https://www.kupujemprodajem.com/Brod-55859497-oglas.htm?filter_id=410

Možda jeste ali što se tiče komfora nije ni blizu Olji. Taj brod je u mojoj marini, baš preko puta mene, jeste u odličnom stanju (farban u brodogradilištu pre par godina) ali raspored/funkcionalnost prostora je promašena skroz.
Ovaj prvi je međutim baš prejak sa cenom.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #11 poslato: 28, 01, 2018, 01:08:16 pre podne »
Ja stvarno nemam potrebu da ti obrazlazem sta ja mislim. Pitao si za misljenje i ja sam napisao u prvom postu sto se vidi iz datih slika ( vinc sidreni nisam video da ima pa ako ti vidis ok). Ako mislis da sam "pausalno" rekao da je sklepan onda iskljuci moje misljenje iz teme. Smatras da je brod OK, opremljen , izgradjen, da ti se dopada... ja nemam sta dalje da komentarisem.  Srecno sa kupovinom .
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #12 poslato: 28, 01, 2018, 06:40:03 pre podne »
Ма све је то лепо, ал 22000 је 22000.  kuku kuku

Na mreži LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #13 poslato: 28, 01, 2018, 06:58:31 pre podne »
Mislim da je ovo mnog pismenije https://www.kupujemprodajem.com/Brod-55859497-oglas.htm?filter_id=410

Видео сам оглас пре пар дана али кад сам видео неопрану wc-шољу... Иначе, мени се такав брод допада, чак више од овог који Вепар жели да купи.
Међутим, цене и једног и другог су, по мени, нереално високе. Да су у огласима наведене цене до 15-ак хиљада па да се још мало те цене у преговорима спусте, мислим да би то било реално.
При том, имам на уму да су и један и други власник у своје лађе уложили много пара.

Колико видим, одлука је већ пала и можемо само да чекамо вест о "принови у кући" - срећно!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Sta mislite o ovom brodu?
« Odgovor #14 poslato: 28, 01, 2018, 07:59:01 pre podne »
22.000 je ozbiljna suma  6589. Ja bih sa tim budzetom prosirio pretragu na malo dalja trzista i siguran sam da bih nasao daleko bolju varijantu fabricke izrade. Jeste da bi bila malo veca "akcija" ali, ne kupuje se brod svaki dan.