Autor Tema: Kabe Nautica - Razvigor  (Pročitano 42146 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #75 poslato: 23, 07, 2019, 23:33:51 posle podne »
Zalepicu sad ovo po upustvima kako su mi rekli u stampariji pa ako me bude nerviralo ici cu na manju na tih 7-8 cm
Dal ima neka caka kod lepljenja il ide sve glatko :) ?

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #76 poslato: 24, 07, 2019, 00:39:14 pre podne »
Nista specijalno. Ne znam šta su ti rekli u štampariji. Meni nisu ništa :D Ja sam moje lepio po užoj strani (visina). Lux je nezgodan jer ima 11cm visinu bočnog preloma, pa mora da se baš precizno počne sa strane ruba. Lepo istisneš vazduh pre kontra razlepljivanja i to je to. Podrazumeva se da prostor lepljenja mora da bude očišćen kako dolikuje.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #77 poslato: 09, 10, 2019, 11:17:23 pre podne »
Dugo nas nije bilo u ovoj temi. Razlog: PUN GAS SVE VREME  k5

Pošto je sada polovina sezone, juče je odrađen mali servis i tjuning korita Razvigora na "kanalu" - Mačkov sprud koji je u stečaju. Uklanjanjem algi i preko 5 Kg skoljki plovna brzina je porasla za 5Km/h, a upravljivost poboljašana za 20%  ha

Po završenom poslu, palo je i uživanje uz 'ladan špricer.

Nastavljamo dalje... Danas idemo uzvodno, a za vikend ćemo videti. Opširnije u temi o plovidbama kada padne sneg uz rakijicu, kiseo kupus i mesne proizvode. Trenutno akumuliram materijal i uživam u svakom lepom danu... 25648



































Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #78 poslato: 09, 10, 2019, 11:27:20 pre podne »
Bravo, svaka čast!  thumbup

Već vidim sledeće, ili najkasnije za dve sezone, umesto Razgvigora neki kabinaš  grandpa  6589
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #79 poslato: 09, 10, 2019, 12:02:30 posle podne »
Bravo Kabe !
Tako se to radi, kratko ali jeb.... !  jh

Samo uživaj, koristi ovo Miholjsko leto maksimalno.

@Bakara
Ja mislim da mu je to ultimativni cilj.  jh

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #80 poslato: 09, 10, 2019, 12:22:52 posle podne »
Hvala momci! Mudro zborite :) Put je upravo taj, samo da ispečemo zanat još sledeće sezone eventualno i idemo dalje :)

Van mreže vookela

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • Pol: Muškarac
    • RossoCorsa
  • Brod tip: Musky17; Tohatsu 30
  • Marina: SRD Ribolovac, NS
  • Veličina: 5,25m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #81 poslato: 09, 10, 2019, 12:59:26 posle podne »
Svaka cast za fotke, a i za drzac piksle! To je sledeca nabavka...

Ps kako izlazis iz rukavca, jel prohodno?

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #82 poslato: 09, 10, 2019, 13:08:04 posle podne »
Hvala Vuki...

Prethodnih nedelja se izlazi se "na veslo" :D . Juče je već moglo i sa spuštenim motorom, mada sam ja izveslao jer mi je nekako prešlo u naviku i baš gušt. Uz zalazak sam juče u dolasku izveslao skroz od špica do marine - super osećaj. Danas je vodostaj već 54 tako da će ići pun gas sve vreme bez vesla.

Ja sam inače negde na pola veza pa nisam i u najmanjoj tački vodostaja bio na suvom, dok su prva tri čamca/broda bila u problemu.

U petak smo dogovorili sa Zankijem da popijemo neko pivo u marini zato što je pala opklada da će da isplovi, pa onda idemo dalje :D


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #83 poslato: 09, 10, 2019, 14:23:46 posle podne »
Bravo Kabe, uzivaj do daske  114

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #84 poslato: 09, 10, 2019, 15:59:09 posle podne »
I hoću da  isplovim, a Alen plaća pivo  sajkaca

Van mreže Bunja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #85 poslato: 09, 10, 2019, 20:34:06 posle podne »
Hvala što si podelio sa nama priručnike za UMČ.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #86 poslato: 16, 12, 2019, 13:34:35 posle podne »
Sada vidim ovo, nema na čemu Bunja, služimo narodu :)

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #87 poslato: 16, 12, 2019, 14:21:05 posle podne »
Pozdrav svim ljubiteljima sportova na vodi...

Kako se ova sezona debelo odužila i pružila nam neopisivo uživanje u svim blagodetima koje priroda može da nam da, Razvigor i ja smo ušli i u mesec decembar. Kako se dan skratio, a došlo vreme za zimske sportove, putovanja, zimovanja i odsustvo iz gradske sredine, odlučio sam da ga sklonim na mirno i bezbedno mesto gde će dočekati sledeću sezonu.


Izabrao sam prvo jutro u kome je temperatura sišla ispod nule, te je to bio prvi i poslednji mraz koji je Razvigor dočekao na vodi. Dan kakav se samo poželeti može...


























Nakon kompletnog "razoružavanja" kada je u pitanju oprema i "evakuaciji" motora na sobnu temperaturu, pristupio sam sa šačicom jakih momaka proceduri vađenja. Uz adekvatan antifriz i pozitivan duh, za tili čas, Razvi je bio na suvom, a mi bogami pod "vlagom" :D

Kako je vodostaj Dunava bio takav da se u marini pojavio sitan pesak na mestu izvlačenja, samostalno sam rukama izvukao u kompletu čamac na pesak, odakle smo ga navukli na prikolicu i odgurali dalje.

Ustanovljeno je da algi i školjki nema puno i da sam svojim inicijalnim čišćenjem pre neki mesec na Mačku odradio dobar posao, te sam skinuo ugrubo sve sa korita da sutradan kada radim finiš ne bude problema.















Sutradan sam nastavio sa radom kako bi sve doveo do savršenstva:





Međutim, kako sam skinuo svu prljavštinu sa korita, primetio sam "mehuriće" na farbi u zoni koja je bila uronjena u vodu:









Povodom ovog iznenađenja, kontaktirao sam proizvođača čamca izloživši mu sve detaljno uz foto prilog. Nakon nekoliko minuta usledio je sa njegove strane poziv u kome izražava žaljenje što je došlo do toga i rekao da će naravno o svom trošku srediti problem koji je nastao do sledeće sezone kako bih bio "operativan". Već sutradan je organizovao prevoz, te je čamac trenutno u okviru suvog zimovnika. U nekom trenutku će nadam se biti sve sređeno, uz dodatnu zaštitu čamca prajmerom i antialginom u trenutku neposredno pred vraćanje na vodu. Pretpostavljam u maju/aprilu u zavisnosti od vremenskih uslova.


Ovaj "odjavni" post za ovu godinu završiću nekim lepim vestima, a one su da sam u prethodnoj sezoni napravio 150 radnih sati svojim motorom, a takođe i veliki broj sati uživanja, kao i sticanja iskustva na vodi. Kompletna postavka koju sam napravio uključujući čamac, motor i opremu zadovoljila je sve moje potrebe tako da sledeće sezone ne planiram neke radikalne promene.

Pored toga, stekao sam i neka nova poznanstva uključujući mnoge ljude sa ovog foruma, kao i sa vode. To su stvari koje se ne mogu izmeriti monetarno i zbog kojih je moje srce puno.

Ovaj forum mi je uz nesebično deljenje iskustva svih onih koji su mi se našli u blizini pomogao da ulazak u nautičke vode prođe što lakše i bez puno stresa.

Kao što sam obećao, do sledeće sezone, potrudiću se da u temi Razvigorove plovidbe napišem koju zanimljivu reportažu, bacim koju lepu fotku kako bi vreme do sledećeg leta prošlo što brže.


Do tada, pozdrav sa Kamenjara!









Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #88 poslato: 16, 12, 2019, 22:19:39 posle podne »
Svaka čast. Ja ove godine svega oko 50 h al sledeće godine će biti više. Imao sam 25-30 izlazaka na vodu. Ove godine sam menjao posao tako da sam preko leta imao puno obaveza i nisam postigao sve što sam planirao. Dogodine će biti nekih daljih detonacija, a ko zma možda i zajedno odemo negde dalje :)

I mene je sačekalo neprijatno iznenadjenje u vidu mehurova kao i tebe. Ista stvar, čamac je na suvom dok se ne odradi popravka a onda ide antialgin.

Čudno mije da se ti mehurovi pojave za par meseci koliko je camac bio u vodi al sta da se radi ...
Gledam ove big footove stare po 20 godina i nemaju nijedan mehur tog tipa. Nije mi jasno kako je to moglo da se desi u našem slučaju. Kod mene nije bilo nijedne školjke odozdo..
Uživaj i vidimo se nekad na vodi :)

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #89 poslato: 17, 12, 2019, 06:14:46 pre podne »
Necu da "bedačim" ali ti mehurići su pokazatelji osmoze, što je nedopustivo za novo korito! Postoje korita stara po 40 god pa osmoze nema  eek. Pritisnite dobro proizvođača (ili prodavca) uz detaljan monitoring šta misli da uradi po tom pitanju , kako da sanira postojeće i kako da spreči ubuduće...Mazanje prajmera i antialgina bih cak i preskočio zbog praćenja dešavanja na koritu, a čamac te veličine nije teško izvaditi i oprati.
Ps. probuši najveći mehur i pomiriši vodu koja je izašla i pogledaj iza mehura šta se dešava.

Inače fenomenalne slike, svaka čast za radne sate i uživanje  114 114 114
Navigare necesse est, vivere non est necesse