Autor Tema: Kabe Nautica - Razvigor  (Pročitano 42117 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #30 poslato: 10, 05, 2019, 09:44:12 pre podne »
Uf @Kabe,
ovo je ponuda koja se ne odbija.  sajkaca

@zankiki
javljam ti se na PP kad budem planirao da dolazim kod @Kabe-ta, taman da se upoznamo, uzivo  jh

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #31 poslato: 10, 05, 2019, 10:04:13 pre podne »
Može!
Vikendima nikad nisam tu  sajkaca ali radnim danim uvek može.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #32 poslato: 10, 05, 2019, 10:57:13 pre podne »
srecno 114
Dunav je moje more.....

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #33 poslato: 10, 05, 2019, 11:23:41 pre podne »
Hvala svima :)

Rakiju nikad ne odbijam, a još ako ima nešto pride da se bocne...  harm

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #34 poslato: 14, 05, 2019, 12:33:32 posle podne »
Nakon baš dugačkog razmišljanja koje ime odabrati za našeg novog drugara, prošle večeri sam slučajno iskristalisao i KUMOVAO :)

Pretraživao sam zanimljiva imena vetrova i pronašao jedan specifičan koji mi je delovao moćno i autentično.

--------

RAZVIGOR - je ime za vetar koji počinje da duva u rano proleće. Ovaj vetar budi prirodu, i biljke i životinje, a tako i treperi kako devojačko tako i momačko srce. Razvigore su tako vile koje pozivaju prirodu da se probudi.

--------

Pored njega, Razvigor je i jedna vrsta leptira koju sam pominjao pre jedno 15tak godina tokom studija:

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80


:)

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #35 poslato: 14, 05, 2019, 12:49:07 posle podne »
Lepo i upečatljivo ime. Valja nazdaviti u tu čast.  flasica  114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #36 poslato: 14, 05, 2019, 16:13:22 posle podne »
Мислим да је пре неких 50-60 година, Мира Алечковић објавила збирку песама за децу под тим именом.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #37 poslato: 27, 05, 2019, 22:46:22 posle podne »
Kako smo pre neki dan zatvorili i poslednju stavku u slagalici, napokon su se stekli svi "regularni" uslovi za plovidbu.

Danas sam predao dokumentaciju za izradu dozvole, te očekujem poziv iz Kapetanije u nekom trenutku da pokupim dokument. Odmah ću krenuti u rešavanje i međunarodne dozvole čisto da i tamo budemo legalni.

U međuvremenu, bavio sam se nekim sitnim "gedžetima", pa ću podeliti sa vama radove i novotarije, čisto da imamo neki izveštaj, a možda i nekom nešto bude od pomoći.

Pazario sam dva bokobrana u Grosu. Čekao sam da stignu ovi, ali pošto se nisu pojavili, uzeo sam ove Holandske (1100 dinara komad).





Nisam se pokajao, deluju super. Planiram možda da uzmem još dva komada i time "kompletiram orkestar". U marini mi nisu potrebne, jer samo sa jedne strane imam "rizičnu" situaciju i "Limenog BOKIJA", koji je maksimalno korektan i svoje bokobrane prebacio sa moje strane, ali biće možda potrebe za još dve ako negde budem pristajao između čamaca, pa da to bude udobno... Takođe, umesto Bokija pored mene treba uskoro da upadne još jedan Aqua Lux (pod uslovom da nije gay), pa će deliti nežnosti kako dolikuje :)

Sada stanje izgleda ovako:




Čeonu gumu sam izdigao da ne kloparam u metal kada ulazim u čamac, sa leve strane sam navukao blokator na metalni profil, tako da je super. Još ću to da dotegnem sa kojom gumom i nema zime.

Palo je i veslo u međuvremenu za slobodu naroda:



Bio u prolazu kroz Gložan, te sam preuzeo. Za 1500 dinara odlična priča. Kada dođe zima i bude mi dosadno nosim ga u garažu na tjuniranje. Ima da prođe gravuru i još neke ludorije pa će izgledati kao da je od mahagonija  a0335

Na nekim forumima su se žalili da im ulaze insekti, pauci ili šta god u suvim boksovima. Pošto sam imao višak delova za igranje koji su preskočili od kupatilskog prozora za 5 minuta sam namontirao ovu mrežicu na prorezima za boksove. Ako mene pitate, ako nešto hoće da uđe unutra ućiće kada je otvoreno, ali dokon pop i jariće krsti.




Frižider koji koristim duže vreme nije prošao dimenzionisanje, pa će ići na skraćivanje i ponovni premer kako bi stao u boks:




To bi bilo to za ovo uključenje, nastavak sutra :D

 cap




Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #38 poslato: 28, 05, 2019, 09:16:52 pre podne »
na čamcima tog tipa bokobrani imaju veću praktičnu vrednost kada su privezani horizontalno:
-štite veću površinu
-neće izleteti gore kada se zavlačić blizu nekog plovila, pontona ili zida
-neće leteti svuda pored boka čamca kada se brzo plovi
-ne moraju se skidati ili ubacivati u čamac kada se plovi, jer tako ubačeni samo smetaju

Bitve će tako biti slobodne za privez jer se bokobrani mogu vezati za rukohvate.
Ukoliko se peca iz čamca i zavlači u ubalu i granje praktično je imati stalno, na svakoj od 4 bitve, oko 1m tanjeg kanapa (kao plavi koji ti stoji u gajbici, pored debljeg belog).
Često se mora vrlo brzo reagovati i koristiti ih za privez, a mnogo je lakše kada su već na tom mestu.

Inače, čestitam ti na imenu za čamac, tako sam nazvao i mog omiljenog mačka koga sam pre 2 god spasao sa Stojkove ade i doneo u Beograd.


Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #39 poslato: 28, 05, 2019, 09:37:44 pre podne »
Hvala Mišo na savetima. Sve što si rekao je na mestu. Upravo je to bila jedna od ideja za budućnost kada budem uzeo još dva komada (što će biti možda i danas) da kompleteram pricu. Stoga sam uzeo malo duži kanap kojim su vezane iz nekoliko puta sada, da bih mogao da ga rastegnem sa strane. Debljina je ista kao i onog u gajbici. Trenutno ih podižem u čamac bez raskačivanja kada se krećem da ne landaraju. Tako smanjuju funkcionalnost kako si rekao, a bogami i narušavaju estetiku :(




Inače, čestitam ti na imenu za čamac, tako sam nazvao i mog omiljenog mačka koga sam pre 2 god spasao sa Stojkove ade i doneo u Beograd.

Hvala :) Sladak mališa i imenjak...


Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #40 poslato: 28, 05, 2019, 23:17:31 posle podne »
Kabe, sredio si sve tip-top, sada si i potpuno legalan. Sezona može da počne, samo da vreme dozvoli

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #41 poslato: 29, 05, 2019, 14:59:53 posle podne »
Hvala Pec!

Valjda će da ogreje do decembra  bongo

Bio sam juče do Grosa, nema više bokobrana, nestalo. Sledeće nedelje idem da servisiram motor (10 radnih sati), pa ću da pokupim ako su stigli. U međuvremenu sam pazario mačak sidro od 4KG i 30 metra konopca da se nađe uz njega :)

Instalirao sam nosače ze hladne napitke, naočare, kao i muziku :) , planiram još jedan da ubacim da se nađe, ova dva su super legla. Jedan na pramčanoj ogradi, jedna na držaču prema krmi.



Za muziku je zadužen JBL Flip koji je uvek na visini zadatka :)

Instalirana i zvučna signalizacija :) BIP BIP




Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #42 poslato: 30, 05, 2019, 11:58:38 pre podne »
Nakon razmišljanja o tome kako rešiti "elektrifikaciju" na čamcu, došao sam na neku "inovantnu" ideju koja se u praksi pokazala veoma dobro.

Nakon razmatranja uređaja u ovoj temi, odlučio sam da pazarim nešto takvo umesto standardnog akumulatora i koristim ga za napajanje na čamcu.

Kako nisam bio siguran da će to u praksi funkcionisati, odlučio sam se za jeftiniju varijantu kineskog proizvođača po ceni od 4500 dinara:




Ideja je bila da se na ovu bateriju povežu i koriste:

- Pumpa za izbacivanje vode iz čamca
- USB i upaljač port koji je izvučen na krmenom delu
- Led rasveta

Kupljena je pumpa:










Uskoro ću pazariti i neko led svetlo po svojoj meri.

U okviru krmenog suvog boksa napravio sam poseban izolovan prostor za bateriju i ostale "gedžete" iz te oblasti.

Pumpa je testirana u realnim uslovima. Priključuje se na 12V priključak koji služi za startovanje motora kod baterije. Nisam testirao maksimalnu autonomiju, ali je radila do sada ispumpavanje u kadi u dužini od 20 minuta bez prestanka.



Poručio sam iz kine konektore kako bih u buducnosti napravio elegantnije povezivanje pumpe na bateriju jer sada koristim klesta za startovanje motora kojima "ugrizem" kablove  stri.

Kako je poslednjih dana vreme dosta kišno, postalo je neprijatno po hladnom vremenu zagaziti do krme i krmenog boksa kako bi se startovala pumpa, te sam razvukao do pramca kabal, na koji se povezivanje vrši maltene sa obale, tako da smo i taj slučaj elegantno rešili.

Kada je reč o samoj bateriji, očekivao sam minimum duplo ili troduplu veću autonomiju od trenutne (konkretno govorim o punjenju uređaja), ali završiće posao za sve potrebno. Voleo bih da testiram i skuplje varijante tipa Einhela koji bi bio moj izbor da sam se odlučio za skuplju opciju.

U svakom slučaju, postoji uvek opcija dodavanja standardnog akumulatora po želji, ali smatram za sada to nepotrebnim, a bateriju veoma praktičnom u upotrebi i na čamcu, i u njegovom neposrednom okruženju - plaža, priroda.






Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #43 poslato: 30, 05, 2019, 13:02:26 posle podne »
Dakle, pumpa nema neki svoj boks u krmenom piku, vec se po potrebi vadi i koristi?

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #44 poslato: 30, 05, 2019, 13:21:44 posle podne »
Ne, naprotiv. Ima i na fotografiji je iznad. Ona je tu stalno smeštena i iz nje ide kabal za napajanje. Po želji može se napajati baterijom koja se povezuje (smeštena je) u krmenom delu, ili je kod vlasnika koji dođe i poveže napajanje na pramcu bez da ide do krme i gazi vodu.

Baterija je inače malo većih dimenzija od eksternog HDD-a, pa staje i u džep veoma lako :)