Autor Tema: Kabe Nautica - Razvigor  (Pročitano 42140 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ginga

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
  • www.mojaladja.com
Odg: Vanbrodski pozdrav :)
« Odgovor #15 poslato: 25, 01, 2018, 20:45:30 posle podne »
Dobro došao

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #16 poslato: 28, 03, 2019, 14:26:34 posle podne »
Pozdrav svima posle skoro vise od godinu dana :)

Proslu godinu sam iskoristio za resavanje nekih bitnih stvari u zivotu, te nisam bio u mogucnosti da se posvetim temenjnije ovoj tematici, koja se moze podvesti pod red hobija (a imam ih previse).

Medjutim, ove godine sam jako resio da se pozabavim i ovim vidom uzivanja, te sam preduzeo adekvatne mere na vreme :) Kako je ovo bila jednacina sa mnogo nepoznatih (marina, motor, korito, vozacka dozvola, iskustvo, znanje itd.), morao sam da krenem od necega...

Izbor je spontano pao prvo na motor. Posle duze pretrage i potrage za nekim polovnim koji bi zadovoljio moje potrebe, na sajmu nautike posetio sam sa kolegom Petrom Kozicem stand Gros Inox-a, gde sam primetio motor Tohatsu MFS 5CD S na sajamskom popustu. Nesto nakon sajma, odlazim u radnju u Novom Sadu, gde kaparisem motor. Tada vec nije bilo povratka :) Posto je na sajmu bio slabiji izbor korita koja bi meni privukla paznju, takodje posle pretrage polovne zone (koja nije imala neki preterani izbor sve vreme), krenula je analiza svih proizvodjaca novih camaca kod nas sa sagledavanjem svih parametara koji su u igri. U nastavku cu podeliti njihove kontakte u nadi da ce nekome biti od pomoci da to dobije na jednom mestu i eventualno pronadje korito po svojoj meri:


Aqua Lux ++ Opovo - Sakule - 064 566 2269   https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-73164851-1.htm
Tandem nautic ++ Backa Palanka - 064 475 8038   https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Camci/Camac-Tandem-535-TANDEM-NAUTIC-58300259-oglas.htm
Nautic Plast ++ Novi Sad -   064 652 1403   https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Camci/Camac-Tajmen-5-25-boats-Nautic-Plast-43582864-oglas.htm
Stefan Plast  ++ Petrovaradin - 061 302 4447   https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Camci/Musky-17-Novo-34246811-oglas.htm
Nelt   ++ Titel - nelt.titel@gmail.com   

(linkovi sa kupujemprodajem ce mozda biti neaktivni u nekom trenutku, ali svakako, mogu sada da dovedu do nekog od proizvoda dok su aktivni)

Od ostalih koji nisu usli u uzi izbor tu su: Hunter, Tajmen, Big Foot, Agronaut, Tri princeze. Svakako mozete izvrsiti i njihov pregled u zavisnosti od vasih afiniteta, finansijskih mogucnosti i potreba.

Konacan izbor pao je na Aqua Lux, koji je juce takodje kaparisan, a uskoro nadam se i uparkiran na marini Plavi Dunavac u Novom Sadu, koja je u medjuvremenu takodje rezervisana. Samim tim, ostala je samo jos jedna sitnica koja nas "deli" od uzivanja, a to je dozvola za upravljanje plovilom. Ta "formalnost" bice nadam se regulisana tokom aprila meseca. Posetio sam kapetaniju u NS u dva navrata, dobio dve knjige u digitalnom formatu koje cu podeliti ovde sa vama, cisto da se nadju i na jos jednom mestu onome kome zatrebaju:

https://www.dropbox.com/sh/kwuqizn1x659cw5/AADg_AJCpK9CFwxbQyfNWf-wa?dl=0

Nadalje nastavljamo sa pribavljanjem dodatne opreme za camac.

Tokom obavljanja svih operacija iznad, dosta mi je pomogao ovaj forum da saznam, naucim, procitam neko zanimljivo misljenje, kako bih iskristalisao svoje licne potrebe "na nevidjeno". Posebnu zahvalnost dugujem i Petru koji mi je bio "desna ruka" sve vreme :)

Kako post ne bi bio suvoparan, podelicu sa vama neke fotke sa vode, napravljene prethodnih dana na raznoraznim Dunavskim lokacijama, dok uskoro ne dodje i neka multimedija vezana za moj camac :)



Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #17 poslato: 28, 03, 2019, 15:15:23 posle podne »
Cao Kabe,
druze moj !   114

Hvala na pohvalama !  thumbup

Cekamo multimediju tvog plovila !

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #18 poslato: 28, 03, 2019, 20:07:13 posle podne »
Кабе, озбиљан приступ је предуслов за задовољство после свега.

Наравно, време ће показати да су неке ствари могле и другачије, али иза оваквих припрема, не верујем да ће бити баш много кајања.
Срећно!


Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #19 poslato: 28, 03, 2019, 21:22:19 posle podne »
 114 114  114

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #20 poslato: 01, 04, 2019, 12:53:52 posle podne »
Hvala :D Svakako, bidno je da smo stvari pomerili sa mrtve tacke  25648

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #21 poslato: 18, 04, 2019, 14:30:10 posle podne »
Lagano napredujemo :)

U garažu je usidren Tohatsu :) Feel the wind...





Period razrade: 10 radnih sati. U tom periodu preporučena je vožnja na pola gasa prvih 8 sati, nakon toga poslednja dva sata sa izletima u jači gas u naletima od po 5 - 10 minuta, pa onda ponovo vraćanje u slabiji. Nakon toga ide servis. Po završenom servisu, sledeći je za 50 radnih sati, a nakon njega treći za 100.

Garancija na motor je 5 godina.

Predata kompletna dokumentacija za polaganje UMČ, nakon praznika rešavamo i taj deo priče :)

Uskoro dolazim sa još nekim zanimljivim aktivnostima nadam se...


Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #22 poslato: 18, 04, 2019, 16:21:39 posle podne »
Zeljno iscekujemo taj nastavak price i da vidimo na cemu ce biti taj Samurajski lepotan.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #23 poslato: 09, 05, 2019, 17:58:03 posle podne »
Pozdrav svima posle nekog vremena :)

Dugo se nisam oglašavao, a u međuvremenu, imamo neke nove informacije i progres, pa je red da pokrenemo stvari sa mrtve tačke :)

Već 13.04, nekoliko dana pre dogovorenog roka za završetak čamca, dobio sam poziv iz Sakula od Stevana koji je rekao da je sve završeno i da mogu doći po čamac. 17.04., kada su mi obaveze dozvolile krećem put Sakula sa svojim prijateljem Maksom u akciju dovoženja čamca.

Kao stari drugari iz offroad i auto avantura koje upražnjavamo u slobodno vreme već mnogo godina unazad odlično smo se snašli u ulozi transportera plovila, te ukoliko vam je potreban prevoz, stojimo na raspolaganju :)  k5








Kada je reč o dogovoru sa Stevanom i kompletnoj komunikaciji tokom izrade čamca i dogovorenog imam samo reči hvale i svaku preporuku. Kako će se čamac pokazati u upotrebi, preostaje da vidimo, ali moje mikro iskustvo za sada je veoma pozitivno.

Kada je reč o samom čamcu, navešću u nastavku šta je sve "implementirano" u prvoj ugradnji, a nadalje ću govoriti o svim dodacima koji su u planu i koji će biti izvršeni:

- Osnova čamca
- Inoksni rukohvati
- Pramčana ograda
- Izvod za upaljač
- Izvod za dva USB porta
- Priprema za kaljužnu pumpu
- "Daske" za sedenje
- Aluminijumska tenda
- Bitve (4 komada)


Uz čamac dobijate kompletnu dokumentaciju i sertifikat uz račun koji kasnije koristite za registrovanje istog.

Čamac je istog dana porinut u vodu bez šampanjca, ali ćemo u budućnosti sigurno napraviti simboličlo lupanje istog o naša grla uz vihor vetrića na čamcu :)





Nekoliko dana nakon toga raspakovan je i motor koji je upakovan na svoju poziciju:





Predata je kompletna dokumentacija za registraciju čamca, kao i upis motora u plovidbenu dozvolu. To zadovoljstvo koštalo je ovoliko za period od tri godine:


take me to the nearest pnc bank


, a nešto kasnije iz kapetanije je usledio poziv da je plovidbena završena. Ostalo je još samo da istaknem na čamac registarsku oznaku i ime, time će proces biti završen u kompletu.





Inače, u marini sam sreo i upoznao Zankikija, kao i njegovu lepoticu Marissu koja je "uparkirana" na istoj strani veza čineći ga posebnim :)

bp gas stations nationwide


Prethodnih dana sam sreo i svog prvog komšiju Zvonka u marini, koji je takođe prisutan i već pominjan na forumu kao stalni član regata :) Definitivno je svet mali :)






Juče smo se malo vozili pred zalazak sunca, ugođaj je bio super, samo još malo da otopli pa će biti još bolje :)




Ovako inače izgledamo u marini :)







To bi bilo za ovu priliku od nas, dalje nastavljamo sa sitnim pikanterijama, gedžetima i šminkom o čemu ću pisati. Do tada ŽIVELI!


take me to the nearest chase bank


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #24 poslato: 09, 05, 2019, 18:29:10 posle podne »
Браво, Кабе. Срећно!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #25 poslato: 09, 05, 2019, 18:36:29 posle podne »
Nek je sa srecom   114

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #26 poslato: 09, 05, 2019, 18:40:43 posle podne »
Samo da se stabilizuje vreme, a onda stižem da ga testiramo

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #27 poslato: 09, 05, 2019, 19:14:10 posle podne »
Srećno.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #28 poslato: 09, 05, 2019, 20:20:31 posle podne »
Srećno!
Čamac sam video u marini pre desetak dana i dobro izgleda i uživo.
Želim ti puno predjenih sati i uživanja na vodi!

 114

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kabe Nautica
« Odgovor #29 poslato: 10, 05, 2019, 09:40:25 pre podne »
Srećna plovidba!
Svrati na rakiju kad god me vidiš.