Autor Tema: Kabe Nautica - Razvigor  (Pročitano 42135 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #105 poslato: 18, 12, 2019, 14:23:48 posle podne »
Auu ovi plikovi su stvarno sramota.
Ja bih trazio pare natrag.
Ja nemam ni jedan plik na brodu iz 75. godine. Ako smrdi kao sirce kad se probusi plik, nema tu prave popravke.
Mora da se skine zelkot skroz odmah i stavi da se
susi par meseci. Pa onda da se radi novi zelkot...sto nije prosto.mozda to nije isplativo za camac...

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #106 poslato: 18, 12, 2019, 16:50:42 posle podne »
Pare mogu da se traze nazad, ali nije realno da ces ih dobiti. U tom slučaju je bolje konstruktivno pristupiti nego ici odmah na nož.
Plikovi ne mogu tako lako da se probuse. To je dosta tvrdo i moje misljenje je da je najbolje da to ostane tako kako jeste jer to verovatno ne bi mrdalo sem sto je ruzno. Zbog toga sam i ja ipak odlucio da se vratio camac da se sredi jer kad je camac napolju stvarmo ruzno izgleda.
Po rečima konstruktora to se desava na nekim njihovim čamcima a na nekim ne i oni bar po njihovim recima ne znaju zasto se to desava. Konsultovali su tehnologa i nisu dobili odgovor. Meni to lici na mehurove vazduha al to je zaista jako tvrdo.
Ja cu videti kako ce biti resenje. Camac je kod njih vec 3 nedelje u mom slučaju. Plasi me sto je sada hladno i za bilo kako susenje trrba puno vise vremena.
Voleo bih da znam razlog zasto se to desilo al izgleda da cu ostati uskraćen za tako nešto. Najrealnije mi izgleda da je u pitanju žurba i da nisu čekali dovoljno u nekom od procesa izrade...


Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #107 poslato: 18, 12, 2019, 16:54:49 posle podne »
Evo kako izgleda kos mene ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #108 poslato: 18, 12, 2019, 17:16:46 posle podne »
Гледајући те слике све више сам уверен да је проблем - "људски фактор".

Приликом ламинације, кад се нанесу слој смоле и слој мата, металним ваљцима се прелази преко читаве површине да би се потпуно избацио заробљени ваздух. То је релативно спор и досадан посао и ако, онај који га ради, није свестан зашто се то ради, може да се деси да испод слојева остане заробљен ваздух, а буде ту и заробљене влаге из ваздуха. У почетку се то не види али како се поступак полимеризације, очвршћавања смоле, не завршава у року од неколико минута, ови мехурови постану видљиви тек накнадно.

Мени се чини да се то може санирати тако што ће се пластика избрусити тако да нема мехурова. Треба нанети неколико нових слојева смоле и мата али пажљиво и полако, водећи рачуна о влажности ваздуха и температури. Могу то да буду добри чамци, а због нових слојева смоле и мата, корита ће бити само још јача и трајнија. Требало би да то произвођач уради о свом трошку.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #109 poslato: 18, 12, 2019, 17:30:22 posle podne »
zoki_ns,
koliko god da se trudite da budete kulturni i fini, jasno je da ste debelo prevareni i ti i Kabe... Sta vam je ciniti, to vi naj bolje znate, ali je zaista glupo kupiti novo plovilo koje je totalno defektno...
Misha D sve OK... Nemam ja nameru da se natezem s tobom... Pisati o alu plovilima i materijalima koji su za more i za reku su sasvim razlicite teme, a da je reciklirani aluminijum prljav, sta da komentarisem??? To nije prekovano, nego pretopljeno....

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #110 poslato: 19, 12, 2019, 06:31:37 pre podne »
zoki_ns,
koliko god da se trudite da budete kulturni i fini, jasno je da ste debelo prevareni i ti i Kabe... Sta vam je ciniti, to vi naj bolje znate, ali je zaista glupo kupiti novo plovilo koje je totalno defektno...

Ja ne bih bio ni malo fin da mi za debele pare neko proda umesto novog - remontavano korito za koje nema ni objašnjenje šta se desilo...Ne zna ni njihov tehnolog? Pa to je tek sramota na kvadrat, a bolje reći čist bezobrazluk- jer znaju svi oni tačno o čemu se radi. A ako ne znaju, kako će da poprave? Eksperimentisaće na novom koritu? Pa šta bude-bude...
To je sve za dobru tužbu ili vraćanje para, a ne linijom manjeg otpora... Ako se tako bude radilo biće ne dvojica prevarenih, nego njih stotine!
Što se mene tiče ja neću od njih kupiti nikada ni saksiju za cveće a ne čamac.
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #111 poslato: 19, 12, 2019, 08:15:46 pre podne »
Kempi koristi ALMG 3 MN, a ne Almg 4mg kao sto se prave camci u EU.
Ako znas kolika je tu razlika onda da ne sirim pricu u ovoj temi gde je predmet plastika.
99% Al ovde se koristi iz reciklaze sa raznim primesama i necistocama, da je dobar pravili  camce  i u Eu  i u USA od njega .
Moze da bude ali ne mora da znaci.

Dakle, Angela Merkel i Donald Trump prave od almg4 i mi bi trebali isto tako da radimo. Sve sto evropa radi, moramo i mi. Ovo me podseca na Acu i Brnabicku. U zadnjih 10 godina sve sto je od EU uslo u Srbiju je katastrofa. Kao, oni su neki  pametni pa ceo svet mora da ih prati.. kako da ne.
Bilo kako bilo, ja znam, za sigurno, da ce svaki Alu camac sahraniti dva plasticna. To mi je dosta. Prave se camci i od drveta pa rade posao.. a porediti drvo i alu kao materijal nema smisla, zar ne?

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #112 poslato: 19, 12, 2019, 08:21:55 pre podne »
Ima plastičnih čamaca i po 30-40-50 godina (moja Marissa ima 40), a od manjih imaš i specijala, pasara, elana... Preteraga ga bre, pa po tome aluminijum će da traje 100 godina...

Da sada uzimam čamac od 5-6 metara, to bi svakako bio aluminijum... Ali nisam baš siguran da može da sahrani 2 plastična...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #113 poslato: 19, 12, 2019, 09:01:52 pre podne »
Ima plastičnih čamaca i po 30-40-50 godina (moja Marissa ima 40), a od manjih imaš i specijala, pasara, elana... Preteraga ga bre, pa po tome aluminijum će da traje 100 godina...

Da sada uzimam čamac od 5-6 metara, to bi svakako bio aluminijum... Ali nisam baš siguran da može da sahrani 2 plastična...
. Pa ako su kao ova dva " bubuljičava" oće sigurno.  kuku

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #114 poslato: 19, 12, 2019, 13:26:07 posle podne »
Zanimljivo,
Ja sam taj camac uzeo nov za pomocni pre skoro 5 godina. Tada kada je spusten namazan je antialgun i od tada camac je u vodi. Znaci pipnuo ga nisam, iz vode je bio samo izvucen na 20 dana kada je bio zadnji led. Navucen na obalu i posle 10 dana vracen u vodu. Tako gledano stvarno sam teska svinja. Bas cu da pogledam to sto pisete jednom kada ga izvucem, realno bi bilo ok da ga castim sa jednim mazanjem podvodnog dela

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #115 poslato: 19, 12, 2019, 16:50:32 posle podne »
Brokeru, tvoj sigurno pliva na bobuljicama  ha

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #116 poslato: 19, 12, 2019, 17:43:46 posle podne »
Brokeru, tvoj sigurno pliva na bobuljicama  ha
Zabole me dok pliva:)

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #117 poslato: 19, 12, 2019, 21:27:50 posle podne »








I kod dzelkota najgoreg kvaliteta tesko da ce nepropusnost membrane propasti posle par meseci u vodi a tu je i jos koji sloj farbe. Uopste ne mora biti osmoza. Uostalom probusi mehur ako iz njega izadje voda koja jako smrdi na sirce onda jeste ako nema kiselog smrada nije. Ne treba poseban lakmus papir dovoljan je nos. Inace ovo lici i na reakciju izmedju 2 lose slozene farbe. Prajmera i antialgina. Postoje prajmeri koji udju u reakciju sa drugom hemijom i prilikom te reakcije oslobadja se gas koji proizvodi mehure. Znaci pomirisi sadrzaj mehura! Osmozni mehuri su najcesce pravilne okrugle forme...tvoji nisu.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #118 poslato: 20, 12, 2019, 08:02:23 pre podne »
I meni za sada to ne lici na osmozu, ali, moze biti pocetak osmoze.. sta god da je, na novom camcu je to nedopustivo. Nije to camac star 10 godina pa..

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kabe Nautica - Razvigor
« Odgovor #119 poslato: 27, 12, 2019, 11:43:28 pre podne »
Bogami ovde se priča debelo zakuvala u mom odstustvu :)

Drago mi je da mogu da se pročitaju razna mišljenja, tumačenja, ideje, saveti i usmerenja za svakog ko ima sličnu situaciju uključujući i mene.

U svom postu napisao sam koji će biti razvojni put korita, te ću ovde svakako podeliti i nadalje sva nova saznanja koja budem imao. Smatram da ovake stvari moraju da se zavrte u etru da bi ljudi mogli da znaju šta ih očekuje i sa novijim proizvođačima čamaca čija proizvodnja iako postoji već nekoliko godina (pa čak i deceniju) može da izgubi na kvalitetu ili da ima neki pojedinačni (ili sporadični) propust.

Takođe smatram da ova pojava nije nešto novo, da se događalo i da će se događati kod proizvođača (ne mora biti i istog što smo već apsolvirali). Na njima je da izvuku pouku, vide gde su pogrešili u izradi i postaraju se da se ta greška u budućnosti ne ponovi, jer: utiče negativno na njihov imidž, pravi finansijski gubitak jer je nepohodno sanirati problem. Naravno pored toga utiče direktno i na nas korisnike.