Autor Tema: Trajekt do Italije  (Pročitano 4025 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Trajekt do Italije
« poslato: 12, 01, 2018, 20:00:53 posle podne »
Vec tri sata pokusavam da iskopam neke informacije o trajektnim linijama iz Bara ili Dubrovnika ka Bariju. Sajt Jadrolinije mi daje samo opciju Split-Ankona. Negde sam procitao da je Dubrovnik- Bari sezonska linija, ali ponovo ne mogu online da kupim karte.... Znam da Crnogorci kubure sa brodovima, hahaha... ima li neko mozda neku informaciju, hvala i pozdrav 114
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #1 poslato: 13, 01, 2018, 00:23:38 pre podne »
Mene je letos to interesovalo ali sada da me kolješ ne znam na kojoj sam adresi našao podatke. Koliko me pamćenje služi polazak u 21h iz Bara i u toliko iz barija ali preko dubrovnika. Karta negde oko €70 i još oko € 50 za sedište a ima i sa krevetom ali to je papreno. E njima je jednom trajektu istekao rok upotrebe ali su trebali da osposobe onaj drugi. Okreni lepo luku bar u baru i pitaj. Broj dobiješ na nihovim obaveštenjima

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #2 poslato: 13, 01, 2018, 10:36:00 pre podne »
E ne znam kako je sada, znam da su Crnogorci izgubili tu svoju liniju, ali na osnovu mog iskustva od pre par godina mislim da nije bas toliko papreno skuplja karta za lezaj spram sedista (narocito ako vas ide dvoje ili vise), a komfor je neuporediv iz dva razloga. Prvo time si ubio dve muve jednim udarcem jer em putujes, em lepo ko covek prespavas noc u putu i ujutru u Bariju izadjes odmoran i svez da koristis od ranog jutra dan odmora spram lomljenja na sedistu ili po patosu cele noci i mamurnog dana odmora kad stignes. Drugi razlog je sto na tim brodovima ima puno razlicitih "naroda i narodnosti" i svi oni radi te ustede na parama za kabinu se nocu valjaju po patosima i sedistima, a da bi im bilo prijatno se raskomote izuvanjem i ceo brod osim na spoljnoj palubi i osim u kabinama vonja na noge i carape, vrlo intenzivno i neprijatno!

Skupo je ako hoces da prebacis i auto, ja sam odustao bio od toga sto se ispostavilo opet odlicno iz dva razloga - prvi jer tamo tako dobro radi zeleznica da se svuda stize lako i efikasno (iako je ona toboze losija od one na severu Italije), a drugi jer Italijane tako boli uvo za kola (veci standard jbg) i svejedno im je i ako ocesu aute medjusobno i slicno, desi se da lepo covek stane i na sred kruznog toka i shvati da je pogresio i ubaci lepo u rikverc i boli ga uvo sto svi sviraju i saceka dok se ne pomere da on ispravi svoju putanju kako je zamislio iako je npr mogao da napravi jedan krug vise oko toka. Ne preporucujem da se ide tamo sa nasim kolima, ako je bas potrebno, pre rentiraj, ako bas moras.

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #3 poslato: 13, 01, 2018, 13:48:07 posle podne »
Hvala puno na odgovorima... Planirao sam da se vratim iz Barija, a  odavde idem auto putem preko Venecije, da par dana budem u Rimu, pa do Napulja i desetak dana budem negde oko Sorenta. A onda nazad na Bari i trajektom do Dubrovnika, ne moram ni do Bara...
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #4 poslato: 13, 01, 2018, 15:10:05 posle podne »
Za Veneciju, Rim i Napulj ces vec i sam sve naci, oko Sorenta imas jos par malih mesta od kojih su najinteresantniji Positano i Amalfi, a sledeci veliki grad je Salerno koji na zalost nisam stigao obici svojevremeno, ali neka, eto razloga za drugi put. Na putu sa severa do Rima (uz malo skretanje sa puta), kad vec ides kolima, postoji jedan zanimljiv park "Bomarzo" koji ima jako netipicnu pricu i figure, progoogle-aj malo da li ti je to zanimljivo.

Realno i sever i jug Italije imaju toliko toga da jeste realno da ne mozes obe stvari da stignes da lepo obidjes, ali steta je da ne vidis neke stvari u oblasti Puglia tj oblasti ciji je glavni grad Bari kad vec ides cak tamo. Za razliku od vecite guzve na severu, na jugu imas prostora i tempo je sporiji. Ono sto ti je jako blizu Barija i sto mozes obici sa malo ulozenog vremena su mesta Alberobelo (pitaj nekoga u kojoj od tih kucica u kojoj se nalazi prodavnica ima i javno dostupna terasa sa krova odakle puca najbolji pogled na celo to mesto i obavezno se raspitaj zasto su gradjene takve kucice, ima veze sa porezom na gradnju kuca iz starih vremena i gradnjom bez cementa, ali necu ti sve reci, istrazi, zabavi se) i mesto Polignano a mare (inace i rodno mesto pevaca Domenico Domugno-a, zatim zivi stari grad na litici iznad mora, a unutar litica su pecine u kojima su restorani sa pogledom na more, a tu se i odrzavaju takmicenja u skokovima u vodu). Naravno, u samom Bariju imas stari grad, a novi deo grada je napravljen iskljucivo sa ulicama pod 90 stepeni, opet zanimljivo da se raspitas zasto, a ceo taj novi deo je pun prodavnica mode (sto mene bas i nije mnogo zanimalo, ali videces po ljudima na ulici da su oni svi u trendu sa poslednjom modom), inace imas u Bariju i statuu Crnogorskog kralja Nikole, a takodje to je grad koji slavi Svetog Nikolu zastitnika mornara i u glavnoj bazilici se cuvaju njegove mosti. Ako ides oko 1. maja (malo kasnije, mislim 7. maja), tamo se u to vreme pravi velika festa u cast Sv. Nikoli i imas dogadjaje po celom gradu, jako interesantno. A ako mozes da izdvojis ceo jedan dan, onda obidji mesto koje se zove Matera i koje je glavni grad i oblasti u Italiji koja se zove Matera. To ti nece docarati nijedna slika sa neta, to samo mozes da dozivis tamo, to je praistorjiski grad isklesan u kamenu, ogroman, zivopisan, zasticen od strane UNESCO-a, poznat i po hlebu koji peku u kamenim pecima koji tamo mozes probati, a inace je do nedavno bio i najsiromasniji deo Italije i spasilo ih je izmedju ostalog kada su od skora poceli tamo da snimaju filmove jer je mesto jako autenticno, npr najnovija Holivudska verzija Isusa je tamo snimana. Ne znam kakav je put od Barija do Matere, ali imas voz sa glavne zeleznicke stanice (malo sa strane do duse, pitas nekoga) koji tamo brzo stize, ali pazi jer ima dva vagona od kojih jedan zavrsava u mestu Altamura pre Matere, a jedan vagon ide do kraja za Materu pa vodi racuna da se ne zeznes (ovako iz secanja, mislim da prvi vagon ide za Materu, ali proveri).

Naravno, sladoledi, sveze voce i povrce i hrana tipicni za Italiju, o tome nije potrebno dodatno pisati...

Uvek se rado setim putovanja na tu stranu!


Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #5 poslato: 13, 01, 2018, 16:15:53 posle podne »
Hvala puuno Nidzo, od svega ovoga jedino sam znao za mosti Sv.Nikole u Bariju, koje sam planirao da posetim pod obavezno, to mi je i porodicna slava... Pokusacu da posetim i ova ostala mesta koja si naveo, ma meni je Italija odmor za oci i dusu, bio sam sto puta na Severu, ali se juznije nisam spustao..... Samo mi je da sednem u neki kafic i slusam Italijane kako pricaju ( pice, sladoledi i ostale djakonije se podrazumevaju....bude mi zao sto ne pijem kafu.... sajkaca).....
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže Hromi Daba

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #6 poslato: 16, 01, 2018, 15:40:07 posle podne »
Trajekt Sveti Stefan je završio na rezanju pre jedno godinu dana :( Posle toga je na liniji radila jadrolinija. Probaj ovde http://www.montenegrolines.net/kontakt najbolje telefonom. Ima i na sajtu nekih informacija ali pitanje koliko su azurne.

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk


Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #7 poslato: 26, 01, 2018, 19:43:06 posle podne »
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #8 poslato: 26, 01, 2018, 21:17:28 posle podne »
Ajde Steps kreći na krstarenje. Nemoj da čekaš sezonu, nedostajaćeš na Savi.

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #9 poslato: 26, 01, 2018, 21:59:09 posle podne »
Hvala na lepim zeljama, dragi kolega. Prvo moram da "odradim" skijanje, pa onda krecu "vodeni" radovi sajkaca
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže KING

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
Odg: Trajekt do Italije
« Odgovor #10 poslato: 28, 01, 2018, 23:15:23 posle podne »
Mislim da funkcionise trajekt Drac-Bari. Koliko sam cuo da je i put odlican kroz Albaniju.