Autor Tema: Bayliner 2052  (Pročitano 22429 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mornar u kanalu

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Bayliner 2052
« Odgovor #210 poslato: 02, 10, 2018, 18:58:12 posle podne »
Знам да није то право , пластика је замена .

Послато са Lenovo A5500-F уз помоћ Тапатока

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #211 poslato: 03, 10, 2018, 10:30:48 pre podne »
То је то, али нисам љубитељ пластике. Ово би била последња опција.

На Ибеју има никлованих, упуштених послошки различитих димензија. Не знам како се оне понашају у додиру са сланом или слатком водом.

https://www.ebay.de/itm/191973215637

Van mreže kole

• Drinski Kratkorepi Peš
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #212 poslato: 03, 10, 2018, 10:35:56 pre podne »

Van mreže Zole

• Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
« Odgovor #213 poslato: 03, 10, 2018, 15:02:42 posle podne »
Zox,
evo npr. ovde mozes kupiti nitne za morsku vodu i upustene podloske:

https://www.awn.de/rosetten-v4a-vollmaterial.html
https://www.awn.de/monel-blindnieten.html

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #214 poslato: 03, 10, 2018, 21:37:01 posle podne »
Хвала (свима) на корисним информацијама.  114

Налепљена је бочна налепница и то означава крај фарбарских радова. Данас је преузет и одвучен до следеће радионице -мајстора за цераде и бимини тенде.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #215 poslato: 10, 10, 2018, 21:43:14 posle podne »
Данас сам свратио до "Aqua Тex"-а у Новом Саду. Завршена је поправка цераде и бимини тенде. Требала се мало прошити, дотерати и поставити копче на чамцу. Њихове услуге већ сам користио.
Остало је да је оперем.  Препорука за "Aqua Тex".

Следећа фаза је тапетар.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #216 poslato: 11, 10, 2018, 20:13:34 posle podne »
Стигао је ГПС брзиномер из Кине. Има и дигиталних. Бесплатна достава.

https://www.aliexpress.com/wholesale?initiative_id=SC_20181011111116&SearchText=gps+speed+meter+boat&g=y&spellcheckPrompt=&misspellText=gps+speedmeter+boat

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #217 poslato: 18, 10, 2018, 20:13:20 posle podne »
Мотор је конзервиран и испуштена је вода из система хлађења.

Свршена је још једна фаза у низу -тапацирање. Нису све облоге пресвучене, јер није било потребе. Измењани су само оштећени делови наутичке коже. Два комада сиве коже на крменом делу приближних димензија 400mm х 400mm, са обе бочне стране по два комада сиве и плаве боје приближних димензија 1000mm x 250mm и на једном седишту, доњи део 200mm x 300mm. Све је могло и упола мање, али нијансе нису идентичне, па би била асиметрија.

Цена је 300€, и чим је за чамац - јефтиније нема. Цена самог материјала по дужном метру је 15-20€.

Тапацирање је добро одрађено, а радила је фирма из Новог Сада, Темеринска 104Б. 

Следећа фаза је замена шарки на седиштима. Горње су одличне од алуминијума, а доње су зарђале, а неке и пукле.  Мењају се све, и биће од прохрома.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #218 poslato: 19, 10, 2018, 13:54:20 posle podne »
Јутрос је пристигла пошта. Наручен је обртомер преко "e-bay"-а. Cena je 28,99$

Ако неког занима:
https://www.ebay.com/itm/Boat-RPM-Meter-Tachometer-Hourmeter-0-6000-RPM-85mm-black/352362402391?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2648

Био је занимљив начин доставе Поште Србије.

Како нисам био код куће, требао је бити у сандучету извештај о приспећу пошиљке.

Међутим....

Улазим у двориште и на бетону уочавам неку кесу. Помишљам да су деца из комшилука нешто пребацила, неко смеће.

Не, нису деца, већ ретардирани поштар. Узео је пакет са техничком робом и бацио га преко капије високе више од 2,5m, директно на бетон. Идиот...

Иначе, већ годину дана има обичај пошту качити на метлице брисача ветробрана и нека слична егзотична места, а поштанско сандуче је на капији -исправно је.

Уложио сам данас писмену жалбу Пошти Србије са пропратном фото документацијом.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #219 poslato: 19, 10, 2018, 16:14:39 posle podne »
Куповина обртомера, брзиномера, као и осталих инструмената има своје разлоге. Брзиномер на притисак воде је лоше решење. С тим сам имао проблема на прошлом чамцу. Често се запушава од прљаве Дунавске воде. По некад већ после 10 минута пловидбе. Сморио сам се од подизања мотора, чачкања иглом и тако даље. Варијанта очитавања брзине путем ГПС-а решава проблем.

Иначе сама инструмент табла ми се не допада. Постоји само један ружнији модел од ове, а то је претходна генерација чамаца. Инструменти су четвртасти -још један разлог за промену.

План је следећи:

1. Демонтирати све инструменте и поклонити их мајстору. Мени не требају.
2. Куповина брзинометра, обртометра, бројача радних сати, температуре расхладне течности, притиска уља, волтметра, показивача количине горива у резервоару.
3. Пластика где се налазе инструменти ће се исећи у правоугаони облик.
4. На исечено место долази плоча од алуминијума дебљине 3mm, на којој ће бити отвори за поменуте инстрименте. Табла се причвршћује уз помоћ 6 прохромских вијака.
6. Алуминијум ће се исполирати, или залепити квалитетна трака у дизајну дрвета. То још нисам одлучио.

Како изгледа фабричка инструмент табла -погледајте на фотографији.

Van mreže Zoran T

• Kapitalac Dunavski
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #220 poslato: 19, 10, 2018, 19:28:33 posle podne »
Alu ili prohrom samo ispoliras...greota lepiti nalepnice da lici na drvo...ili kod stolara pa drvo...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #221 poslato: 19, 10, 2018, 19:41:27 posle podne »
Предложио сам Зоране мајстору да се плоча уради од тврдог дрвета, дебљине 7mm, али рече алуминијум ће најбоље одговарати. Напоменуо је за прохром да ће јако сијати по сунцу, а и нешто у вези обраде је споменуо, не сећам се тачно шта.

Слажем се да налепница неће лепо изгледати, вероватно ће бити полирање.

Имам у плану променити и прекидаче. Много ми се свиђају "клик-клак" модели. Онако, ретро, класика.

Да би њих променио, потребно је конструисати идентичне делове (са леве и десне стране, виде се на фотографији) од рецимо прохрома или алуминијума, па избушити отворе за прекидаче и тастере.

Тај детаљ ће се (вероватно) радити на пролеће.

Van mreže Zoran T

• Kapitalac Dunavski
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #222 poslato: 19, 10, 2018, 21:00:36 posle podne »
Guglaj tamo po e bay ili sl...trazi "6 gang roker switch...ima prakticnijih...ovi strce i lako ih zakacis kad ne treba

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #223 poslato: 19, 10, 2018, 21:47:17 posle podne »
Погледао. Раније сам их запазио, али не и њихов назив.  Слично решење, само модерније од овог који је тренутно на чамцу.  На жалост, не допадају ми се...  Чак и ако би се одлучио - немају се где монтирати, тај кокпит је мало специфичан. Не дозвољава велики број креација.

Одрадио бих то како сам већ описао (за сада је та опција), али сам отворен за све друге интересантне предлоге.

Поред сваког прекидача, тастера, преклопника била би исписана намена. Како се са полираног алуминијума или прохрома сито штампа брзо обрише, можда је решење гравирање.

Видех  "клик-клак" прекидаче разне. Има их са интегрисаним лед диодама као сигнализацијом "укључено-искључено", чиме се елиминише још један отвор за лед диоду, а има и са заштитном маском.

Ево примера таквог прекидача и лед диода за уградњу са хромираним кућиштем, и још штошта што би волео комбиновати на инструмент табли:

Van mreže Zoran T

• Kapitalac Dunavski
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #224 poslato: 19, 10, 2018, 21:59:31 posle podne »
Te rokere smo ubacili u onaj zadnji camac i za sad su ekstra...i ekstra sto svaki ima i svoj automatski osigurac...jedino nocu kao da jace svetli indikacija i malo neprijatno za oci...