Autor Tema: Данас јесмо, сутра - ко зна где смо?  (Pročitano 6490 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Данас јесмо, сутра - ко зна где смо?
« poslato: 08, 01, 2018, 16:20:05 posle podne »
Колико пута смо чули то?
Питање које нам тако једноставним речима ставља до знања ко смо и где нам је место. Које нас враћа у стварност и које нам каже да смо мали и у пролазу.

Данас смо се на Бежанијском гробљу опростили од чика Свете, Светозара Радмиловића, нашег пријатеља из марине у Старом Сланкамену. Опростили смо се од једног дивног господина, наутичара али пре свега пецароша и то посебно смуђароша.

У марини су говорили за њега да нема шансе да изађе на воду и да не донесе бар два, три смуђа.

За сваког је имао лепу реч и широк осмех.

Ја ћу га памтити по анегдоти - ово се заиста догодило прошлог лета: чика Света је ујутро сео у чамац и прешао на супротну страну Дунава. Привезао је чамац за потопљено дрво, на месту на ком је већ данима, као из продавнице, доносио смуђеве. И таман се спремио да забаци кад...

Тад је приметио да је заборавио да у чамац, поред све остале опреме, утовари и штапове за пецање!

Ваљда је то био једини пут кад се он вратио без смуђа.


Сви смо се слатко смејали кад се вратио и испричао нам шта се догодило.


Отпловио је наш чика Света, у неке друге воде... Ко зна, можда ће и тамо наћи неки свој Дунав и неко лепо место за пецање смуђа...? Можда нам се и оданде осмехује...


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Данас јесмо, сутра - ко зна где смо?
« Odgovor #1 poslato: 08, 01, 2018, 16:55:40 posle podne »
Sveta je bio moj velik i pravi PRIJATELJ... Od kada smo se upoznali, nasli smo neku zajednicku "zicu" na  prvu loptu, za pricu, zezanje, razbibrigu...
Stara beogradska mangupska skola je bio Sveta. Do poslednjeg dana spreman ko zapeta puska, za svako zezanje, dobacivanje, salu... Malo je takvih likova bilo...
Culi smo se dva dana pre nego sto je otisao... Kaze: Dule, nemoj slucajno da dolazis na VMA u posetu, jer ovi pustaju samo na 10 minuta a nama da se ispricamo treba par sati...
Eto Sveto, ne ispricasmo se mi... A ko zna, mozda nekad na nekom drugom svetu...
Nek ti je laka zemnja prijatelju...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Данас јесмо, сутра - ко зна где смо?
« Odgovor #2 poslato: 08, 01, 2018, 18:44:09 posle podne »
Ne znam čoveka ali posle vašeg pisanija pa ko i da ga znam, nadam se da sada plovi tamo nekom Nebeskom rekom.