Nautika opšta... > OPŠTA DISKUSIJA

Web kamera

(1/4) > >>

Dule:
Predlog o kome treba razmisliti
Koliko sam shvatio većina marina ima internet. Zašto se ne dogovoriti sa vlasnicima da postave po jednu kamericu pa da mi uvek vidimo duva li košava i ima li leda na vodi. A i vlasnici čamaca bi mogli uvek da bace oko na čamac.
Šta mislite o tome?

captjerry:
odlicna ideja!!!!
moze li se nekao postaviti kamera preko puta nekih ( znam kojih ) restorana i klubova na vodi kako bi se "hvatali" dok bacaju djubre (8-12 dzakova dnevno) u vodu?...vec duze vreme razmisljam o tome ali sam mislio da je tesko izvodljivo...

espresso:
za marinu NAUTEC znam da ima video nadzor 24/7. u planu je da na sajtu proradi web cam, nakon rekonstrukcije sajta.

Kapetan:

--- Citat: espresso  21, 01, 2009, 13:05:20 posle podne ---za marinu NAUTEC znam da ima video nadzor 24/7. u planu je da na satu proradi web cam, nakon rekonstrukcije sajta.

--- Kraj citata ---

da bi steraming radio dobro i da bi ljudi imali pristup.. treba da se ispuni jedan od dva uslova

Nulti uslov -  da marina ima uploadu minimum 1 mb

plus

1 da marina ima upload 2 mb

ili

2 da marina odvaja oko 80 evra za steraming server gde ce se ljudi kaciti i nadgledati ...

e sad znam da cete reci da je 256kb dovoljno za video nadzor ali cisto da vam napomenem da za kvalitetn video nadzor treba 25 slika u sekundi i rezolucija 720 x 576 ako mislite da vidite pravo stanje

mi smo dole na sharku razmatrali varijantu da uvedemo LIVE video (imamo video nadzor) ali smo tu i stali .. mozda cemo nesto i uraditi ali treba jak internet definitivno


btw webcam varijante su generalno lose... moza nije skupa investicija ovako nesto :

http://www.informatika.com/kamera/kamera.asp?id=1

captjerry:
ja sam se vec zamerio :)...
znam  i ja sam hteo fotoaparat ali to treba sedeti u zasedi i cekati da neko to uradi..a i moras da pridjes bas blizu...
od nadleznih nema vajde, nego sam ja mislio da te snimke okacimo svugde, ima i na sajtove raznih EKO organizacija, pa u stampu, na TV...ima da prestanu odmah...sigurno...a mislim da ce i ostali da se uzentaju, ne znaju ko i kad ih snima...
ili ako neki ima neko neupadljiv camac sa kabinom (mislim da ga ne znaju na Savi) i voljan je da ucestvuje pa da zasednemo jedno vece...moze i to....ja sam za sve varijante, samo da ih vise nateramo da ne bacaju svo djubre u Savu....

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju