Autor Tema: Web kamera  (Pročitano 7611 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dule

  • Gost
Web kamera
« poslato: 21, 01, 2009, 04:30:32 pre podne »
Predlog o kome treba razmisliti
Koliko sam shvatio većina marina ima internet. Zašto se ne dogovoriti sa vlasnicima da postave po jednu kamericu pa da mi uvek vidimo duva li košava i ima li leda na vodi. A i vlasnici čamaca bi mogli uvek da bace oko na čamac.
Šta mislite o tome?

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Web kamera
« Odgovor #1 poslato: 21, 01, 2009, 09:19:50 pre podne »
odlicna ideja!!!!
moze li se nekao postaviti kamera preko puta nekih ( znam kojih ) restorana i klubova na vodi kako bi se "hvatali" dok bacaju djubre (8-12 dzakova dnevno) u vodu?...vec duze vreme razmisljam o tome ali sam mislio da je tesko izvodljivo...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Web kamera
« Odgovor #2 poslato: 21, 01, 2009, 13:05:20 posle podne »
za marinu NAUTEC znam da ima video nadzor 24/7. u planu je da na sajtu proradi web cam, nakon rekonstrukcije sajta.
« Poslednja izmena: 27, 02, 2009, 17:38:10 posle podne espresso »
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Web kamera
« Odgovor #3 poslato: 21, 01, 2009, 13:51:35 posle podne »
za marinu NAUTEC znam da ima video nadzor 24/7. u planu je da na satu proradi web cam, nakon rekonstrukcije sajta.

da bi steraming radio dobro i da bi ljudi imali pristup.. treba da se ispuni jedan od dva uslova

Nulti uslov -  da marina ima uploadu minimum 1 mb

plus

1 da marina ima upload 2 mb

ili

2 da marina odvaja oko 80 evra za steraming server gde ce se ljudi kaciti i nadgledati ...

e sad znam da cete reci da je 256kb dovoljno za video nadzor ali cisto da vam napomenem da za kvalitetn video nadzor treba 25 slika u sekundi i rezolucija 720 x 576 ako mislite da vidite pravo stanje

mi smo dole na sharku razmatrali varijantu da uvedemo LIVE video (imamo video nadzor) ali smo tu i stali .. mozda cemo nesto i uraditi ali treba jak internet definitivno


btw webcam varijante su generalno lose... moza nije skupa investicija ovako nesto :

http://www.informatika.com/kamera/kamera.asp?id=1

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Web kamera
« Odgovor #4 poslato: 21, 01, 2009, 13:55:44 posle podne »
ja sam se vec zamerio :)...
znam  i ja sam hteo fotoaparat ali to treba sedeti u zasedi i cekati da neko to uradi..a i moras da pridjes bas blizu...
od nadleznih nema vajde, nego sam ja mislio da te snimke okacimo svugde, ima i na sajtove raznih EKO organizacija, pa u stampu, na TV...ima da prestanu odmah...sigurno...a mislim da ce i ostali da se uzentaju, ne znaju ko i kad ih snima...
ili ako neki ima neko neupadljiv camac sa kabinom (mislim da ga ne znaju na Savi) i voljan je da ucestvuje pa da zasednemo jedno vece...moze i to....ja sam za sve varijante, samo da ih vise nateramo da ne bacaju svo djubre u Savu....
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Web kamera
« Odgovor #5 poslato: 21, 01, 2009, 15:08:20 posle podne »
@captjerry
video sam na sajtu cime se bavi tvoja firma i potpuno razumem tovju zelju da se stvari urede na pravi nacin. da se zameras "kriminalcima" nije uputno a nema ni vajde ni potrebe. mozda je bolje da tvoj predlog sa zasedom i snimanjem zvanicno uputis komunalnoj inspekciji i ponudis im usluge firme (camac, ljude, tehniku za snimanje i sl.). ponuda bi mogla da sadrzi i par slika koje si samoinicijatvno snimio, cisto kao ilustraciju problema. mislim da bi opstina novi beograd mogla da nadje interes i da dopuni budzet od naplacenih kazni.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Web kamera
« Odgovor #6 poslato: 21, 01, 2009, 15:11:52 posle podne »
@captjerry
video sam na sajtu cime se bavi tvoja firma i potpuno razumem tovju zelju da se stvari urede na pravi nacin. da se zameras "kriminalcima" nije uputno a nema ni vajde ni potrebe. mozda je bolje da tvoj predlog sa zasedom i snimanjem zvanicno uputis komunalnoj inspekciji i ponudis im usluge firme (camac, ljude, tehniku za snimanje i sl.). ponuda bi mogla da sadrzi i par slika koje si samoinicijatvno snimio, cisto kao ilustraciju problema. mislim da bi opstina novi beograd mogla da nadje interes i da dopuni budzet od naplacenih kazni.

jos da komunalna ispekcija ne zna za te probleme...  ljudi drustvo je totalno korumpirano .. najgore je sto gazda kafica na vodi moze da naredi zaposlenima da bacaju u kantu a ne u voud... ali gazda i ne razmislja o tome...  prilicno sam siguran da zaposleni to rade samoinicijativno nece gazda da se bavi time...

mozda dati gazdi slike...

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Web kamera
« Odgovor #7 poslato: 21, 01, 2009, 16:42:15 posle podne »
upravo tako Dule...
ja sam pre dve godine pokusao da uvucem grad u celu ovu pricu...fora im je bila (to sam vec nekome ovde cini mi se pricao) do sad nismo to radili...i otkacili me na keca...ma i njima je reka samo za skupljanje donacija i slikanje politicara i odbornika...bilo bi ehtra kad bi se vlast ukljucila u sve ovo...medjutim oni uglavnom od toga naprave marketing a rezultati nula...kao i JKP zelelnilo...od kad su dobili onaj preplacen brod za ciscenje reke (ima jedno 2-3 god), sluzi im samo da provozaju prijatelje svojih sefova i direktora i da se na dan Dunava pojave u javnosti...a mi placamo taksu za uredjenje i odrzavanje obala...
Bas bih voleo kad bi svako radio svoj posao...
a ja planiram da u aprilu ili pocetkom maja, posle velikih voda, organizujemo jednu akciju, skoro sam Kapetanu  pomenuo...napisacu sve u odvojenoj temi,trenutno gledam sta nam sve treba i koje sponzore da cimam za to...u pitanju je dobrovoljna akcija ciscenja reka Save i Dunava kod BG-a...nadam se da ce se sto vise nas ukljuciti, kojima reka znaci vise od neke tamo vode koja tece i nosi nase djubre...sto nas je vise, brze cemo da zavrsimo i bolje ocistimo a posle idemo na zasluzenu "zurku" na nekom ostrvu (jos ne znam kom)...
sutra-prekosutra cu sve da ispisem o tome...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Web kamera
« Odgovor #8 poslato: 21, 01, 2009, 17:54:07 posle podne »
pozvacemo tv stanice novine i sve ostalo ... pod geslom "kad nece grad .. mi cemo".... ja mislim da bi to bilo idealno jer bi se mnogi barem cimnuli ...

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Web kamera
« Odgovor #9 poslato: 21, 01, 2009, 21:44:01 posle podne »
To i jeste cilj ... Ja sam hteo da je nazovem "Veliko prolecno spremanje" . Moze i oba.
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
???: Web kamera
« Odgovor #10 poslato: 21, 01, 2009, 22:17:12 posle podne »
Captjerry, bravo za akciju i naziv. Uvek sam za to da treba ocistiti dvoriste, a kako je Dunav (doci cu uvek i na Savu) moje dvoriste, spreman sam da ucestvujem bilo kada i bilo gde.

Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji svoje djubre uredno spakuju u kese i onda "istovare" bilo gde, preko ograde camca, kroz terasu, kroz prozor automobila....
Ljudska glupost i nemar nemaju granica.

jedva cekam da cujem nastavak....ostrvo.....zurka, a pre svega o onome sto ide prvo....

pozdrav
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: Web kamera
« Odgovor #11 poslato: 22, 01, 2009, 12:51:09 posle podne »
Što više čamaca i što više ljudi. Koliko da im pokažemo kako se stvarno održavaju obale

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Web kamera
« Odgovor #12 poslato: 22, 01, 2009, 13:06:20 posle podne »
radim bannere i zastave :)
www.mojaladja.com

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: Web kamera
« Odgovor #13 poslato: 22, 01, 2009, 13:59:25 posle podne »
Kad spomenu bannere, napravi banner da ga ubacim na sajt! Malo da izreklamiramo "Moju ladju" među širim narodnim (internet) masama! :preved:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Web kamera
« Odgovor #14 poslato: 22, 01, 2009, 15:13:14 posle podne »
Kad spomenu bannere, napravi banner da ga ubacim na sajt! Malo da izreklamiramo "Moju ladju" među širim narodnim (internet) masama! :preved:

ne postizavam prijatelju ... nemamo logo ...  sad preradjujem ceo portal nova joomla na cirilici ... ludilo .. a pored ovog sajta imam dva legitimna posla i utepace me ovi moji :)

aj videcu danesto smislim :)
a i bannere onda moram da pozicioniram tako da radim ond arazmenu banera.. ima sve to joomla ali dok ja nasetujem ima se osilim