Autor Tema: Tužna priča o našim rekama  (Pročitano 4762 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Tužna priča o našim rekama
« poslato: 14, 12, 2017, 16:06:30 posle podne »
Стање на нашим рекама и каналима одавно није добро. Истина, на неким местима има активности у добром правцу, али ја бих вас упутио на чланак објављен у Блицу, из ког сам издвојио овај видео:



Заборавих да ставим линк до текста: http://www.blic.rs/vesti/drustvo/strasna-prica-o-srpskim-rekama-ako-se-bilo-kojoj-priblizite-van-grada-naici-cete-na/v1kb6r1

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: Tužna priča o našim rekama
« Odgovor #1 poslato: 04, 01, 2018, 19:57:17 posle podne »
Pozdrav Barička ada lepo mesto za odmor ali nesmete da pristanete na 26km desna obala gleda na Barič jer dođe osoba koja ima na 26km (tabla se nalazi u dvorištu)plac i splav. A na adi i kaže da je on to osvijio i da je njegovo i da tu nesme da se boravi. 56568

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Tužna priča o našim rekama
« Odgovor #2 poslato: 04, 01, 2018, 20:18:45 posle podne »
Тешко је прочитати ове две поруке а не коментарисати их.
Чини ми се, још теже је коментарисати их!

А како и да не буде кад човек не зна како да се понаша и како да реагује на такве ствари?
Шта обичан човек да ради кад се суочи с таквим осионим олошем? И не ради се ту само о томе да ли је та бараба физички јача и да ли уопште можете силом против такве особе. Човек се пита, да ли је код нас заиста дошло време дивљег запада, време отимања, време силе, време јаких - време безобразних?

Јер такве ствари не треба да решава обичан човек који је чамцем пошао у природу да ужива, да нађе мало мира и да се одмори.
Пре свега, то је ствар државе. Државе која треба да буде таква да такав олош не би смео ни да помисли да узурпира нешто што му не припада по било ком праву. Државе која би морала такве ствари да санкционише на такав начин да се барабе уклоне, да ни на који начин не узнемиравају обичне грађане.

Али ми имамо пример председника државе који је са својим синовима изградио куће (пардон - викенд-куће) на заштитном појасу практично у граду у ком се налазила његова председничка канцеларија, па како може таква држава да предузме нешто конкретно.

А онда све то погледате из друге перспективе, из перспективе тог олоша које гледа председникову кућу па кажа: "Ако може он, могу и ја".

И све ми се чини, биће их све више таквих, а ми, обични, који бисмо да поштујемо и државу и њене законе, мораћемо да отпловимо мало даље, тамо где они још нису доспели, а кад нам доступна места постану далека, остаће нам само да се затворимо иза врата наших станова и да добро обезбедимо браве јер... могао би се неком од њих допасти поглед с наше терасе...