Autor Tema: Данас на Дунаву  (Pročitano 11475 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #30 poslato: 11, 03, 2021, 20:53:20 posle podne »
Kakva je situacija na terenu sa Karlovackim ostrvom? Jesu zavrsili iskopavanja?  Jel ostalo sta  jh ?

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #31 poslato: 12, 03, 2021, 06:18:00 pre podne »
Mozda neko iz NSa ima svezu fotku izgradnje novog pristana u gradu?
Kako to izgleda, dokle su stigli i koji je rok za zavrsetak radova?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #32 poslato: 12, 03, 2021, 07:36:02 pre podne »
Ostrvo nije ni taknuto. Jos sisaju na 50 metara od njega. Icu sutra da vidim kako izgleda pa cete dobiti sveze fotke. Novina je jos jedna kafana na ostrvu i jos camca za prevoz. Napravice od malog parceta raja tuznu pricu, tj vec jesu kada je u sezoni.

Kafana na 2 metra od mog kampa, od mog stola. Platforma 9x7 metara! Bice sedenje na terasi i ispod terase... Nikako mi se nesvidja. Dosli divlji i oterali domace. Tako ce da bude.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #33 poslato: 12, 03, 2021, 07:40:21 pre podne »


Potpuno se slazem, samo trebace godina za to. Ostrvo pre 30 ak godina nije ni postojalo. Kako su stavili spor, tako se i napravilo. Dok je spora bice i ostrva.
Potreban je novi spor, ali mi uvek radimo na tezi nacin...
Sta su te crne crte..

Са слике, рекло би се да су то напери (шпорови).

Ако их направе као што је на слици приказано, временом ће се песак и муљ исталожити између њих и сигурно ће се пловни ток изместити према сдредини и другој обали. Можда ће, нама данас познате и драге обале, једног дана изгледати другачије али верујем да никад неће бити мање лепе. Увек ће бити неких рукаваца, појавиће се неке нове мртваје. Имаћемо ми, рекреативци и викенд наутичари где да изађемо и уживамо у лепоти природе.

Оно о чему треба да водимо рачуна и за шта треба да се залажемо је да ове лопивске власти коначно део новца из буџета усмере на постројења за пречишћавање отпадних вода како бисмо једног дана и ми могли да кажем да у Србији реке нису отворена канализација. Мада намеравам да живим бар још 20+ година, нисам сигуран да ли ћу ја то доживети али биће ми драго ако то доживите ви, млађи.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #34 poslato: 12, 03, 2021, 07:44:10 pre podne »
Mislim da su sporovi tu da usmere vodu kako bi se ta obala sacuvala a ostrvo prirodnim tokom spralo. Sporovi ce usmeriti vodu na njega.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #35 poslato: 12, 03, 2021, 09:57:07 pre podne »
Pre 5-6 godina smo umeli da dodjem tu čamcem. Budemo ili sami ili još 1 čamac.
Sada je gore nego na štrandu, prošle godine sam bio jednom i pokajao se.

Definitivno planiram selidbu iz Novog Sada, u prošlih 2-3 godine je kupio čamac i ko nikad na Dunaviu bio nije... Moram negde u mirnije krajeve  114

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #36 poslato: 12, 03, 2021, 12:02:11 posle podne »
Pa i ko nikad nije bio na Dunavu mora jednom da pocne, zar ne? Nismo svi odrastali na Dunavu, ima nas koji smo odrastali i na Moravi  jh. Tamo camac i nema neku svrhu sem za pecanje, mozes ici par stotina metara uzvodno ili nizvodno, dalje se svakako ne moze, bar ne u sezoni. Tako  je bar u okolini Kraljeva...
Cinjenica je da je dosta ljudi nabavilo plovilo u prethodnim godinama, i ja medju njima, ali kako vidim trend nastavlja da raste. Pre dve godine je bila manja guzva na vodi, a pre toga da ne pominjem... Kad se odaljis od NS jeste bolja situacija, ali  kroz koju godinu i tamo nece biti bas sjajno, bar delovi blizi NS.

Ja uvek po mogucstvu biram mesto gde nema nikoga, ili je sto manja guzva, tako da na Karlovackom ostrvu volim da budem u aprlu, maju, prva polovina juna kada jos nisu krenuli kafici u punom sjaju i kada nema ljudi, ili na kraju sezone. Isto tako volim preko leta da poranim, posto obicno do 12  h nema guzve i tada je lepo, a posle idem dalje.
A da se ja nesto pitam ja bih sve kafice na ostvru zatvorio. Ista stvar je na Besenovackom jezeru, prosle godine je  na kraju sezone niklo "kafica" kao nikada pre. Jednostavno ljudi dodju postave stolove i stolice i zauzmu najbolje delove oko jezera i ne moze, tj. nece im niko nista. Isto na ostrvu kod Karlovaca, kafici zauzmu najbolje delove ostrva i nikom nista. Ne bi me cudilo da u godinama koje dolaze dodje i cetvrti, peti, sesti... kafic...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #37 poslato: 12, 03, 2021, 12:15:34 posle podne »
Nedaj boze da jedan izgori, izgorece svi :D Ima da pale jedan drugom

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #38 poslato: 12, 03, 2021, 21:44:31 posle podne »
Nedaj boze da jedan izgori, izgorece svi :D Ima da pale jedan drugom



vala bas neee daj bozee .)))
Jel ste vi nekad bili vikendom usidreni na Adi Medjici u julu i avgustu ...e davidis guzve .. Od dima sa rostilja sa camaca ne mozes da vidis dalje od dvadeset metara  sa svakog camca tresti muzika sa splavova orkestriraju izjutra brusilice a popodne narodnjaci...Zli gliserasi oru skraja mrcinama od po petsto konja a balavanderi sa skuterima prave slalom izmedju naduvane menazerije jednoroga krofni duseka koje su kupaci vezali konopcima da mogu da plutaju...i jos ako pridodamo jos dve tri dereglije odpo sest sedam tona koje su se dovukle na dva tomosa sa obliznje marine i zabacili sidro velicine motike i pooolako klizaju ka camcima koji su usidreni nizvodno..e rodjaci moji koji je to kacamak...kad vidis da senior na deregliji izbeceno bulji u tebe i ceka kontakt a mi svi sa cakljama poletimo da ga zakrenemo...pripiti naravno...kako nema zrtava ja ne znam da objasnim ...cuva nas Perun izgleda i Sveti Nikola i ko zna ko jos od bogova! sa prvim sumrakom svi pohitaju u marine i tek po neki camac pluta jos na medjaji dok lagano plutaju kese od maxija sa kutijicama od stiropora za gotovu hranu, flajkam od koka kole piva...znak da je boravak u prirodi uspesno zavrsen .....
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #39 poslato: 13, 03, 2021, 09:25:22 pre podne »
Mozda neko iz NSa ima svezu fotku izgradnje novog pristana u gradu?
Kako to izgleda, dokle su stigli i koji je rok za zavrsetak radova?

Prošao ja juče, postavljaju se šipovi. Nemam fotke da dokažem :D

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #40 poslato: 14, 03, 2021, 07:00:30 pre podne »
Pre 5-6 godina smo umeli da dodjem tu čamcem. Budemo ili sami ili još 1 čamac.
Sada je gore nego na štrandu, prošle godine sam bio jednom i pokajao se.

Definitivno planiram selidbu iz Novog Sada, u prošlih 2-3 godine je kupio čamac i ko nikad na Dunaviu bio nije... Moram negde u mirnije krajeve  114

Pa bre Zoki zato imamo brodiće da uvek možemo sebi naći mir... ja sam svaki dan na vodi i evo za sada nigde žive duše a jbga kad stigne leto onda se malo "odmaknemo" i opet mir 114
Dunav je moje more.....

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #41 poslato: 14, 03, 2021, 09:02:07 pre podne »
Tako i kod mene na Tisi u vikend naselju gde imam plac, još u ovo doba ima tišine, ali čim u maju ili junu grane sunce, sve se napuni i do jeseni nema mira. Baš zato je brod taj koji u ovakvim situacijama pruža spas po principu moja brodica-moja slobodica. Iz tog razloga ove godine planiram da u jedinom rukavcu na ovom potezu Tise, uredim sa društvom neki mali kamp u potpuno netaknutoj divljini, gde ćemo moćo lako stizati sa brodovima.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #42 poslato: 15, 03, 2021, 07:36:20 pre podne »
Od subote. Vidi se gde skidaju pesak, koliko vidim, ovo ce trajati 5 godina kako su krenuli.
« Poslednja izmena: 15, 03, 2021, 08:19:47 pre podne Drivee »

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #43 poslato: 15, 03, 2021, 08:28:22 pre podne »
Pa i ko nikad nije bio na Dunavu mora jednom da pocne, zar ne? Nismo svi odrastali na Dunavu, ima nas koji smo odrastali i na Moravi  jh. Tamo camac i nema neku svrhu sem za pecanje, mozes ici par stotina metara uzvodno ili nizvodno, dalje se svakako ne moze, bar ne u sezoni. Tako  je bar u okolini Kraljeva...
Cinjenica je da je dosta ljudi nabavilo plovilo u prethodnim godinama, i ja medju njima, ali kako vidim trend nastavlja da raste. Pre dve godine je bila manja guzva na vodi, a pre toga da ne pominjem... Kad se odaljis od NS jeste bolja situacija, ali  kroz koju godinu i tamo nece biti bas sjajno, bar delovi blizi NS.

Uf, baš ne bih da ovo što sam pisao bude pogrešno shvaćeno... Da su svi kao ti ni veća gužva ne bi smetala, nažalost nisu.

Naravno da svi imaju pravo da idu na Dunav i plove... Samo što to nije onaj Dunav na kom sam odrastao... Sve se menja, i u grad je za poslednjih 15-ak godina došlo preko 100000 ljudi, negde sam skoro čitao... Gde su bile kuće, sada su zgrade, ulice ostale iste, uvek gužva... Ni to nije onaj Novi Sad u kom sam odrastao, naravno da se menja.

Ali ako to sve meni ne prija, i ako imam mogućnost da se pomerim i uživam negde gde će mi biti po meri (sa izlazom na vodu, naravno), ne vidim zašto da ne  sajkaca

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #44 poslato: 15, 03, 2021, 09:02:53 pre podne »
Evo i gradnja kafane... izgleda ogromno.