Autor Tema: Преглед чамаца у 2018. години  (Pročitano 58049 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #45 poslato: 09, 12, 2017, 18:50:40 posle podne »
Koliko shvatam, to znaci da ce se camci iz samogradnje koji imaju plovidbenu ali je istekla njena vaznost a time ce biti obrisani i iz registra i njihova ponovna registracija bice skoro pa nemoguca prodavati za saku oraha dok ce camcima sa vazecom registracijom cena koja je i sada prevelika skociti jos vise.   

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #46 poslato: 10, 12, 2017, 08:35:58 pre podne »
U sustini pratim ovu temu, ali ne volim bas da komentarisem jer svega tu ima, dosta su ljudi subjektivni pogotovo kad licno imaju konkretan problem (i sam sam takav u toj situaciji), verujem da nije lako ni sa korisnicke strane tj. to i znam, ali ni sa one druge strane obzirom da se kod nas sve svodi na papirologiju, a ne postoji neki elektronski sistem i onda je jedini dokaz za nesto papir i ako nema tog papira (bez obzira da li je izgubljen i ko ga je izgubio) tesko je nesto dokazati. To je veliki izvor problema po meni. Zato sam, uopsteno, misljenja da je za sada svaki "slucaj" za sebe i potrebni su razliciti papiri i zato ipak mislim da je za svakog licno najbolje da ode sa svojim slucajem do kapetanije, dok se nesto ne promeni. Necu komentarisati konkretne slucajeve jer zaista neki koji su opisani na forumu zvuce nerealno po zahtevima od strane drzave, za neke ni ne odgovorimo clanovima foruma jer pitaju ocigledno za neku nelegalnu radnju, a ima i onih relanih izmedju.


E sad, trebalo bi se nekako boriti da taj porez ne bude porez na lux ( bar do nekih gabarita plovila i snage motora) ...
Dule, ja se sa ovim ne mogu sloziti, u smislu da granica za luksuz budu gabariti i snaga motora, mislim da odatle i sada potice dosta problema. Mislim da bi realnija granica bila trzisna vrednost plovila. Na primer, camac prelazi granicne gabarite i snagu motora, ali je napravljen pre 50 godina, a konkretan motor je prestao da se proizvodi pre 30 godina, da li to smatras luksuzom? Da li mislis da je luksuz, na primer, kada ljudi odluce da umesto novog Hyundai-a kupe polovan Mercedes ili je nesto drugo u pitanju?

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #47 poslato: 10, 12, 2017, 11:37:47 pre podne »

 Mislim da bi realnija granica bila trzisna vrednost plovila.
Slazem se i sa ovim.
Bilo po kakvim realnim parametrima, potrebno je razgraniciti sta je lux a sta obcno plovilo...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #48 poslato: 10, 12, 2017, 13:29:43 posle podne »
Samo ti čačkaj, dok te Dule ne oplete stri

Bez šale, sve stoji ali brate i narod se iskvario i mišljenja sam da, u celini uzevši imamo vlast baš onakvu kakvu zaslužujemo. Pa nisu ti ljudi pali sa Marsa, oni su iz našeg naroda, mi kao narod ih doveli tu gde jesu, kako ove sada tako i one pre njih koji nisu bili ništa bolji, svi nas urnisaše. Čak i neko deseti da dođe sutra i da bude najbolji, kada krene da ispravlja krive Drine biće kuku i lele, ono što se kvarilo decenijama i što je krivo raslo niko ne ispravi, trebaće par generacija da prođe.

Nego odosmo u off, za naše probleme samo mi možemo da se borimo a tu moramo biti jedinstveni. Eto sad imamo i udruženje (kad će više taj sajt?) pa preko njega možemo da probamo nešto da učinimo, mora biti borba neprestana.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #49 poslato: 10, 12, 2017, 14:47:09 posle podne »
Samo ti čačkaj, dok te Dule ne oplete stri
Ljubo, ma jok..
Ziveo je cetvrt veka i jace po kojekakvim inostranstvima. Svugde bez izuzetka, otkidali od uzimanja, po svim paragrafina. I nikad dosta...
A da je sve sredjeno i uredjeno, jeste al samo onako za turiste... Da ne ulazimo u dublju diskusiju, jer ima bi sta pisatin na dugo i na siroko...
Za camac sam placao sta je trebalo platii svugde gde sam ziveo, pa cu placati i ovde...
Ono sto nije u redu je fakt da se momentalno ovde kod nas ne zna koji se zakon primenjuje, na koji nacin i sa kojim podzakonskim aktima. Zato svaka kapetanija tera po svome... Pisao sam vec da sam rodio mecku da registrujem glanc nov motor kupljen u radnji, sa fakturom i fiskalnim bonom...
Realno, nama fale jasni i tacni propisi, koji ce se primenjivati u svim kapetanijama, na jedan te isti nacin.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #50 poslato: 10, 12, 2017, 15:02:59 posle podne »
Baš tako ali simptomatično je da su se kola slomila baš na nama 7645218764198, kao da je nautika mnogo opasna stvar, ne daj Bože subverzivna delatnost pa se naširoko i nadugačko razmatra onoliko.
Ispada da je lakše dobiti građevinsku dozvolu neg registrovati plovilo ha, sad da li su zakoni u pitanju ili sposobnost onih koji su pozvani da ih primenjuju, đavo će ga znati.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #51 poslato: 10, 12, 2017, 16:26:39 posle podne »
U Mađarskoj je 27% sem na prehranu, tu je nešto 7-10%.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #52 poslato: 10, 12, 2017, 16:48:11 posle podne »
A kakve veze ima visina PDV  sha
Srbija ima neku srednju visinu PDV-a u Evropi, dok je uporedjivanje PDV sa nekim drugim drzavama izvan Evrope poprilicno nezahvalno, posto tamo deluju neki drugi poreski zakoni...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #53 poslato: 10, 12, 2017, 17:07:02 posle podne »
Kad sam kupio Istranku nije bila registrovana više od 2 godine, ali nisam imao problema pri registraciji. Doneo sam staru plovidbenu,kupoprodajni ugovor, rešenje o plaćenom porezu i dobio novu plovidbenu.

Mene nervira isto ovo razgraničenje o taksama na dužinu čamca. Npr Čamci do pet metara sa kabinom jedna taksa, preko pet metara druga veća taksa itd. Pa danas svaki camac smederevac ima više od 5 metara, zar se ne bi mogla ta granica pomeriti makar do 10 metara. Eto moja ISTRANka 5 metara i plaćam koliko plaćam, kad bih sada hteo nešto od 6 metara odmah veća cena taksi. Ja bih tu najjeftiniju granicu za takse pomerio na čamce do 10 metara, jer koliko sam video na forumimima, oglasima itd, svi rekreativni nautičari i nemaju čamce duže od 1o metara, izuzetno po neko.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #54 poslato: 10, 12, 2017, 19:34:14 posle podne »
Ej Zox, ja pocinjem vec da te volim  114
Aj mi sada objasni sta si hteo da kazes sa sledecom recenicom:
Citat
У свим наведеним државама важи порез на додату вредност (ПДВ), а то је један од облика пореза. Значи, принцип по коме се порез обрачунава је идентичан.
sha sha sha
PDV kao PDV, porez na dodatnu vrednost, negde manji negde veci, na kraju to plati poslednji kupac... U slucaju Madjara, njemu drzava zavuce ruku u dzep 27%, nama 20%...
Madjar se ne buni, al ti skaces do neba  kgk
U svakom drugom postu pomenes Srbistan, kozodere, ... a ti eto kupis plovilo cije odrzavanje srednje mesecno kosta jedna ipo prosecna plata u ovoj nasoj drzavici (sad molim te nemoj da mi objasnjavas da nije tako, nego se provozaj sledecu sezonu pa ce mo pricati) ??? Necu ni da te pitam kolko je kostalo plovilo, to mi je sasvim ne bitno, kao sto mi je ne bitno da je placeno 5x jeftinije nego sto bi kostalo u Srbistanu...Ja jednostavno u tudji dzep ne gledam...
E sad ti mozes ladno da me pitas: a cime si ti zadovoljan? A ja mogu da ti kazem da sam zadovoljan sto jedem nasa g*vna... Dosta sam ih pojeo inostranih...
Jasno je meni da ovde u Srbiji mnooogo stvari nije kako treba, ali hajde da se potrudimo i da ih nekako promenimo...
Sve te politicare  koje ti pominjes, nisu nam izabrali  Nemci, Skotlandjani,... vec mi sami ! Ovde kod mene u Pazovi niko nece da cuje za SNS kda pricas s ljudima, plus na tu cinjenicu i nad 40% stanovnistva koji nisu Srbi, i opaaaa. Dodju izbori i SNS sezdeset i kusur posto i drzavno i lokalno... Eto, ja zato o tome necu da pricam !!! Nek nam vlada taj koji je pobedio na slobodnim i demokratskim izborima... Eto, kod mene u Pazovi je gradonacelnik koji je 5x bio u zatvoru za svakojake zulume i kradje, a on se nije samoizabrao...
Uff, poceo sam da pisem kao ti...
Obecavam da necu vise...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #55 poslato: 10, 12, 2017, 19:38:25 posle podne »
Постали смо тако лоши људи.
Од нас су гори само наши политичари.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #56 poslato: 10, 12, 2017, 20:12:40 posle podne »
To znači da ne moramo više da brinemo za budućnost.
Ona ne postoji

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #57 poslato: 10, 12, 2017, 20:22:05 posle podne »
Свет нас је отписао и то су нам на разне начине показивали до сада али ми никако да схватимо.
А што се тиче будућноти, то је једино сигурно што нас чека. Али каква - то ћемо тек да видимо.

Ја се све нешто надам, једном ћемо схватити ко смо, где смо, а можда и зашто смо ту где смо и зашто нам је тако како је.
Можда ћемо тада видети и неки пут који сад не видимо.

Не могу да престанем да се надам да ће једном... ко зна кад... кренути нагоре, да ће бити боље. Зато стално себи понављам да има смисла трудити се и покушавати мењати свет око себе.
Мало по мало. Ситне ствари. Што је више тих ситница, већа је вероватноћа да ће се те ситнице једном повезати у нешто веће, у неко лепше и боље окружење.


Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #58 poslato: 10, 12, 2017, 21:30:59 posle podne »
Stvarno nema smisla
Mi mladi ljudi se borimo kao lavovi da isplivamo iz problema koji ste nam vi 50+ godina napravili
da da
nismo mi pravili i kvarili drzavu vec vi
vi koji ste sve nemo posmatrali i donosili pogresne odluke
sad mi ispastamo
za svu vasu zajebanciju tokom sedamdesetih i osamdesetih
i sad smo mi krivi sto samo najgori od nas isplivaju kao biznismeni ili uspesni poslovni ljudi

hahaha ovako ja zapocinjem kavgu sa penzosima u kraju  sajkaca
toliko o politici

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Преглед чамаца у 2018. години
« Odgovor #59 poslato: 10, 12, 2017, 21:34:04 posle podne »
Тужно је, Буги, што је то истина.
Ја се осећам одговорним и покушавам да урадим колико могу. Људи ми се смеју, питају се што ми то треба, а ја мислим да нема начина док свако не уради бар нешто.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk