Autor Tema: Дружење у марини "Карабурма" - "Парови" на наутичарски начин  (Pročitano 4842 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Данас је у марини "Карабурма"одржана традиционална манифестација која је ове године имала име: "Златна кутлача 2017."

Био је то повод да се на лицу места нађе бројна екипа парова с нашег форума у следећем саставу:

Први тим:
- Барбанеша са својим "пријатељем" (отац Барбанешиног зета)
- Деда са Бабом (гђа Зорица)
- Мезија - "либеро" у данашњој екипи

Екипа за подршку:
- Срса са Срсиницом (гђа Сања),
- ЛСИ - писац ове белешке - са госпођом ЛСИ (гђа Дана) и кумовима (гђа Милијада и г. Милан)

Нешто мало касније, овим екипама придружио се и пар:
-Арса и Арсиница (гђа Веца).

Иако је повод за ово окупљање било такмичење у кувању рибље чорбе, наша екипа је имала троструки разлога за славље:
- најбољу рибљу чорбу (по мишљењну чланова екипе)
- Срсин 53. рођендан
- Барбанеша и његов "пријатељ" ноћас су постали деде - рођен је један Лазар од много центиметара и неколико килограма, на радост свих чланова породице и свих чланова екипе.

Дан је био леп и на манифестацији се окупило много такмичара и љубитеља овог "спортског надметања". У доброј атмосфери и уз много шале и задиркивања, размењена су искуства, савети и потрошено је много, много, много... баш много меса припремљеног на таландарама, роштиљима и пекачима свих могућих врста. За чорбу је мало ком остало места, а велике количине припремљеног меса које није имао ко да поједе на лицу места, мораће да сачекају свој тренутак да се и њиховим укусом задовоље чула ових љубитеља лепог живота.

Делиће свега овога видећете на неколико фотографија (због квара телефона, нисам могао да начиним више фотографија и овај извештај учиним лепшим, мада, тешко да би икакав извештај могао бити лепши од атмосфере која је данас владала у марини "Карабурма").

Поздрављам вас све до неке нове прилике окупљања "парова" - верујте ми на реч, ови "парови" су били много, много бољи од оних с телевизије.

Напомена:
Видећете на једној од слика да су женски чланови екипе одржали летећи састанак Уједињеног синдиката брачних другарица и рекло би се да су своје "парове" оцениле позитивним оценама јер нико није добио забрану даљег дружења на форуму!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Lepo, lepo...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
 clap
Nek je Lazar živ i zdrav harm
a dedama.....sve najbolje 114

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Aaa pa ja i Oblake bili mi zakacili i gulas od srne .... Revijalni...jebiga riblja chorba za riblju chorbu ali bambi je objasnio 😀
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Срсо, не рекох ли ја да ми се учинило да сам видео Облака и Месечара за првим столом на тераси?

Још старо око вреди... Једино што кефало није било сигрно. Научио ме живот да више ни рођеним очима не могу да верујем.

Сад ми је жао што нисмо попили по пиво заједно. Нека, неки други пут, вас двојица сте још млади, а ни овом деди се баш не жури на пут без повратка.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Срсо, не рекох ли ја да ми се учинило да сам видео Облака и Месечара за првим столом на тераси?

Још старо око вреди... Једино што кефало није било сигрно. Научио ме живот да више ни рођеним очима не могу да верујем.

Сад ми је жао што нисмо попили по пиво заједно. Нека, неки други пут, вас двојица сте још млади, а ни овом деди се баш не жури на пут без повратка.

Da, Mesecar i ja smo bili gosti kod Raleta Topa. Divno smo  se proveli, klopa je bila savrsena a drustvo sjajno. Nazalost ja tebe Lazo nisam video.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
На тако малом простору, толико добрих и веселих људи. Са свих страна песма и смех. Јело се, пило, веселило, прослављало, такмичило, уживало. Неки су чак и  петарде бацали.  114  357  harm  h44  Мезија (Вељко) као и увек на висини задатка са чорбом, додуше опет нас је мимоишао победнички пехар, ал то нека иде на образ судијама.  XKJHDGASED  kuku  Таландара радила без престанка - и батаци и бело и крилца и крменадле и врат и ћевапи и сланина и кобасице и љуте папричице и .....   357 Пиво и виски нећу ни да помињем.  114  Гулаш од срне нисмо имали, договор је био да тај дан постимо. Е, и  торта, Лаза умесио.  ok  Годишњице и рођендани лепо је то,  ал рођење Лазара, то је најлепше. И Барбанешино лице (није лепо, ал га је лепо било видети тако срећног). Све у свему чиста 10-ка.
Него Лазо, ниси ти још за путника каквог помињеш,  56568  а и да ти кажем још једну, нећу ти заборавити ону торту, само да знаш.  llll 


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Да не отварам нову тему, само ћемо је ажурирати причом о догађају од данас.

У марини Карабурма, још из времена прославе Дана младости, последњег викенда маја, организује се кување рибље чорбе и избор најбоље екипе.

Свима је познато да се чорба кува споро и дуго, па да наш увек гладни народ не би свиснуо од муке, распаљен је роштиљ да се припреми мезе.

Мајстор је од раније познат, нећу га именовати, препознаћете га на слици.

А да је мезе било богато и разноврсно побринули су се и остали чланови екипе.

Ту су наравно биле и Сања и Дана као главни супервизори (не знам зашто сам помислио, гледајући њих две, да нам недостаје само Милка Цанић, покој јој души).

А кад се наш најслађи друг, ако је вероватн натпису са његове кецеље, мало уморио од неколико сати проведених уз роштиљ, у помоћ је прискочио још један љубитељ реке и збивања на обали коме не мањка искуство у тој области.

Ако нисте знали до сада, ево да вам опишем и тај наутичарски сендвич у ком смо уживали данас:
- ред ћевапчића
- ред крменадли
- ред хамбуршке сланине
- ред роштиљских кобасица (нису љуте)
- ред ролованих ћевапчића
- ред сирових кобасица (е, те су биле љуте)

Све то, у комбинацији с питом с вишњама, ванилицама... ма било је ту још свега, само ја нисам ни све сликао ни све упамтио, добро заливено хладним, леденим пивом, киселом водом, а бога ми, и чивасом на огромним коцкама леда, уз ред приче о последњим дешавањима на води, уз обавезно оговарање неких наших пријатеља који, наравно, нису били присутни, па онда уз приче о плановима за наредне викенде... није ни чудо што је време брзо прошло.

Кад сад прочитам све ово што сам написао, и не чудим се што не знам која екипа је скувала најбољу рибљу чорбу. Мораћу отићи и следеће године - обећавам, бићу пажљивији на часу, неће ми победничка чорба промаћи.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Потврђујем све што је Лаза написао.  Него, од овог "наутичарског сендвича" још увек брекћем ко парна локомотива и не могу жив да се воде напијем(о пиву да не причам).   kuku  kuku  kuku  7645218764198

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Eeeee Srso ako nastaviš tako sa tim dijetalnim sendvičima, prilikom kupovine čamca, moraćeš baš veeeeeliki da kupiš da te može održati na vodi  kgk

Inače svaka čast što ne prekidate tradiciju i tako se lepo okupljate i družite.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Niste sliku za najslađeg ni morali da postavljate, znao sam da je to Neša !
Pozdrav za Nešu ovom prilikom !

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk