Autor Tema: ČARDA 1215- Stari Slankamen  (Pročitano 42384 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #135 poslato: 09, 03, 2018, 20:00:51 posle podne »
Krcka se krcka..

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #136 poslato: 09, 03, 2018, 20:54:06 posle podne »
Pa stiglo je proleće, sve se živo budi, pa što ne bismo i mi nautičari, neumorni ljubitelji čamaca,  reka i njenih obala. Gde ćeš lepšeg mesta da se otvori ovogodišnje nautičko druženje, nego medju prijateljima u Starom Slankamenu, na obali Dunava, gde se pored Čarde ljuljuškaju barke, kao da nas mame da zaplovimo uz i niz reku. Ko zna možda se pored dobre hrane, pića, prijateljskog ćaskana neka barka ponudi i provozi nas talasima Dunava, čak do mirne i pitome Tise, da je pozdravimo i kažemo da ćemo je ove sezone češće obilaziti.
 Za hranu ne brinemo, u Duletove kulinarske majstorije smo se već uverili, Marko je u ČARDI ohladio piće, a Laki vas je pozvao, pa čik ne dodjite. Dobićete veeeeeliki minus, i mnogo toga lepog propustiti, a znam sigurno oni koji budu tu uživaće svakom porom svog nautičkog bića.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #137 poslato: 10, 03, 2018, 20:02:29 posle podne »
И ето, догодило се...

Мада још увек зимски, данашњи дан је по свему био пролећни. А ако је пролеће, онда је време да се наутичари окупе и провере како је ко презимио и како ће провести ову сезону. Зато смо се данас у нашој марини окупили нас неколико.

Занимљиво ми је било да приметим да су и остали, као и ја, изашавши из аутомобила, прво отишли да обиђу чамце, а онда је уследило поздрављање и почетак разговора. Било је договорено да ћемо се окупити око поднева, али сви смо стигли раније, чак и Занкики који је најавио да ће због посла доћи касније од осталих. Биће да смо се ужелели једни других.

Жао ми је што доста вас није дошло али ја сам у једном тренутку избројао да нас је било двадесет четворо.

Слике ће показати ко је био и шта смо радили, а ја бих се захвалио, пре свих, Душану који је скувао свадбарски купус за који су сви имали само речи хвале (ја ћу га јести тек сутра па ћу тек онда да се придружим похвалама - што се да видети и на слици - Купус за понети).
Више него укусан купус, у коме је било седам или осам врста меса, који је куван више сати јуче и данас, у сласт је поједен, а онда су уследили колачи које је обезбедио Неша. Некако истовремено, на столу се задесила и Бисина проја - било је за сваког по нешто.

Наравно, заливало се обилно. Пива није мањкало, домаћи розе, сокови, вода...

Марко и Злата су се потрудили да послужење буде брзо и у право време.

О чему смо разговарали - можете само да нагађате али било је ту много оног што је везано за наутику, а чини ми се, било је још више шала на рачун овог или оног присутног.

Све то су лепо заокружили тамбураши, тако да је доживљај био комплетан. Та, у чарди смо били и какво би то окупљање било без тамбураша.

Ево сад мало слика, а ја се захваљујем свима који су дошли и допринели лепој атмосфери - ви, остали, који нисте могли данас, дођите нам неком другом приликом!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #138 poslato: 11, 03, 2018, 20:00:20 posle podne »
Laza kaže baš sve kako treba, ne bih ja tu nešto dodavao. Vreme nas je poslužilo, o raspoloženju da se ne priča, vidi se i po slikama. Dule je opet nadmašio sebe u veštini kulinarstva, kupus se pojeo u slast, samo nešto mi nije jasno, kako to Dule kuva, više bilo mesa nego kupusa  6589 Marko se potrudio da ne manjka pića. Jedan zaista kvalitetno proveden dan, sa prjateljima, na mestu gde se ne može drugačije osim uživati. Dunav, čamci, Čarda, sunce, prijatelji, sve kako treba da jeste.

Osmeh na mom licu samo dokazuje da sam baš uživao, a lagano ljuljuškanje čamaca iza mojih ledja je melem za oči i dušu.

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #139 poslato: 12, 03, 2018, 17:11:49 posle podne »
Svaka vam čast, lepo ste se proveli. Nego nešto gledam Lazu sa šerpicom, pa se setih da je predsednik Srbije, da ga ne pominjem, pričao pre neki dan, kako mu je tata u Vladu Srbije doneo šerpicu sa jelom, pošto mnogo radi pa ne može da stigne da jede.
Tako i naš predsednik Udruženja, pošao njegovim stopama, počinjem da se brinem da će da nam poveća članarinu duplo. no125

Pozdrav svima, spremam se za 1. Maj kako ste najavili neko druženje.



Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #140 poslato: 12, 03, 2018, 17:31:47 posle podne »
Аух! Срећа па га не помену!
Бата Војо, па зар мене и њега поредити?

Не бојте се, ништа од повећања чланарине. Заузећу се на надлежном месту да се пензије смање још мало.
Јутрос ми жена добила неки листинг из ПИО - од децембра 2014. до децембра 2017. примила је 68.400 динара мање него што би примила по решењу. Изгледа да то није довољно.
Видим, много пензионера по аутобусима, треба ту одузети те бус-плус картице.

А што се шерпице тиче... Људи, како је добар био купус! Мени је ваљда био и лепши него другима јер сам га чекао дан дуже.

А за 1. Мај... припреме почињу.
Ја сам управо у поступку продужења регистрације.
Ових дана се уобличава и идеја о монтажо-демонтажном наслону за чамац. Ово напомињем тек онако, да не мислите да је Милета једини који нешто ради.
Дакле, спремамо се полако.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #141 poslato: 14, 06, 2018, 22:42:57 posle podne »
U subotu 16.juna, od 13 h zakazuje se sastanak u Čardi 1215 Stari Slankamen. Ko odavno nije bio na nekoj svadbi a voli svadbarski kupus eto prilike da ga proba bez svadbe. Prilika je to da se nautičari i prijatelji okupe, po koju prozbore, popiju po piće i navale na iće, kotizacija zaista sića 350 dinarića, cena pića koliko ko popije, samo da se ne napije. Svoje probleme ostavite kod kuće,  ponesite samo dobro raspoloženje
Znači nije šala, svadbarski kupus bre, ovaj put kuvaće ga Zlata za sve.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #142 poslato: 16, 06, 2018, 20:43:42 posle podne »
Kao što sam napisao juče, svadbarski kupus je bio prste da poližeš. Druženje u Čardi je kao i uvek opravdalo očekivanja. Šetnja pontonom marine je za mene pravo uživanje, ja, Bakara i njegov sin Bogdan  nismo odoleli da ne prošetamo izmedju ladja, pogledamo svaku, damo svoje mišljenje o izgledu kvalitetima, našim željama, a vreme samo tako, sunce, ne pretoplo, Dunav miran kao ogledalo, prosto smo poželeli da zaplovimo. Malo smo zavideli Marku koji je ipak izašao na Dunav i isproba neke elise na jednom od motora. Neki drugari su nam nedostajali, znaće oni koji su, ali bili su odsutni optravdano.

Laki tvoja prikolica je bila pod opservacijom.

DuleN nije mesto ali moram još jednom da ti pošaljem iskreno saučešće povodom smrti oca. Drži se roditelj je to, ali sve ima svoj početak i kraj, krug se kod svih zatvara, važno je da čovek dostojanstveno živi i isto tako ode. Uz tebe smo u mislima prijatelju naš-

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #143 poslato: 17, 06, 2018, 09:18:43 pre podne »
Важно је да је вама било лепо.
Народ је давно рекао: "Кога нема, без њега се може."

А да би некима од нас лепше било да смо и ми били с вама, у то нема сумње.

Ја сам се надао да ћу данас ширити тенду испред приколице али, ево, чујем да се навлаче облаци и да се киша поново спрема у Сланкамену...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #144 poslato: 17, 06, 2018, 10:58:24 pre podne »
Nažalost, neki od nas su morali i da rade, a sve sa ciljem da vi možete na miru da uživate. Bože zdravlja drugi put ćemo i mi da uživamo.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #145 poslato: 17, 06, 2018, 15:01:45 posle podne »
Mileta, hvala od srca !


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #146 poslato: 20, 08, 2018, 10:09:35 pre podne »
Pretpostavljam da je po ovom vodostaju za mene misaona imenica da pristanem kod vas u marinu?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #147 poslato: 20, 08, 2018, 10:12:00 pre podne »
Јуче сам био у марини.
Кажу да још може с горње стране.
Али, стварно је плитко.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #148 poslato: 20, 08, 2018, 10:33:29 pre podne »
Pretpostavljam da je po ovom vodostaju za mene misaona imenica da pristanem kod vas u marinu?

Sa donje strane ulazak je dubok oko 30 cm, sto znaci da vec nije plovno.
Sa gornje strane sam izlazio juce, i jedino je izmedju napera i peska mesto gde je dubina nekih 95 cm, sve ostalo je nad 1.5m dubine, tako da se ulazi i izlazi bez problema.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: ČARDA 1215- Stari Slankamen
« Odgovor #149 poslato: 20, 08, 2018, 10:37:57 pre podne »
Krećemo Jasna i ja malo do Titela, Belegiša, ne znam, videćemo... Sutra-prekosutra krećemo...
Možda vam se najavim u subotu, ali bi bilo dobro ako ima nekog poznatog na marini da me uputi kuda da prodjem...
Bićemo na vezi.