Autor Tema: Karneval brodova  (Pročitano 10716 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #15 poslato: 05, 08, 2009, 10:38:51 pre podne »
Pre nekoliko dana sam već izneo svoje mišljenje o učešću na karnevalu, pa neću da se ponavljam.

Medjutim, želim da iznesem svoje neslaganje sa nekim od komentara koji su u medjuvremenu istaknuti na ovoj, a i na nekim drugim stranicama i u drugim temama.
Naime, mislim da svoje neslaganje možemo da izrazimo i bez upotrebe izraza tipa "kenja mi se", "neka ga nabiju u ..." i slično.

Ovaj forum treba da nam pruža razne inoformacije i da nam omogući da iznesemo svoja mišljenja ali u svemu treba imati i granica odredjenih pravilima lepog ponašanja.

U našem narodu jeste raširena pojava upotrebe psovki u svim mogućim prilikama ali, ipak, "nije teško biti fin".
Potrebnoje samo malo dobre volje i sve možemo da kažemo što želimo, a da pri tom ne budemo onakvi kakvi su oni koji svojim postupcima izazivaju naše ogorčenje.

Zato, neka  mi niko ne zameri na ovom tekstu, ali verujem da ćemo se svi lepše osečati ako učinimo mali napor da budemo bolji, a ne treba mnogo da bismo bili bolji od "njih".

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #16 poslato: 05, 08, 2009, 23:59:18 posle podne »
Danas sam cuo da postoji realna mogucnost da se od januara 2010. uvede porez na kamatu za stedni ulog u banci (20%). Sacuvaj nas Boze i sakloni.
Ali nema veze, samo nek je veselo i sareno...
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #17 poslato: 06, 08, 2009, 19:09:04 posle podne »
    Samo bih voleo jedno da znam,ko je i kada tog datuma zapoceo organizovano druzenje camdzija,a ko je to sebi prisvojio i poceo da namece pravila.Kad bi ljudi bili normalni,niko se ne bi odazvao ovakvim skupovima,pa neka ta gospoda sama plove svojim belim ladjama da bas vidimo koliko ih ima. :diablo: :skull:

   Jako mi se svidja ideja javnog bojkota(obavestenja po marinama)  :rtfm:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #18 poslato: 25, 08, 2009, 23:27:05 posle podne »
Danas sam cuo da postoji realna mogucnost da se od januara 2010. uvede porez na kamatu za stedni ulog u banci (20%). Sacuvaj nas Boze i sakloni.
Ali nema veze, samo nek je veselo i sareno...


taj porez je i bio samo su ga privremeno ukinuli zbog recesije

Van mreže parigroz

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Tko leti......vrijedi! Tko ne leti.....ne vrijedi!
    • Tiger shark
  • Brod tip: SAIL 15
  • Marina: "Marko Kulić" Pančevo
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #19 poslato: 26, 08, 2009, 06:36:21 pre podne »
Mislim da ste vec sve rekli.....kakva vlast-takav i karneval  :suicide:
Mislim da ni jedna psovka iz naseg jezika nije dovoljno jaka da opise gospodu.....na vlasti :diablo:
Ako sam dobro shvatio,ucesnici bi trebalo da budu paravan organizatorima kako bi maznuli lovu i promovisali sebe na nekim narodnim izborima. A za govnjivu motku se ne slazem......mora da radi svaki put kad nas neko ugrozava u ovoj meri!
 :aikido: Nisu mi valjali oni predhodni,a boga mi i ovi su nista bolji.... :skull:
Sve u svemu,slazem se sa vasim konstatacijama :drinks: (e jesu dobri ovi smile-itji...xexexe)
                                      ........."Ja bosiljak sejem a Fridrih mi Niche!"..............

Van mreže parigroz

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Tko leti......vrijedi! Tko ne leti.....ne vrijedi!
    • Tiger shark
  • Brod tip: SAIL 15
  • Marina: "Marko Kulić" Pančevo
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #20 poslato: 26, 08, 2009, 16:19:11 posle podne »
 :stop: no comment!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #21 poslato: 27, 08, 2018, 09:53:04 pre podne »
Vreme leti ali sve je manje vise isto i jos gore,  uz neke minimalne nekvalitetne kozmeticke izmene. To je slika zemlje u kojoj zivimo, to je ujedno i slika nautike. Prosto je neverovatno da na svim forumima koji se bave nautikom nema ni jedne jedine reci o ovoj nazovimo je nautickoj manifestaciji. Moram priznati da sa jedne strane podrzavam ovaj bojkot ali me sa druge strane ovolika kolicina letargije skoro te plasi.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #22 poslato: 27, 08, 2018, 14:13:24 posle podne »
Ja hteo da prošetam svojom Istrankom na taj karneval, i na kraju nisam, a bio sam na Dunavu u to vreme. Nisam čuo neke pohvale za tu manifestaciju, rekoše neki-ispromovišu se tamo neke firme, malo reklame, halabuke političari ponešto obećaju, i sve se završi i pre nego je počelo. Zato se zadovoljavam kad sa prijateljima plovim uzvodno nizvodno i uživamo za svoj groš.
Da država misli o nautici i nautičarima, očistila bi sada obale, makar oko Beogada, kad je vodostaj ovako nizak, i sve pored obale isplivalo na videlo, svakojaki krš i lom. Prosto me strah ploviti uz obalu kad se vodostaj malo podigne šta sve ima, i štrči iz vode, od ostatka stubova, pontona, splavova, trulih čamaca,  itd... neko će nepažnjom razbiti svoj motor ili čamac. Zato mi sve to liči na malu šaralažu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #23 poslato: 27, 08, 2018, 16:07:35 posle podne »
Vreme leti ali sve je manje vise isto i jos gore,  uz neke minimalne nekvalitetne kozmeticke izmene. To je slika zemlje u kojoj zivimo, to je ujedno i slika nautike. Prosto je neverovatno da na svim forumima koji se bave nautikom nema ni jedne jedine reci o ovoj nazovimo je nautickoj manifestaciji. Moram priznati da sa jedne strane podrzavam ovaj bojkot ali me sa druge strane ovolika kolicina letargije skoro te plasi.

Гледам, девет година има од како сам писао на ову тему а скоро ништа око те организације се није променило.
Из неких штурих информација може човек да закључи да то има неке везе с туризмом и Туристичком организацијом, да у томе учествују нека државна тела (градски или републички ниво) али то је и практично све.

Нисам видео у средствима јавног информисања неку најаву, позив наутичарима да се укључе у организацију... Да не грешим душу, ако је тога и било, ето, ја нисам видео.
А можда ја и људи које ја познајем, лично и преко ових наших наутичких форума, можда ми и нисмо наутичари?!
Оно јесте, недавно сам од једног наутичара чуо да постоје наутичари и да постојимо ми који волимо воду с овог потеза од Земуна до Новог Сада... Можда зато ја нисам видео обавештење, па ко ми је онда крив?

Ипак, мени се чини да је то само још један од начина на који се лепо оправдају неке паре потрошене из буџета. Неки људи, у тамо неким државним канцеаларијама добиће неки поен или похвалу за успешно изведену манифестацију...

Да није тужно, било би смешно.

Мада, кад сад упоредим оно време од пре девет година и ово данас, има напретка!

Ето, тада сам писао о порезу који нам је држава увела и надао сам се да ћемо некако преживети и да ћемо остати на води.
И успели смо. И ево, дочекасмо и то да имамо наше наутичарско удружење, а дочекасмо и да је држава изменила пореску политику и поступак регистрације у корист наутичара.

Зато се надам да ће доћи то време кад ће се у Београду, али и у Новом Саду, организовати овакве манифестације на води и да ће то бити празник наутичара (и нас који волимо воду), коме ћемо се радовати и у ком ћемо учествовати али не као посматрачи и критизери.
Надам се да ће држава почети озбиљно да се бави наутиком и да ће инвестирати у развој ове гране туристичке привреде, да ће бити пара за изградње привезишта и марина, али не као сада, кад држава одвоји 25 милиона динара да откупи расходовани шлеп, офарба га, привеже га у Смедереву, на не баш најбољем месту, с намером да служи за привез крузера, а онда три године не учини ништа да те крузере и доведе до тог шлепа. Надам се да ће издвојене паре бити и потрошене за ревитализацију уставе код Бездана, да ће се поново моћи доћи до малог Стапара...
Толико тога има што треба урадити. Надам се да нећемо стално слушати то извињење: "Нема пара!" Биће их кад држава почне да их троши на оно што треба.

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #24 poslato: 28, 08, 2018, 10:18:11 pre podne »
Ja sam prisustvovao par puta kada su deca bila mala. Zbog njih. Cela manifestacija bi bila super, i sigurno dosta veći odziv. Očigledno da tu ima dosta propusta od strane organizatora. Organizator je grad. Šta su uložili? Ništa!!!. A celu manifestaciju koriste kao svoj benefit. Očigledno da politika i ovo koristi za svoju promociju. Ove godine su maestralno podmetnuli turističku organizaciju.
Da bi učestvovali na ovakvoj manifestaciji, treba da se pravovremeno prijavite, i da vam je plovilo registrovano. U suprotnom, rečna policija vam ne dozvoljava da prisustvujete ovoj manifestaciji. I to bi bilo u redu kada bi grad u toku godine rešavao probleme koje nautika ima. Da ne pričam o ekološkim problemima i sl.
Ja sam zagovornik da se sa njima pregovara, zbog našeg interesa. Tokom cele godine. Sada imamo i udruženje. Ispunite vi nama neke naše zahteve, pa u tom slučaju možemo da se odazovemo ovakvim i sličnim manifestacijama, na obostrano zadovoljstvo.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #25 poslato: 28, 08, 2018, 10:38:14 pre podne »
Поздрављам Попајев став.
То је добар пут. Ништа се неће променити ако наставимо само да критикујемо. Треба осмислити план и обратити се организатору.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
« Poslednja izmena: 28, 08, 2018, 11:37:53 pre podne LSI »

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #26 poslato: 28, 08, 2018, 10:44:39 pre podne »

Da država misli o nautici i nautičarima, očistila bi sada obale, makar oko Beogada,

A što tako?  sajkaca

Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
Odg: Karneval brodova
« Odgovor #27 poslato: 28, 08, 2018, 13:26:35 posle podne »
Kad se potrefi nizak vodostaj u vreme kampanje lokalnih izbora, možda se nešto i desi (pa čak i van prestoLnice eek)...  sos6
« Poslednja izmena: 18, 11, 2018, 01:42:33 pre podne alexdja »
       Nema više divljeg bučka. no125